Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 147151 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Październik 14, 2015, 14:02:19 »

Fajnie dzięki  Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : Październik 14, 2015, 14:07:53 »

Oj, wyszła rachmaninowszczyzna...
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Październik 14, 2015, 14:36:29 »

Sencacyjne Etiudy Jurinica

Slucham teraz "wywodow" komentatorow w TVP.
Oni sa chorzy. Nie mowia o emocjach tylko o jakims rwaniu czegos.
Az mnie mierzi.
"Anyway" - etiudy = nokaut.


Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Październik 14, 2015, 14:51:13 »

Aż tak? Chodzi konkretnie o jakiś fragment? Mrugnięcie



Początek pierwszej części zamazany, mało wyrazisty więc dalej nie mogło się udać.

Jurinic dostał wielkie brawa a zarówno w Dwójce jak i w TVP komentatorom jego występ się nie spodobał a zwłaszcza etiudy.
Ja słyszałam tylko błędy.
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Październik 14, 2015, 14:54:58 »

Koreańczyk chyba, chyba lepiej we wcześniejszych etapach. Mazurki w miarę przyzwoite, choć chyba nie będą pretendować do nagrody. Zagrane ładnym dźwiękiem. Preludia po Seongu - niefortunnie się to zestawiło. Mało mi było liryki w kantylenowych preludiach. Tu jednak przyznam się bez bicia - nie wysłuchałam wszystkiego, więc może nie powinnam także oceniać.

Jurinic - cóż dalej mnie nie bierze. Mazurki - zamiast mazurkowego: z przechyłem, z przytupem, czasem z hołubcem - konglomerat nie do końca dotrzymanych wartości nutowych. Fraza mazurkowa - oczywiście niezwykle trudna - gdzieś sobie poszła. Sonata - miejscami  ubijanie kotletów. Trochę chaosu interpretacyjnego, miejscami przerysowane emocje. Czemu etiudy? Ktoś w studiu mówi właśnie, że być może chodziło o to, by pokazać, że po tak trudnym utworze jak sonata, on jeszcze może zagrać etiudy. A ja odniosłam wrażenie, że chodziło o to by etiudami przykryć pewne niedopracowanie sonaty. Ale i etiudy ...

Z grona dzisiejszych artystów - dalej oddelegowałabym chyba tylko Seonga. Na pewno wysłucham go znów.      
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Październik 14, 2015, 17:05:16 »

Chorwat moim zdaniem zabił finał etiudy c-moll - wyszło płasko i bez wyrazu, a z założenie powinno być to raczej coś "mesjanistycznego".
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Październik 14, 2015, 17:07:25 »

Dla mnie sprawa wygląda tak"
- dziś: przystawki;
- jutro: dania główne;
- pojutrze: dojadanie dań głównych i desery.
Tak to mi się skojarzyło, gdy czytałem harmonogram występów uczestników. Chociaż nie wykluczam niespodzianek, jeśli chodzi o jakość wykonań.

zgadzam się, choć ja jeszcze szczególnie dzisiejszą Aimi Kobayashi uważam za "dania główne"  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : Październik 14, 2015, 17:39:27 »

http://www.polskieradio.pl/8/1789/Artykul/1530886,SeongJin-Cho-lamie-glosy-ekspertow-Dwojki

Na Dwójce również rozmowy z polskimi jurorami. Przeważa zachwyt nad grą Azjatów.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Październik 14, 2015, 17:46:39 »

Wiecie co.
Przerazony jestem Waszymi komentarzami i nie tylko Waszymi , ale komentarzami na YT takze.
Komentarze sa okropne. Obrazliwe, wybrzydzajace, przesmiewcze lub sarkastyczne.

Jak jedno stado wybieracie sobie artyste zeby postawic mu pomnik. Innych grzebiecie w ziemi.
Tym czasem, nie zdajecie sobie sprawe ile taki mlody pianista musi wykonac procesow myslowych podczas jednego wystepu.
I jakie to trudne, wymagajace.
Moim zdaniem roznice sa minimalne. Wszyscy ci mlodzi ludzie sa po prostu genialni.
Sposob, w jaki wyrazacie swoje opinie jest nonszalancki, pusty bez jakiegokolwiek zastanowienia.
Jestem zawiedziony. Byc moze to jest przyczyna, ze Janusz przestal komentowac tutaj na forum.
 .....Slysze tylko bledy, skopal utwor, jest na odstrzal, zabil, oj, wyszła rachmaninowszczyzna, sonata dla mnie nie do przyjęcia..Gallina mnie dziś znudziła. itd......

Nawiasem mowiac, teraz dziewczyna (Su Yeon KIM ) gra po prostu CUDOWNIE!!!!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : Październik 14, 2015, 18:02:28 »

Bart, myślę, że mogę to napisać w imieniu innych - doceniamy wszystkich pianistów i każdego z osobna.

W przypadku Jurinica - niektóre mazurki, etiuda cis-moll i początek sonaty miały momenty zachwycające. Podobnie Chi Ho Han zaprezentował kawał dobrej pianistyki, Polonez As-dur do teraz pobrzmiewa mi w uszach.

Różnice między wykonawcami są naprawdę niewielkie, poziom zachwyca. Może faktycznie zbyt wiele piszę(emy) o negatywach, zamiast skupiać się na pozytywnych stronach ich gry. W końcu to jest (niestety) konkurs, wyłaniający jedynie dziesiątkę finalistów, a przede wszystkim zwycięzcę. Okrutne jest to, że odrzuceni zostaną świetni pianiści - wybrałbym się na koncert niemal każdego z nich.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Październik 14, 2015, 18:34:10 »

Jak dobrze mie w pozycji horyzontalnej!!!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Październik 14, 2015, 18:34:40 »

Oj dobrze, dobrze!!!!
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : Październik 14, 2015, 18:37:14 »

Marsz żałobny Dinary Klinton w części śpiewnej (środkowej) taki pusty, jakby grany jednym palcem przez grajka na Krakowskim Rynku.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Październik 14, 2015, 18:39:50 »

Marsz żałobny Dinary Klinton w części śpiewnej (środkowej) taki pusty, jakby grany jednym palcem przez grajka na Krakowskim Rynku.

Nie wygupiaj sie.
Przeciez to bylo genialne!!!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Październik 14, 2015, 18:43:54 »

Bart, myślę, że mogę to napisać w imieniu innych - doceniamy wszystkich pianistów i każdego z osobna.

parafrazując Bogusia Lindę - od pierwszej do ostatniej nuty  Mrugnięcie

nie widzę nic złego w ocenie uczestnika "wyszła rachmaninowszczyzna"
przeciwnie, nie słuchałem i wiem mniej więcej o co chodziło

przecież ten czas to jest nasze święto, cieszmy się nim

nie ma nic lepszego jak ten konkurs, alternatywą są wychodzący z każdego medium "durni politycy chowający armaty w krzakach"

wracaj Janusz, wracaj bartus
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

granitowa3 teenagedrama smoki miastomorthal krwawawataha