Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108527 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #420 : Październik 07, 2015, 22:23:24 »

Nie spodziewałam się, że przejdzie dziewczyna od banglady Niezdecydowany
Z kolei cieszę się z Arishimy, którą wpisałam, a potem wymazałam, bo byłam już zastraszona presją wysokiego poziomu.
O, to z kolei pianistka japońsko-bydgoska. Czyli Bydgoszcz w sumie zdobyła sobie sześć miejsc.Uśmiech
Nasi są: Książek, Nehring, Nowak, Szymanowski, Zi Xu i Arishima.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2015, 22:30:31 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #421 : Październik 07, 2015, 22:24:19 »

Żałuję Tymoteusza. Nawet bardzo. Nad resztą muszę się zastanowić. Cieszę się z przejścia tylu Polaków. Mam nadzieję, że rozwiną skrzydła.

Elu, ona tam nie by wyglądać, ale by oceniać należycie i starannie, niezależnie od zmęczenia, znudzenia czy samopoczucia. Więc ja rozumiem, niech tam podskakuje, fika koziołki, byleby sprawiedliwie i po równo ceniła. Powinni mieć tam ci jurorzy jakąś fitness salkę do szybkiego i treściwego relaksu Mrugnięcie Już wkładam kask antygromowy Mrugnięcie


Ależ nie wkładaj Beatko, nie wkładaj. Może moja uwaga wyglądała na przyganę, ale w istocie ubawiłam się widokiem innych niż zwykle u Marthy paluchów i to w stylonach. A że nogi cierpną ... Cóż nawet Wielkim tego świata.  
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #422 : Październik 07, 2015, 22:27:08 »

Wklejam ze strony http://pl.chopincompetition2015.com/

List of the participants of the second round:

Ms Soo Jung Ann (South Korea)
Ms Miyako Arishima (Japan)
Mr Łukasz Piotr Byrdy (Poland)
Ms Michelle Candotti (Italy)
Mr Luigi Carroccia (Italy)
Ms Galina Chistiakova (Russia)
Mr Seong-Jin Cho (South Korea)
Ms Ivett Gyӧngyӧsi (Hungary)
Mr Chi Ho Han (South Korea)
Mr Olof Hansen (France)
Mr Zhi Chao Julian Jia (China)
Mr Aljoša Jurinić (Croatia)
Ms Su Yeon Kim (South Korea)
Ms Dinara Klinton (Ukraine)
Ms Aimi Kobayashi (Japan)
Mr Qi Kong (China)
Mr Marek Kozák (Czech Republic)
Mr Łukasz Krupiński (Poland)
Mr Krzysztof Książek (Poland)
Ms Rachel Naomi Kudo (United States)
Ms Kate Liu (United States)
Mr Eric Lu (United States)
Mr Łukasz Mikołajczyk (Poland)
Ms Alexia Mouza (Greece)
Ms Mayaka Nakagawa (Japan)
Mr Szymon Nehring (Poland)
Mr Piotr Nowak (Poland)
Ms Arisa Onoda (Japan)
Mr Georgijs Osokins (Latvia)
Mr Jinhyung Park (South Korea)
Mr Charles Richard-Hamelin (Canada)
Mr Dmitry Shishkin (Russia)
Ms Rina Sudo (Japan)
Mr Michał Szymanowski (Poland)
Mr Arseny Tarasevich-Nikolaev (Russia)
Mr Alexei Tartakovsky (United States)
Mr Alexander Ullman (United Kingdom)
Mr Chao Wang (China)
Mr Andrzej Wierciński (Poland)
Mr Zi Xu (China)
Mr Yike (Tony) Yang (Canada)
Mr Cheng Zhang (China)
Ms Annie Zhou (Canada)

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #423 : Październik 07, 2015, 22:28:25 »

Witaj Pat
Z tych co słuchałem (a słuchałem niewielu  :-( ) przeszli Ci, ktorzy mi sie najbardziej podobali: Szyszkin i Szymanowski,
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #424 : Październik 07, 2015, 22:32:21 »

43 nazwiska?
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #425 : Październik 07, 2015, 22:33:21 »

Arseni Tarasewicz-Nikołajew, Dmitry Shishkin, Aljosza Jurinic - na nich nie stawiałam. Trochę dziwi mnie ich obecność przy nieobecności Tymka, ale gdy chodzi o Chorwata, to ktoś z nas go typował, więc może nieuważnie go słuchałam. Poprawię się jutro.
    
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #426 : Październik 07, 2015, 22:34:19 »

Januszu, u mnie Szymanowski stoi znacznie ponad Szyszkinem (nadużywanie masywnego dźwięku, najwyższej dynamiki, popisowość etiudy a-moll).

Może przekona mnie bardziej w II etapie.

Która z Pań to ta od "banglady"?  Mrugnięcie

Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #427 : Październik 07, 2015, 22:44:35 »

Słyszałam, że niektórzy jurorzy będą typować więcej niż 40 nazwisk, ze względu na wysoki poziom i minimalne różnice w punktacji. Ale nie przypuszczałam, że to zrealizują. Fantastycznie, będzie więcej słuchania. Dobra prognoza dla dalszych losów konkursu.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #428 : Październik 07, 2015, 22:45:22 »

Januszu, u mnie Szymanowski stoi znacznie ponad Szyszkinem (nadużywanie masywnego dźwięku, najwyższej dynamiki, popisowość etiudy a-moll).

O, o - właśnie z tych przyczyn nie widziałam pana Szyszkina w drugim etapie. Nie mam nic natomiast przeciwko nieobecności Iriny Chistiakowej. Może komuś sprawię przykrość, ale nie tylko nie zachwyciła mnie swoją grą, ale miałam taki moment, kiedy w "strumieniu świadomości" złapałam się na takiej o to myśli, że właściwie nie wiem po co ona gra. Była nieobecna na scenie. Nie skupiona na muzyce i nieobecna, ale jednocześnie za pomocą magii dźwięków wciągająca słuchaczy gdzieś poza czas i przestrzeń (jak Trifonow, Wunder, Blechacz czy - już zupełnie od góry - wielka księżna Martha czy Zimmerman), tylko po prostu nieobecna.

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #429 : Październik 07, 2015, 22:47:34 »

Ależ nie wkładaj Beatko, nie wkładaj. Może moja uwaga wyglądała na przyganę, ale w istocie ubawiłam się widokiem innych niż zwykle u Marthy paluchów i to w stylonach. A że nogi cierpną ... Cóż nawet Wielkim tego świata.  

Elu, kask jeszcze potrzymam, nie od Ciebie spodziewam się gromów Mrugnięcie I bardziej za tą salkę fitness Chichot
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #430 : Październik 07, 2015, 22:55:15 »

Mógłbym napisać to, co Janusz (dobrze, że jest jednak z nami), że z tych, których słyszałem, a słyszałem, niestety, niewielu, przeszli ci, którzy mi się spodobali.
Szkoda, że nie przeszła to 16-letnia Czeszka, która co prawda, na mnie zbyt wielkiego wrażenia nie zrobiła, bo - inaczej niż większość - uważałem, że gra zbyt płasko i bez wyrazu, ale pod koniec miałem wrażenie, że zaczęła pokazywać coś więcej i być może dalej by się rozkręciła i pokazała coś więcej, bo talent niewątpliwie ma.
Tak czy owak możemy szykować się na dobre granie, bo poziom jest naprawdę dobry. No i wreszcie usłyszę repertuar, który u Szopena najbardziej lubię i który - jak się spodziewam - pozwoli lepiej ocenić poziom uczestników.

Przy okazji: gdzie można znaleźć harmonogram przesłuchań z godzinami występów poszczególnych uczestników?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #431 : Październik 07, 2015, 22:57:38 »

Łukaszu, tutaj:
http://pl.chopincompetition2015.com/calendar
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #432 : Październik 07, 2015, 23:04:44 »

Nie dostała się pani Nogami. Nic o niej nie wiem, bo nie miałam okazji wysłuchać, ale wysłuchał mój siostrzeniec (7 lat, bystrzak). Zaintrygowany moim okołokonkursowym nieogarnięciem  i tym, że tkwię przy różnych odbiornikach (a choć dużo czasu spędzamy razem, to przy TV zwłaszcza widuje mnie rzadko) dopytywał czemu tak jest, więc wyjaśniłam, że konkurs, że ważny, że Chopin, że jego piękna muzyka. Nawet się zainteresował. Po czym po występie w/w artystki oświadczył "Ciociu a widziałaś tą panią na konkursie co grała nogami? Bo moja siostra to umie tylko rękami."
Bez komentarza.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #433 : Październik 07, 2015, 23:18:08 »

Dziś rano słuchałam niewiele, a potem nic.
Dzień rozpoczął Chińczyk Hin-Yat Tsang, teraz już wiadomo, że odpadł. Ale jego Nokturn G-dur op. 37 nr 2 nastroił mnie przezroczyście na resztę dnia, był przepiękny, lekki jak mgiełka a zarazem pełny, treściwy, przepełniony, nasycony. Posłuchajcie!
Kolejny dziś rano był Alexander Ullman (Wielka Brytania), wydał się wesoły, sympatyczny i nie wiem czemu, ale bardzo chciałam, żeby przeszedł, choć kompletnie nie pamiętam, jak grał, bo właśnie wychodziłam.
Chińczyków słuchałam na ulicy, słuchawki i radio z komórki. Przeżycie ekstremalne. Mega wzruszenie. Wokół ruch, gwar, tramwaje, miejska codzienność, a w moich uszach i dalej w całej mnie etiudy Chopina grane właśnie na żywo w FN i słuchane równocześnie na całej kuli ziemskiej przez nielicznych wtajemniczonych. Odkryłam coś, czego Chopin nie mógł przewidzieć, mianowicie, że jego etiudy są stworzone do słuchania w środowisku wielkomiejskim, w gwarze słonecznej jesiennej ulicy. W oczach świeciły łzy, nogi rwały się do podskoków, a ja uśmiechnięta wędrowałam i nuciłam w głowie. Gorsza jakość, ale o ile większa intensywność i gęstość emocji to słuchanie uliczne. Potem, przy Barkaroli, trafiłam w wielkie jesienne wirowanie liści zatopionych w słonecznym świetle i siłą powstrzymałam się od pląsania! A przy Andrzeju Wiercińskim padły mi baterie.

Nie odpuszczajcie drugiego etapu, a tym bardziej trzeciego. Może być tak, że im gorsze warunki słuchania, im bardziej "kradzione", tym ciekawsze, intensywniejsze Mrugnięcie
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #434 : Październik 07, 2015, 23:29:32 »


Chichot
Byłem tam i nie przyszło mi do głowy kliknąć na "Dowiedz się więcej". Zaćmienie umysłu mnie jakieś dopadło czy co...
Dziękuję Uśmiech
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kalinowatyper whispers-in-the-dark wolodyjowskiego virtualkennel gangds