Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polskie seriale filmowe i ich muzyka  (Przeczytany 2848 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« : Czerwiec 19, 2014, 09:02:03 »

Aż dziw, ze do tej pory nie podjęliśmy tematu  Uśmiech

Polskie seriale filmowe, w tym - towarzysząca im muzyka - nierzadko bowiem dostarczały (i nadal dostarczają) wielu wzruszeń, niezapomnianych przeżyć. Mi najbardziej zapadły w pamięci te z okresu lat schyłku komuny, choć przecież i "Stawka większa niż życie ", i "Czterej pancerni" - to jeszcze sprzed tej epoki...
I o ile "Stawka" wciąż pozostaje dla mnie nieśmiertelnym kanonem znakomitego kina akcji (każdy odcinek obejrzałem chyba dziesiąt razy) o tyle Pancerni nieco już dziś trącą myszką i okrywa je pajęczynka dziejowej ...burleski  Mrugnięcie, ale, mimo wszystko, jakiż to był ongiś hit! – chyba tylko moje pokolenie pamięta. Spoko

Z każdym serialem wkraczała do mojego życia towarzysząca im muzyka. Prawie zawsze - muzyka piękna, wzruszająca, na trwale goszcząca potem na estradach i ...w moim, i w naszych sercach.
Jednym z takich seriali była Rodzina Połanieckich. Lubiłem jego klimat: saga rodzinna, wpleciona w realia historyczne krzepnącej kasty polskiego biznesu z przełomu stuleci (XIX – XX wiek), miłość, zdrada, afery, i nieco banalne, acz budujące pozytywną energią szczęśliwe zwieńczenie losów głównych bohaterów.

Do dziś bardzo lubię muzykę z tego serialu. Ale cóż się dziwić – zważywszy na kompozytora – Wojciech Kilar. On nigdy chyba nie skomponował niczego banalnego, nijakiego, zwyczajnego.
Zdobyłem nuty i nagrałem po swojemu.
I nie wiem dlaczego muzyka ta kojarzy mi się z Dusznikami. Może ktoś mi podpowie?

http://youtu.be/7cjYUivoU9w

 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 12:17:45 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 19, 2014, 18:08:09 »

Niezle musze powiedziec (wykon, interpretacja)
Chociaz za samym utworkiem i jego sentymentalizmem raczej nie przepadam.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 20, 2014, 13:43:49 »

Pięknie zagrane. Faktycznie, można zatęsknić za naszą "silną grupą pod wezwaniem", która, spontanicznie zmontowana, przetoczyła się przez dusznicki festiwal Mrugnięcie
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 22, 2014, 20:32:29 »

Piękny utwór i pięknie zagrane.Uśmiech
Zapisane
Leayhuiz
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2015, 10:50:44 »

Searching for information to study a lot.
Zapisane

Toomyyy
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 24, 2018, 09:39:46 »

jakoś nie oglądam żadnych polskich seriali.. Nie interesuje mnie za bardzo telewizja.
Zapisane

IMESO AESTHETIC GROUP - Urządzenia dla medycyny estetycznej
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gonerpg articz pegasus rrp307 airpol