Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nauka przy muzyce Mistrza.  (Przeczytany 2639 razy)
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« : Grudzień 04, 2013, 15:22:36 »

Czy uczycie się przy muuzyce Mistrza mp. na np. egzaminy? Ja zawsze miałam podczas nauki myśli w stylu: "sprawdź coś w necie, pograj na instrumencie. Dzień się nie skończył możesz zacząć naukę parę minut później, albo przerwać na parę minut, nic się nie stanie". Dziś zasiadłam do nauki matematyki finansowej i z racji, że w niedzielę exam i nie ma co przekładać puściłam sobie Nokturny. Efekt był taki, że ani razu nie pomyślałam "zacznij później, przerwij" a nauka wchodziła łatwo i przyjemnie, A jak jest u Was?
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 04, 2013, 15:42:39 »

Witaj Clavio  Uśmiech
Osobiście nie mogę się uczyć przy muzyce - za bardzo skupia ona moją uwagę. Gdy muszę coś "wykuć", preferuję absolutną ciszę.
Słucham raczej przed lub po - wtedy wszystko pięknie mi się w głowie układa & wzmacnia się moja kreatywność  Chichot

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Grudzień 04, 2013, 23:52:08 »

Witaj, Clavio (btw, jeden z ładniejszych znanych mi nicków!) Mrugnięcie

Nie po raz pierwszy podpisuję się oburącz pod słowami Pani Doktor Fille, mnie muzyka przy NAUCE (akurat w tej sprawie mogę się dość kompetentnie wypowiedzieć! Chichot) dekoncentruje, a przy mojej dobowej potrzebie jej wchłaniania rodzi to pewne komplikacje  Mrugnięcie

Hm, chociaż... Jest pewien kompozytor, który poniekąd z pozytywnym skutkiem towarzyszy zakuwaniu, zwłaszcza jego Wariacje Goldbergowskie  Duży uśmiech, a w moim przypadku niedawno - Passacaglia c-moll (poszczególne przeprowadzenia ostinatowego schematu pozwoliły mi 'wyryć' parę porównawczych tabelek!). 
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 05, 2013, 09:47:50 »

Panie Doktorze  Uśmiech (z tytułem naukowym in spe tym po strzałce - nie mam tu bynajmniej na myśli słowa fibula, tylko -> - w moim poście postquizowym w wiadomym wątku  Mrugnięcie), widzę, że przywołał Pan pewną mrożącą krew w żyłach i produkty żywnościowe w zamrażarce historię przedegzaminacyjną z BWV 988 w roli muzycznego suportu  Mrugnięcie
 
Jan Sebastian (a szczególnie jego utwory na instrument solo, jak np. BWV 825-830 lub też BWV 1001-1006) w moim skromnym przypadku sprawdzał się znakomicie. Zamykał mnie literalnie w takiej izolującej kapsule  Mrugnięcie, dzięki której moja koncentracja sięgała zenitu (słuchałam na ok. pół godziny przed nauką, nie w trakcie, tak jak już napisałam powyżej). Wiadomo, najbardziej kocham Mozarta, ale jego muzyka zawiera w sobie tyle uczucia, że ryzyko rozmarzenia (w sytuacji, gdy nie czas na sentymenty  Mrugnięcie) bywało jednak zbyt duże  Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 10, 2013, 23:16:40 »

I matma zdana co tylko powoduje, że będę dalej uczyć się przy muzyce Mistrza i innych kompozytorów. Uśmiech
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 10, 2013, 23:37:58 »

Gratulacje!  Uśmiech

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 05, 2014, 20:42:31 »

Sorki, że dopiero teraz dziękuję. Uśmiech Właśnie na zaliczenie sporządzam umowę najmu okazjonalnego i mistrz nie kieruje uwiagi w inną stronę i pomaga szybciej wymyślać co mam w tej umowie zawrzeć.  Uśmiech
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 07, 2014, 15:00:16 »

Pracę mgr piszę teraz przy Nokturnach i zauważyłam, że szybciej budują mi się w głowie zdania. Wczoraj pisałam bez muzyki i było gorzej. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2014, 15:03:52 wysłane przez clavia » Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 11, 2014, 17:42:33 »

Ostatnio naszła mnie takowa refleksja. Słuchałam Chopina podczas nauki i innych czynności w domu, ale doszłam do wniosku, że w Mistrza (również pozostali klasycy) trzeba się wsłuchać. Trzeba poświęcać Jemu chociaż chwilkę i niech ta chwilka będzie tylko dla Niego. Przecież my też np. jako dzieci nie lubiliśmy jak ktoś podzielał swoja uwagę pomiędzy nas a kogoś lub coś innego.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

bratnica anyezja krwawawataha kolospawalniczeswc krolestwowegier