Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: David Garrett - 14  (Przeczytany 4678 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« : Kwiecień 13, 2013, 01:01:40 »

Ukazała się nowa (choć właściwie stara:)) płyta niemiecko-amerykańskiego skrzypka z Akwizgranu, który zaczął grać w wieku lat 4, a w wieku lat 11 dostał swojego pierwszego Stradivariusa Chichot Wunderkindowi, który podpisał kontrakt z DG wcześniej niż nasz Janek Lisiecki, bo jako 13 latek, biorącemu lekcje od Idy Haendel, promowanemu przez Mehtę, studiującemu u Perlmana, po jakimś czasie znudziła się sama tylko klasyka, i zabrał się za crossover, dorabiając po godzinach jako model:) 

Najnowsza płyta zawiera jego dawne jeszcze niewydane nagrania (z okresu gdy miał 14 lat, jak mówi tytuł płyty). Dużo pięknych drobiazgów: Paganini, Tartini, Czajkowski, Wieniawski, Schubert, Dvorak, Kreisler, Elgar, Bruch.

BTW, czyż projekt, nazwa płyty, nie przypomina nam czegoś? Ktoś tu chyba zarobił podwójnie na jednym projekcie graficznym  Mrugnięcie

http://david-garrett.com/2013/02/16/the-new-album-14/

Ale tego akurat nie ma na płycie: 14-latek gra Mozarta:
http://www.youtube.com/watch?v=pZo_4YsW7gU

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2015, 03:56:50 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2015, 22:40:14 »

Widzę, Asiu, że Ty pierwsza zwróciłaś uwagę na tego wirtuoza, pretendującego do miana aktora  Mrugnięcie  Dziś znalazłem na YT jego interpretacje muzyki Mozarta i Brahmsa... Hm, sam jestem ciekawy.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 04, 2015, 22:57:48 »

Jakoś umknęły mi jego sceniczne dokonania;) A, widzę, Teufelsgeiger Uśmiech Faktycznie piekielnie dobrze gra, i diabelnie przystojny (co akurat niekoniecznie pasuje do image'u Paganiniego:)). No, ale w sumie w takim filmie najważniejsza muzyka. Trzeba będzie nadrobić.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 23:01:42 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 04, 2015, 23:05:55 »

Właśnie, w temacie Devil's Violinist - Garrett nagrał CD z utworami, które wykonał na potrzeby filmu (Garrett vs. Paganini). Szkoda, że nie nagrał oryginalnych wersji jego dzieł - włos się jeży od takich aranżacji! A zatem: 0:1   Spoko

Co do Mozarta - miałem na myśli sonatę KV 378; istnieje też nagranie koncertu 14-latka, o którym wspomina Asia  Mrugnięcie

https://www.youtube.com/watch?v=T9MbfVaS3U8
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 23:08:23 wysłane przez Mozart » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol cloudwind wataha-wilkow-nocy evelon watahacemnejstrony