Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Warszawska Opera Kameralna  (Przeczytany 12411 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« : Wrzesień 05, 2012, 10:09:43 »

Warszawska Opera Kameralna rozpoczyna nowy sezon Uśmiech
A na stanowisko dyrektora ogłoszono konkurs.

http://www.operakameralna.pl/index.php?halka_2012_pl-1
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 05, 2012, 11:26:55 »

Warszawska Opera Kameralna rozpoczyna nowy sezon Uśmiech
A na stanowisko dyrektora ogłoszono konkurs.

http://www.operakameralna.pl/index.php?halka_2012_pl-1

Fajnie,ze wznawia dzialanosc.
Szkoda tylko, ze z tym Rubenem Silva (R)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Listopad 08, 2012, 00:44:03 »

No i znowu "się" dzieje Smutny
http://www.polskieradio.pl/8/2222/Artykul/719648,Skandal-w-Warszawskiej-Operze-Kameralnej-Odpowiedzialne-wladze-milcza
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Luty 07, 2013, 18:14:37 »

Nowy cykl Warszawskiej Opery Kameralnej - WIECZORY CZWARTKOWE – LOŻA MIŁOŚNIKÓW OPERY

SPOTKANIE INAUGURACYJNE 14 lutego 2013, godz. 18.00, wstęp wolny, wejściówki w kasie

http://www.operakameralna.pl/index.php?14022013
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 08, 2013, 10:41:11 »

Juz sie pogubilem, co z tym WOK.
Mieli rozwiazac.
Byly protesty.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2013, 10:43:17 »

Juz sie pogubilem, co z tym WOK.

W każdym razie istnieje, nawet jeśli nie ma się dobrze. Mam wejściówki na czwartek, pewnie będzie informacja dla publiczności, jak się sprawy mają.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Luty 09, 2013, 11:05:37 »

Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi Beato.
Jezeli wychwytujesz laczenia robione w zawodowym studio przez zawodowych muzykow, to gratuluje.
Zreszta udowodnilas wielokrotnie, ze masz nadprzyrodzone slyszenie. Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Luty 09, 2013, 11:11:23 »

Doskonale wiesz, że nie wychwytuję, ale jeśli coś jest zbyt idealne, to w porównaniu do tego co słyszałam na wielu live'ach i nagraniach z YT i płyt oraz "innych źródeł", to tę zbytnią, a więc sztuczną, doskonałość - wychwycę.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 09, 2013, 11:16:14 »

Ciekawe stwierdzenie.
Zatem odrzucasz doskonalosc i perfekcje w sztuce wykonawczej.
Troche Cie rozumiem i nawet prawie zgadzam sie.
Doskonalosc ma jeden wymiar, a wiec jest plaska i brakuje adrenaliny (tez emocje)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 09, 2013, 11:25:17 »

Chyba wszyscy, którzy chodzą na wszelkie koncerty, także te rockowe, mają takie właśnie podejście. Przecież w cenie biletu można kupić co najmniej jedną płytę, a częściej kilka, danego wykonawcy, a potem słuchać w kółko, a jednak na koncerty, te niedoskonałe, walą tłumy. Bo w "żywym" wykonaniu słychać PRAWDĘ.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Luty 14, 2013, 23:04:26 »

Johann Hasse niemiecki kompozytor epoki późnego baroku był bohaterem dzisiejszego
wieczoru w Warszawskiej Operze Kameralnej.
Nie był to typowy koncert ale "prezentacja"(określenie autora Piotra Maculewicza) czyli
wykład nt.życia kompozytora wraz z pokazem slajdów przeplatany muzyką na żywo w wykonaniu dwóch śpiewaczek i kwartetu
smyczkowego.
Wszystko bardzo ciekawe szczególnie dla mnie bo do tej pory o tym kompozytorze nic nie słyszałam.
Mniej podobała mi sie druga część wieczoru w trakcie której zwołano publiczność do małego i dusznego foyer
 i tam wykonane zostały trzy pieśni Mozarta.
Publiczność gadająca i pijąca kawę nie była moim zdaniem właściwą oprawą dla tych utworów.
Beatka wprawdzie uważała,że było to nawiązanie do "nocy Mozarta" ale niestety wtedy mnie w WOK nie było.
W dalszej części wieczoru miała odbyć się dyskusja ale bolały mnie już nogi także zdezerterowałam.
Dobrze było odwiedzić WOK po tylu latach!
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 14, 2013, 23:16:58 »

Mniej podobała mi sie druga część wieczoru w trakcie której zwołano publiczność do małego i dusznego foyer
 i tam wykonane zostały trzy pieśni Mozarta.
Publiczność gadająca i pijąca kawę nie była moim zdaniem właściwą oprawą dla tych utworów.

Myślę sobie, czy jednak za czasów Mozarta śpiewaczki towarzyszące kuluarowym rozmowom, na podobieństwo grajków w bibliotekach i salach plenarnych nie były czymś normalnym i typowym dla pałacowych obyczajów? może to tak forma przeniesienia Koncertu do realiow i nastroju epoki?
Fajnie, ży życie forumijne kwitnie. Dziewczyny! Lubie Was za to  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Luty 15, 2013, 17:46:10 »

Wytrzymaliśmy na wczorajszym "wykładzie", ja i moje bolące plecy Mrugnięcie Choć o mały włos, a siedziałybyśmy z Agnieszką (Teresą) na poduszkach na drewnianych schodkach, bo wparowałam na ostatnią chwilę, z wejściówkami dla nas obu, mea culpa.

Wykład rzeczywiście był doskonały, pięknym językiem wygłoszony, wciągający, nic a nic nie nużący, przeplatany kwartetem smyczkowym, klawiszami i dwoma solistkami oraz muzyką z odtworzenia, niestety po fragmencie wyciszaną. Było ciut o Farinellim, nawet obejrzeliśmy fragment filmu fabularnego. Johann Adolph Hasse był bardzo popularnym i znanym kompozytorem, podobno szerzej niż Bach i Händel, dlatego, że mieszkał kolejno w kilku dużych europejskich miastach i bardzo dużo podróżował, co było nie lada wyczynem w tamtych czasach. I wszędzie zabierał ze sobą muzykę i pozostawiał ją po sobie nadzwyczaj obficie. Był uczniem Porpory i Scarlattiego. Jego arie wykonywał między innymi właśnie Farinelli, a także Faustina Bordoni, z którą Hasse założył rodzinę.

Muzycznie bardzo ciekawy, choć tworzący wg obowiązujących schematów. Pod koniec życia przegrał jakiś "konkurs" na kompozycję (chyba operę) z nastoletnim Mozartem, co było dla niego sporym upokorzeniem. Bardziej podobały mi się, niestety, fragmenty odtworzone niż wykonywane na żywo, choć instrumentalnie było bardzo dobrze.

Po wykładzie została zaserwowana kawa, gdzieś w dalekim kąciku. Arie Mozarta wykonane przy akompaniamencie fortepianu we foyer faktycznie nawiązywały do Nocy Mozarta, wtedy były cyklicznym przerywnikiem dla fragmentów wykonywanych na scenie. Takie urozmaicenie, moim zdaniem ok, bardziej na luzie, na stojąco, w grupkach, z pogawędkami na obrzeżach, z delikatnym szmerem konwersacji towarzyszącym sopranowi brzmiącemu po niemiecku i, o dziwo, po francusku.

Potem już tylko jedna z solistek rozdała kilka swoich płyt z muzyką chyba Karłowicza (nie wyrywałam się, że chcem i nie dostałam, choć pani za mną owszem), były podziękowania za liczne przybycie i prośba o sugestie. Następne spotkanie 7 marca! Będzie o polskiej operze, o Moniuszce, a dokładniej chyba o Halce. Kawa też będzie, ale już od Bliklego. I potem już tak co miesiąc, można nadsyłać swoje sugestie dotyczące przyszłych spotkań, tematów.

I jeszcze ciekawostka. Powstaje teatr marionetkowy! Jest zgoda ministerstwa, są pieniądze na ten cel z ministerstwa, temat ma ruszyć od września tego roku.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 17:50:52 wysłane przez xbw » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 22, 2013, 01:37:04 »

Tak było 14 lutego w WOK (zdjęcia) http://www.operakameralna.pl/?14022013
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 27, 2013, 13:13:51 »

Kolejny Festiwal Mozartowski: od 20 czerwca do 21 lipca Uśmiech

http://www.operakameralna.pl/index.php?fm_program_pl
http://www.operakameralna.pl/index.php?fm_karnety_pl

Wejściówki nawet po 15 zł.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-wilkow-nocy watahacemnejstrony nocneigraszki evelon airpol