Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dublin International Piano Competition  (Przeczytany 30314 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« : Maj 04, 2012, 12:30:51 »

Luuudzie, dzięki Kati nieocenionej ( Buziak Buziak Uśmiech ) wiemy o i mamy namiary na kolejne Piano Competition, kto może, do słuchania i komentowania przystąp.

http://www.dipc.ie/StreamingLive.aspx

program (GTM) http://www.dipc.ie/CompetitionTimetable2012.aspx
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2012, 12:33:37 wysłane przez xbw » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2012, 12:37:27 »

A ja!
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 04, 2012, 12:40:07 »

No, jasne, zwracam honor, pierwsza była Terenia, wypatrzyła orlica Uśmiech Ale gdyby nie przypomnienie Kati przegapiłabym.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Maj 04, 2012, 16:31:56 »

Teraz chyba grał niejaki Jason Bae, całkiem przyjemnie się jego fortepianowania słuchało, ja zadowolona Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maj 05, 2012, 01:59:41 »

 Po pierwszym dniu:

-pierwsze wrażenie: wysoki poziom ( no może dziś akurat tak konkursanci się 'ułożyli')

- dużo Bacha, prawie każdy miał go w swoim programie, i co najważniejsze nawet dobrze był zagrany ( tzn. dla mnie, która zwraca uwagę na to, czy tego się dobrze słucha, a nie zna się na różnych fachowych niuansach)

-techniczna obudowa konkursu: żenująca ( jak na tej miary konkurs: ponoć jeden z 5 najważniejszych)- słaba strona internetowa( mało informacji), brak biogramów uczestników, programy ich występów podawane na ostatnia chwilę, następne etapy- wielka zagadka, no i kwestia relacji na żywo: tylko audio i to jeszcze w kiepskiej jakości ( buczenie, szumy w tle jak w niedostrojonym radiu), brak możliwości ponownego przesłuchania...Maruda ze mnie, ale pamiętam Tel-Aviv i Czajkowskiego, nie wspominając naszego Chopinowskiego....w Irlandii brakuje chyba dobrych informatyków albo...pieniędzy...Bo podobno to konkurs  organizowany i finansowany przez prywatna osobę.

-Beatrice Berrut- ostatnia dziś w przesłuchaniach...Dała się zapamiętać...Jej Bacha/Busoniego Chorale Preludes były zagrane pięknym dźwiękiem i słychać było uczucia, a nie tylko odgrywanie nut.

-Veniamin Żukow- kolega Koli z roku też całkiem nieźle dał radę, powinien pójść dalej..

- Kola będzie miał trudne zadanie jeśli ten poziom się utrzyma....Ale mam nadzieję, że tak jak na Chopinowskim, olśnił wszystkich w I etapie, tak i teraz powtórzy ten wyczyn...


To co, Beatko, razem będziemy słuchać?
Choć nie wiem czy dam radę, bo to b. czasochłonne...I czasem nudne, gdy nie ma wizji Mrugnięcie
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maj 05, 2012, 09:17:29 »

Słuchałam wczoraj po południu i zdecydowanie wyróżniała sie
Beatrice Berrut, dżwięk przykuwał uwagę od początku.Rzeczywiście szkoda, że bez obrazu ale przynajmniej
nie ma kłopotów z wtyczkami Chichot
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Maj 05, 2012, 10:46:17 »

05-May-2012    11:02 (GMT) czyli 12.02 naszego czasu

Yulia Chaplina
Liszt - Sonata in b minor

a ciut wcześniej Chopin - Polonaise in A flat Op 53 w wykonaniu Máire Carroll
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 05, 2012, 12:03:20 »

Chaplina brała udział w zeszłorocznym Czajkowskim? Jakoś tak znajome jest mi to nazwisko...

Polonez w wykonaniu Caroll? No dała dziewczyna radę, ale czy to był polonez wybitny? Sama nie wiem...
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Maj 05, 2012, 12:16:13 »

Podobają mi się liryczne partie Sonaty h-moll w wykonaniu Chapliny, znacznie mniej te dynamiczne...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 05, 2012, 12:27:09 »

http://www.tchaikovsky-competition.com/en/2011/piano/competitors/Chaplina

Miała już wtedy przygotowaną Sonatę h-moll, ale dopiero w drugim etapie, do którego nie weszła.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Maj 05, 2012, 12:31:34 »

 Moim ulubionym wykonaniem Sonaty h-moll Liszta ( z młodych pianistów) jest jak dotąd interpretacja Lubyantzeva..

  http://www.youtube.com/watch?v=kStU96DHToQ
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Maj 05, 2012, 12:44:23 »

Oglądam w przerwie tego Lubjancewa( tak po polsku by było?) i widzę zbliżenia kamery na dłonie artysty, gdy podczas gry one tak zmysłowo się krzyżują....I od razu mi się przypomina, że Liszt - kobieciarz i uwodziciel, salonowy lew i flirciarz, celowo umieszczał takie wstawki w swoich utworach, bo ponoć to bardzo działało na niewiasty... Mrugnięcie Wprost mdlały z wrażenia...Gdzieś to wyczytałam...A może na forum ktoś o tym pisał?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Maj 05, 2012, 16:54:11 »

Ostatnią dzisiejszą uczestniczką jest Tanya Gabrielian, 17.23 naszego czasu.

Tutaj można zobaczyć i posłuchać jak gra, tzn. jak grała przed konkursem.
http://www.tanyagabrielian.com/tanya/video.html
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 05, 2012, 16:57:47 »

Jakub Ciznaevovic trochę smedził w Schubercie, ale Godowski/Strauss ładnie, wirtuozeria,
wiedeński walc, mogło sie podobać.
Ale Alessandro Farshi (słuchałam tylko od połowy) zdecydowanie nie.Oczywiście wpadki tekstowe to
mogły być nerwy, ale dziwne zwolnienia i przyśpieszenia, dynamika; nie taki łatwy ten Chopin,
szczególnie etiudy Uśmiech
Dziś jeszcze o 17.30 Tanya Gabrelian (Schubert i etiudy Rachmaninowa) może być ciekawie.

Kompozytorzy często krzyżowali ręce w utworach na 4. Ale Liszt sam ze sobą? i kobiety mdlały??No, no
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 05, 2012, 17:39:28 »

Ależ te konkursy fortepianowe to fajna szkoła słuchania, przynajmniej dla mnie. Np taki Schnittke i jego Variations on a Chord, za nic nie wysłuchałabym w innych okolicznościach. A wplecione między Liszta i Schuberta wydają się lekkostrawne. A jakiż po nich Schubert smakowity Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

survivalgames skandynawistyka lolwfpolska darkwarriors duesicilie