Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kącik nauki i techniki  (Przeczytany 9057 razy)
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 04, 2012, 00:24:36 »

ale sprężyna była ściśnięta i związana nicią nierozpuszczalną w kwasie. Więc Janusz ma jednak rację.
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 04, 2012, 18:41:11 »

Czytając w Internecie napotkałem własną[^kilka postów wyżej^] odpowiedź oraz odpowiedź Janusza. Przy czym moja odpowiedź jest bardziej realistyczna a Janusza - bardziej teoretyczna w takim sensie, że należy uwzględnić idealność wiązań atomów, które równomiernie w konkretnej chwili czasu uległyby reakcji z kwasem. Czyli, że każde "wiązanie skracałoby się" proporcjonalnie do innych. W praktyce nigdy tak nie będzie - zapewniam, aczkolwiek na pewno część(znikoma) energii kinetycznej rozłoży się na wzrost ciepła całego układu.
[A najrealniej rzecz ujmując - cała ta kadź z kwasem w przypadku dużej sprężyny by się rozpieprzyła  Spoko a eksperymentator mógłby doznać oparzeń]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2012, 18:46:15 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Lipiec 11, 2012, 08:09:05 »

Nie będę udawała,że wiem w jaki sposób nagrano te nuty, ale
tu możemy posłuchać jak brzmi cząstka Higgsa:

http://news.discovery.com/space/listen-to-the-higgs-boson-120710.html
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : Lipiec 11, 2012, 08:31:04 »

...tu możemy posłuchać jak brzmi cząstka Higgsa:

http://news.discovery.com/space/listen-to-the-higgs-boson-120710.html

Problem tylko w tym, że jak donosi dzisiejsza prasa, wciąż nie ma pewności, czy boska cząstka Higgsa istnieje.  Chichot
To o czym bowiem trąbiły media okazuje sie, poki co, "sobowtórem" cząstki Higgsa  Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Lipiec 11, 2012, 09:54:52 »

Dzisiejszej prasy jeszcze nie czytałam ale co odkryto co nie, jest informacja drugorzędną. Odpowiedź negatywna
też jest jakąś odpowiedzią.
Dla mnie w ogóle cały projekt budowy Zderzacza Handronów jest czymś wspaniałym.
Ludzie potrafili sie wznieść ponad podziały narodowosciowe, religijne, rasowe w imię rozwoju nauki.Może nie jest tak źle. Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Lipiec 13, 2012, 00:35:11 »

Dzisiejszej prasy jeszcze nie czytałam ale co odkryto co nie, jest informacja drugorzędną. Odpowiedź negatywna
też jest jakąś odpowiedzią.
Dla mnie w ogóle cały projekt budowy Zderzacza Handronów jest czymś wspaniałym.
Ludzie potrafili sie wznieść ponad podziały narodowosciowe, religijne, rasowe w imię rozwoju nauki.Może nie jest tak źle. Mrugnięcie
Na pewno nie jest tak źle, jak często pokazują nam media w swym krzywym zwerciadle;))) Nauka potrafi łączyć ludzi o pięknych umysłach równie udanie, jak czyni to muzyka:)) Odkrywanie tajemnic Wszechświata, dążenie do wiedzy, jest szlachetnym celem, wartym wspólnych wysiłków. I nie ustaniemy w błądzeniu i dążeniu Chichot

http://nt.interia.pl/gadzety/news/co-by-tu-dalej-odkryc-czyli-swiat-po-bozonie-higgsa,1821080
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Lipiec 15, 2012, 16:52:15 »

Nie będę udawała,że wiem w jaki sposób nagrano te nuty, ale
tu możemy posłuchać jak brzmi cząstka Higgsa:

http://news.discovery.com/space/listen-to-the-higgs-boson-120710.html

Zainspirowała mnie ta "muzyka" boskiej cząstki. W przypływie twórczej weny napisałem "Wariacje na temat Bozonu Higgs`a". Posłuchajcie i powiedzcie jak oceniacie moje kompozytorskie zapędy. Chichot. http://franzschubert.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=37&lang=pl
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : Lipiec 15, 2012, 17:51:04 »

pewno podpadnę Sławkowi ale mnie raczej nie zachwyciło. Choć z drugiej strony w tym aleotorycznym ciągu w pewnej chwili spodobał mi sie wesoły nastrój rozbrykanej cząstki H  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Lipiec 15, 2012, 23:20:20 »

Slawciu.

Mnie sie bardzo podobalo.
Mniemam, ze tworzyles swoj material losowo bazujac na pewnych kryteriach (np.zbior nut),ktorych serie ustawiales
wg. losowego wyboru opierajac sie na jakims algorytmie.
Zauwazylem w tym dzielku ciekawa forme , jakby quasi -wariacje.
Tak, forma mi sie podobala, gdyz byla wyrazista, czytelna.
Napiecia byly jakby "blank", czyli biale emocje (brak emocji).
Antydramatyzm utworu wytworzyl u mnie poczucie luzu i bezpieczenstwa.
Jak slusznie zauwazyl to Janusz,utworek jest pogodny,troche frywolny.



Super dzielko, brawo Slawku.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2012, 23:23:21 wysłane przez bartus » Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : Lipiec 16, 2012, 11:42:21 »

Dzięki Koledzy za opinie w sprawie moich Wariacji. Każda Wasza opinia (nawet ta krytyczna) jest dla mnie cenna. Jeśli chodzi i temat wariacji to - jak wiadomo (Agnieszka wcześniej pisała) - został stworzony przez samą cząstkę. Nagrał to niejaki Domenico Vicinanza. A moje wariacje tworzyłem (nie ukrywam) po niemalże rocznym kursie nagrywania pieśni Schuberta. Sporo się nauczyłem. Poznałem tajniki (oczywiście tylko niektóre) kompozycji Schuberta. Każda nuta była moja  Chichot Chichot. I wiem np., że takie mechaniczne odtworzenie partytury daje tak drętwą muzykę, że pewnie nie opędziłbym się do krytyki. Niestety, nad każdą pieśnią należy posiedzieć, pokombinować (no jestem wszak inżynierem), posłuchać mistrzowskich wykonań i dopiero wtedy spróbować nagrać. Bywało tak, że nad jedną frazą tydzień siedziałem i wciąż było na nie. Aż wreszcie przychodził bombowy pomysł na interpretację i potem sam się delektowałem własnym nagraniem. Chichot. Wracając do cząstki Higgsa, to wykorzystałem niektóre chwyty Schuberta. On niekiedy stosował taki akompaniament w swoich pieśniach.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Lipiec 16, 2012, 12:37:19 »

Mnie sie też bardzo podoba.Frywolna jak słusznie zauważył Bartek, ale i cząstka malutka(eufemizm...hahah)
Tylko nie rozumiem tego znaku zapytania na końcu!
Choć wpływ Schuberta mógłby to tłumaczyć!
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : Lipiec 16, 2012, 13:31:17 »

Mnie też się spodobała kompozycja Sławka  Mrugnięcie Nawet jeśli używałeś jakiegoś algorytmu(kiedyś pisałem post na ten temat), to starałem się w tych dźwiękach ułożyć sobie jakąś wizję. To tak, jak patrzyć na świat przez okno przysłoniętą firanką. Całkiem nieźle widać a przecież firanka gęsta.
Cieszy mnie każda próba skomponowania czegoś, co słychać. Jestem kolekcjonerem takich rzeczy i czerpię z nich inspirację.
Wracając do tematu... podobne wizualizacje muzyczne przedstawiła NASA prezentując pole magnetyczne Jowisza.
http://www.youtube.com/watch?v=4XVpZhyFC5o
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 13:33:25 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Lipiec 16, 2012, 13:46:34 »

O rany Leszku, to przecież Wagner!!!
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Lipiec 17, 2012, 17:45:29 »

Jeśli chodzi i temat wariacji to - jak wiadomo (Agnieszka wcześniej pisała) - został stworzony przez samą cząstkę.

Gratuluję pomysłu i odwagi!  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : Lipiec 19, 2012, 15:38:47 »

Dzięki  Uśmiech
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg super-krasnale bross- wataha-zlotych-klow forumglador