Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Radio cyfrowe DAB/DAB+ i inne radia  (Przeczytany 2580 razy)
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« : Wrzesień 24, 2011, 22:35:12 »

Czy ktoś z forumowiczów wie, czy i ewentualnie kiedy ten system ma być w Polsce wprowadzony? Dawno temu ktoś mnie "straszył", że radio analogowe ma przejść do historii. Nie mogę znaleźć w Internecie pewnych informacji na ten temat.
Na technice oczywiście się nie znam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 18:41:47 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2011, 23:01:31 »

Nieprędko. Na razie telewizja DVB-T jest w fazie testów i istnieją obawy, że możemy się nie wyrobić z harmonogramem cyfryzacji TV, narzuconym przez UE. W przypadku radia takich zobowiązań nie mamy, więc nie jest to priorytetem. Poza tym... No właśnie, system jakoś niespecjalnie ekspanduje. Istniej prawdopodobieństwo, że zostanie wyparty przez inne rozwiązania, np. DMB lub coraz popularniejsze radia internetowe lub kanały radiowe z multipleksów DVB-T. Nic więc dziwnego, że mało komu spieszy się w Polsce wchodzić w ten system.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 24, 2011, 23:11:04 »

Dzięki za info, z radia internetowego też korzystam. Pytałam, bo właśnie trafił w moje ręce taki odbiornik.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 24, 2011, 23:27:10 »

z radia internetowego też korzystam
W komputerze czy też w inny sposób? Bo są radioodbiorniki internetowe, które działają i wyglądają podobnie jak zwykłe radia przenośne. Są też telefony komórkowe z dostępem do radia internetowego. Ponieważ mobilny internet jest coraz tańszy i szybszy, jest to rozwiązanie perspektywiczne.
Niektóre telefony mają też fajny ficzer, że potrafią załadować do pamięci katalog stacji radiowych naziemnych na danym terenie, korzystając z internetowej bazy danych. Rewelacja.

A wracając do DVB-T, to paradoksalnie nasze zapóźnienie wyjdzie nam tylko na dobre, bo dzięki niemu będziemy mieli cyfrową telewizję w standardzie MPEG-4, czyli nowocześniejszym niż stosowany w wielu krajach europejskich, które się pospieszyły, MPEG-2 Chichot
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Oktawia
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 26, 2011, 11:59:57 »

Z różnych sprzętów w tym celu korzystam. Są też wieżyczki wyposażone w funkcje sieciowe. Co do telewizji, to obecnie interesuje mnie mniej, gdyż od czasu ostatniej przeprowadzki w ogóle nie korzystam z tego wynalazku.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 29, 2012, 18:54:42 »

Lubie RMF Classic, słuchałem go codziennie, i od wielu lat
Od dziś będę słuchał rzadziej. Dlaczego?
Oto nadawana jest Błękitna Rapsodia. Jakieś absolutnie genialne wykonanie. Nie mogę oderwać uszu, gdy nagle... w środku utworu (a nawet w środku potoczystego pasażu!) - cięcie! Wchodzi dżingiel: "Słuchacie Państwo RMF- classic. Muzyka z klasą!" - Myślałem, że ich zamorduję. Jeśli tak ma prezentować się klasa Nadawcy, to ja państwu dziękuję. Ani po dżinglu nie wznowiono Błękitnej, ani nie podano, kto grał - i przede wszystkim narażono mnie na stres porównywalny chyba tylko... no nie dokończę, bo może czytają to także dzieci.
Właściciwie dziwię się sobie samemu, ze piszę o tym teraz, bo te praktykę nadawca stosuje od niepamiętnych czasów, od kiedy tylko go słucham. Ale dziś wkurzyli mnie na do żywego. Chyba na amen.  Zawstydzony Z politowaniem
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Sierpień 29, 2012, 20:07:47 »

Ja praktycznie nie słucham RMF Classic. Jestem za to fanem Dwójki.  Mrugnięcie Podziwiam profesjonalizm dziennikarzy, a opisana przez Ciebie, Januszu, sytuacja nie mogłaby tam mieć miejca.   
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpień 29, 2012, 20:43:44 »

RMF Classic to bardzo sympatyczna stacja, ale nie jest to radio dla melomanów.Nadaje owszem muzykę klasyczna,
ale często własnie w formie klipów, części utworów które często przerywane są w połowie
własnie jinglami lub komentarzami i nie trzeba mieć o to do nich pretensji.To stacja tylko rozrywkowa.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 29, 2012, 21:24:58 »

Tak, Patryku i Tereniu, wiem, wiem...
W radiu Classic są za to super sympatyczni prezenterzy i ciekawe, róznorodne pasma tematyczne, szczególnie w weekendy. To pewno sprawia, ze o tym radiu nie zapominam i na co dzień i zwyczajowo choćby kwadransik codziennie go sobie słucham.
Dwójka PR to bardzo wartościowa i nadzwyczajna stacja. Tu chyba nikt z nas nie ma potrzeby z tym twierdzeniem polemizować. Nie zawsze jednak miewam do niej cierpliwość (szczególnie, gdy tematyka audycji nie pokrywa sie z moim wewnętrznym nastrojem)
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpień 29, 2012, 23:25:12 »

Ja juz od dawna nie slucham  RMF-Klasik.

Denerwujace przerywania, brak opisu, kto gral.
Tak jakby mieli w d.... zarowno wykonawcow jak i prezentowana muzyke.
Tylko kasa i reklamy na pierwszym miejscu.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Sierpień 30, 2012, 05:25:25 »

Odkąd pamiętam, słucham Dwójki, na niej się wychowałam (potem oczywiście bardzo długo była trójka), na niej wychowałam moje dzieci i aż do zeszłego roku nie wyobrażałam sobie, że mogłabym jej nie słuchać. Ale stało się!!! Tak zmieniono ramówkę, że od szesnastej do wieczora, gada się i gada, i gada... w dodatku dokładnie to samo, co od szóstej do ósmej rano! A poranne przeglądy prasy są nie do przebrnięcia! Ech, bardzo mi przykro, ale przeniosłam moje uszy na rosyjskie Radio Orfiej - kopalnię wiedzy i tak różnych nagrań, że czasem żal mi zasnąć, kiedy przeczytam, co w tym czasie stracę. No właśnie... bardzo dokładna ramówka, rozpisana co do minuty, jest również ogromną zaletą, zwłaszcza teraz, kiedy dzięki Agnieszce nauczyłam się nagrywać! Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 01, 2012, 22:10:14 »

Kochani.

Od roku żyje bez telewizora, teraz ma się to zmienić bo wczoraj przywiozłem do siebie do mieszkania to "wielkie pudło", niemniej jednak rok bez wizji nie był traumą ani koszmarem.

Rano, jeszcze w domu, TOK FM - rzetelny przegląd prasy z dużym naciskiem na łososiowe i żółte strony "Rzeczpospolitej". W samochodzie na przemian w zależności od nadawanej piosenki RMF, ZET i Eska a po powrocie do domu właśnie RMF Classic.

Wyżej wymieniona rozgłośnia ma swoje wady o których wspomniano już wcześniej. Nadaje ona muzykę, jak na klasykę, "lekką" co pozwala podzielić moją uwagę i zajmować się w międzyczasie czymś innym, to radio stanowi tło do pracy, nadaje się do samochodu i stanowi wprowadzenie do klasyki dla amatorów.  Chylmy czoła, że komercyjna stacja chce promować taki rodzaj muzyki.

Dwójka to transmisje wielkich (również ze względu na gabaryty partytury) dzieł muzycznych do wysłuchania których należy się oderwać od innych zajęć. Właśnie w tej chwili słucham transmisji z Promsów lecz od kiedy zacząłem pisać posta zauważyłem że muzyka umknęła mojej uwadze. Dwójka jest radiem które włączam o ściśle określonej godzinie zaplanowanej po lekturze ramówki. To tak jak wyjście na koncert. M.in. dlatego, że nikt nie przerwie nam transmisji jinglem czy komentarzem.

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-flag stadoterra gonerpg airpol rrp307