Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 57   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Konkurs im. Czajkowskiego  (Przeczytany 151600 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #615 : Czerwiec 28, 2011, 20:12:12 »

Tak grał Mozarta również Gould(kiedy mu się chciało)
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #616 : Czerwiec 28, 2011, 20:19:46 »

Masz na mysli monumentalnie,  bez zroznicowan
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #617 : Czerwiec 28, 2011, 21:10:30 »

Bardzo ciekawa dyskusja, porównam sobie pod tym kątem.Uśmiech Oczywiście każdy ma też przecież swoje stylowe preferencje.
Niestety ludzie ciężkiej pracy słuchają nocą;) Może w czwartek się uda dotrzymać Wam kroku.
Najchętniej posłuchałabym od razu wszystkich trzech wykonań Rachmaninowa, a następnie pięciu Czajkowskiego - tak byłoby mi łatwiej ocenić:)) Aczkolwiek to się jeszcze da zrobić, bo archiwum będzie rosło:)
Dzisiaj będzie już więcej materiału, to sobie skontrastuję, jeśli przedtem nie zasnę Mrugnięcie

Widzę duże kontrowersje wokół Czernowa  Chichot Zwrócę na niego uwagę, a swoje odczucia zachowam dla siebie, żeby nie narazić się nikomu z przyjaciół Chichot Chichot
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #618 : Czerwiec 28, 2011, 21:21:51 »

Ja jednak nalegam na podzielenie się z nami Twoją opinią. Nikt (na szczęście!) nie zmusza nas przecież do posiadania identycznego zdania. Duży uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #619 : Czerwiec 28, 2011, 22:44:50 »

Żartuję sobie Duży uśmiech Przecież wiem, że nikt się na mnie nie pogniewa Chichot

Mam nadzieję, że zdążę z przesłuchaniem przynajmniej większości nagrań przed werdyktem - będzie można dokładnie wiedzieć za kogo się (prócz Daniiła) najmocniej trzyma kciuki.
A jeszcze słucham skrzypiec Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #620 : Czerwiec 29, 2011, 10:58:48 »

Świtem bladym dziś Rachmaninow w wykonaniu Romanowskiego. Zamiast porannej kawy.
Finały - dzień trzeci, właśnie teraz.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #621 : Czerwiec 29, 2011, 11:16:57 »

Niestety obejrzę dopiero po południu, bo w pracy taki młyn, że się nie da... Smutny
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #622 : Czerwiec 29, 2011, 11:41:12 »

Oj i się pan Romanowski trochę pogubił.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #623 : Czerwiec 29, 2011, 12:13:32 »

Warto odsłuchać Romanowskiego, stanowczo. W jednej chwili chyba poczuł się bardzo pewnie (a jeszcze 10 minut do końca koncertu), uśmiechnął się porozumiewawczo do dyrygenta i chwilę potem pomylił się w jednym z piękniejszych lirycznych momentów. Trochę szkoda. Ale dobrze, że odzyskał pewność siebie. Mnie się najbardziej ze wszystkich trzech wykonań trzeciego podobał Ukrainiec właśnie.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #624 : Czerwiec 29, 2011, 12:25:06 »

Komentator radiowy dziwił się, czemu koncerty finałowe są tak dziwnie poprzeplatane, dlaczego nie ma porządku logicznego - najpierw każdy wykonuje "swój" koncert (Rachmaninow, Chopin, Brahms) a potem każdy, jako że to konkurs im Czajkowskiego, jego pierwszy koncert, pięć wykonań pod rząd, byłby wtedy idealny materiał porównawczy kto jak zagrał i nie trzeba byłoby przypominać sobie w czwartek, jak ten sam koncert ktoś zagrał w poniedziałek.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #625 : Czerwiec 29, 2011, 17:40:38 »

Na ParaClassics znowu próby, już ostatnie. Daniil, Yeol i Alexei. Właśnie słucham z odtworzenia dzisiejszej próby Trifonova, jakoś wolno gra orkiestra.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #626 : Czerwiec 29, 2011, 18:14:42 »

No wlaśnie! A ja miałam nadzieję na wysłuchanie porannych występków! Nie zdążyłam i teraz pozostaje mi tylko czekać na archiwum. Obawiam się jednak, czy zdążę przed ogłoszeniem wyników!
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #627 : Czerwiec 29, 2011, 20:02:26 »

I znów rozbrzmiewa Pierwszy Czajkowskiego, grany przez Daniłła. Rozkochałam się w tym koncercie i w tej interpretacji! Buziak
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #628 : Czerwiec 29, 2011, 23:46:17 »

Komentator radiowy dziwił się, czemu koncerty finałowe są tak dziwnie poprzeplatane, dlaczego nie ma porządku logicznego - najpierw każdy wykonuje "swój" koncert (Rachmaninow, Chopin, Brahms) a potem każdy, jako że to konkurs im Czajkowskiego, jego pierwszy koncert, pięć wykonań pod rząd, byłby wtedy idealny materiał porównawczy kto jak zagrał i nie trzeba byłoby przypominać sobie w czwartek, jak ten sam koncert ktoś zagrał w poniedziałek.
Widzisz, taką samą miał refleksję na ten temat, co ja;) Naprawdę łatwiej by było. Dobrze, że jest archiwum:)
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #629 : Czerwiec 30, 2011, 10:50:51 »

Za chwilę trzy ostatnie koncerty tego konkursu. Szkoda, bo się bardzo przyzwyczaiłam, prawie jak do KCh!
Zapisane
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 57   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miastomorthal valiance cesarstwoniemieckie krwawawataha teenagedrama