Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 57   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Konkurs im. Czajkowskiego  (Przeczytany 150918 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Czerwiec 17, 2011, 17:42:45 »

Noc na Łysej Gorze w wykonaniu (i transkrypcji) Dubova takze na YTube.

http://www.youtube.com/watch?v=cxIEsyGAczY&feature=related
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Czerwiec 17, 2011, 17:51:51 »

No cóż, trzeba stwierdzić, że panowie jurorzy rzeczywiście w letnich, rozchełstanych koszulkach, nie wyglądają elegancko. W poprzedniej rozmowie padlo pytanie, czy któryś z nich pojawiłby sie na plaży we fraku? Chichot Chichot Chichot

Skoro nie oglądasz Beatko, muszę Ci powiedzieć, że zarówno Kopaczewski jak i Dubow, przy fortepianie zachowują niemal kamienne twarze, a cały ładunek emocji mają w palcach! Niesamowite!

Spróbuj włączyć tę drugą stronę z transmisją, ma trochę mniejsze wymagania. Swoja drogą to dziwne, że nie chodzi Ci ten silverlight.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Czerwiec 17, 2011, 17:58:06 »

Ewo, mam blokade na Silverlight na komputerze z ktorego korzystam. Ale nic straconego, obejrze sobie wybrane fragmenty w Archiwum po powrocie. Finał juz powinnam OGLADAC Uśmiech

A teraz "spadochroniarka".
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Czerwiec 17, 2011, 18:49:31 »

Świetna. Kolejna pretendentka do następnego etapu. I kolejnego. Duży uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Czerwiec 17, 2011, 19:11:35 »

I wreszcie Fazioli!!!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Czerwiec 17, 2011, 19:17:19 »

Dziwne, ze pianista, zdobywca III nagrody w poprzednim konkursie Czajkowskiego (2008), zaraz za Kultyszewem (pierwszego miejsca nie przyznano) zdecydował sie po czterech latach na ponowne wziecie udzału. Musi miec silna wiare ze jest najlepszy i ze wygra. Myslałam, ze finalisci nie moga wziac udzału ponownie. No to moze i Daniil wystapi w 2015 w Warszawie? Uśmiech Ale moze lepiej nie, bo jesli Bella w dresie znowu zasiadzie w jury... Smutny
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2011, 19:19:14 wysłane przez xbw » Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Czerwiec 17, 2011, 19:22:56 »

Oj tam, Beethoven urzekający!

Hej, kochani, nie oglądacie/słuchacie? Mam wrażenie, że tylko Beatka mi towarzyszy ( Chichot albo ja jej).
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 17, 2011, 19:31:46 »

Ja również słucham. Ładnie, acz nie wypowiadam się na temat utworów, w których nie jestem osłuchany, bo łatwo się przejechać.

Argumentem za awansem Lubyantseva jest fakt, że w następnym etapie wykona Sonatę h-moll Chopina.  Język

Tak przejrzałem wszystkich uczestników i tylko czekają nas ew. 2 koncerty Chopina w 3 rundzie. Oczywiście usłyszymy setne wykonanie e-molla Trifonova oraz jakiegoś Gruzina, który pewnie nie awansuje - nie wzbudza mojego zaufania jego zdjęcie.  Duży uśmiech

Ciekawe dlaczego tak rzadko będzie grany Chopin? Za trudny? Może to i lepiej, że nie będzie chałturzenia.

Czy się mylę, czy jest zapis w regulaminie, że 1 nagroda MUSI być przyznana? Jeśli tak, to trochę to dziwne.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Czerwiec 17, 2011, 19:42:24 »

No bo sie oderwac nie moge, kolejny Rosjanin i kolejny i graja hipnotyzujaco. A konkurs sie niedługo skonczy i potem trzeba bedzie czekac na nastepny nie wiadomo ile miesiecy czy lat. No i to je to, co lubie najbardziej pianista i fortepian sam na sam, bez orkiestry, bez muzykow towarzyszacych. I to wszysko NA ZYWO.

Ewo, miło mi, ze nie gadam sama ze soba Uśmiech

Kuba  - First Prize not awarded http://www.tchaikovsky-competition.com/en/history/2007/winners_prizes
A ja nawet jesli nie jestem osłuchana, bo w wiekszosci utworow nie jestem, to wiem czy MNIE sie podoba czy nie i o tym moge pisac  Mrugnięcie
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Czerwiec 17, 2011, 19:47:34 »


Tak, ale w tym roku wszedł ten zapis.

http://www.tchaikovsky-competition.com/en/2011

Cytuj
First Prize** 20,000 Euro and Gold Medal;

/.../

**First Prizes are always awarded.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Czerwiec 17, 2011, 20:02:05 »

A ja nawet jesli nie jestem osłuchana, bo w wiekszosci utworow nie jestem, to wiem czy MNIE sie podoba czy nie i o tym moge pisac  Mrugnięcie


Ja rownież, albo mnie coś porywa, albo nie!
Lubiancew porwał mnie bez reszty, podobnie jak Kopaczewski i Dubow, chociaż każdy z nich to inna bajka!
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Czerwiec 17, 2011, 20:11:02 »

Paraclassic jest niesamowite. Minutę po skończeniu transmisji, mogę sobie odtwarzać ponownie Lubyantseva, jak i wszystkich popołudniowych wykonawców. Żeby zawsze tak było, na wszystkich konkursach... Język
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Czerwiec 17, 2011, 20:31:27 »


Tak przejrzałem wszystkich uczestników i tylko czekają nas ew. 2 koncerty Chopina w 3 rundzie. Oczywiście usłyszymy setne wykonanie e-molla Trifonova oraz jakiegoś Gruzina, który pewnie nie awansuje - nie wzbudza mojego zaufania jego zdjęcie.  Duży uśmiech


Pan Mamikon z Gruzji Ci sie nie podoba? Sympatyczny jest przeciez, no i znajomy z Naszego konkursu pazdziernikowego Uśmiech

http://konkurs.chopin.pl/en/edition/xvi/participants/49_Mamikon_Nakhapetov/stage/1
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Czerwiec 17, 2011, 21:43:35 »

Bardzo podobala mi sie  Natalia Sokolovskaya.
Jej gra rowniez.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Czerwiec 17, 2011, 21:54:01 »

Dziewczyny, chciałoby się słuchać, ale niestety czasu mało, obowiązki, praca... Smutny Nie mogę słuchać zbyt długo TAKICH utworów przy pracy - kończy się to w wiadomy sposób - jak mówi Pat, muzyka jest zazdrosna Chichot Oczywiście będę
słuchać Daniiła, no i mam nadzieję, że znajdę czas na finał.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 57   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

evelon airpol wataha-wilkow-nocy loups nocneigraszki