Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Balet  (Przeczytany 23536 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 13, 2012, 20:43:29 »

Ktos z K.Sz. zarazil mnie baletem.
To chyba Ty Beatko, albo Ty Moniko, albo Ty Asiu.
Juz nie pamietam.
Marzy mi sie napisac kiedys balet.
Napisz koniecznie, a może to Janusz? w końcu co nazwisko to nazwisko:)
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 13, 2012, 20:54:18 »

Napisz koniecznie, a może to Janusz? w końcu co nazwisko to nazwisko:)
a propos, własnie dziś przeglądałem sie starym zdjatką i odnalazłem moje ostatnie odwiedziny u Wielkiego Wacława...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3249686719329.2134819.1181805822&type=1&l=7a8e7c121a
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 13, 2012, 21:02:09 »

a propos, własnie dziś przeglądałem sie starym zdjatką i odnalazłem moje ostatnie odwiedziny u Wielkiego Wacława...

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.3249686719329.2134819.1181805822&type=1&l=7a8e7c121a

Odnosnik (mowiac po polsku) nie dziala
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 13, 2012, 21:04:14 »

to nie wiem dlaczego, bo FB daje komunikat, ze tym linkiem daję dostęp dla kazdego, kto go zastosuje  Co?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 13, 2012, 21:41:40 »

bartusie tak, ja. Uważam ją za najlepszą współcześnie primabalerinę na świecie.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 14, 2012, 10:27:33 »

bartusie tak, ja. Uważam ją za najlepszą współcześnie primabalerinę na świecie.

Za to Ci bardzo dziekuje.
Po przegladnieciu setek roznych wykonan, ja tez uwazam ja za nr 1.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Kwiecień 15, 2012, 17:59:13 »

Bartusie w pełni popieram. takiego point, nóg, przeprostu, dynamiki i lekkości nie ma żadna!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 15, 2012, 20:05:54 »

Bartusie w pełni popieram. takiego point, nóg, przeprostu, dynamiki i lekkości nie ma żadna!

Moniu, przeproscilas mnie niezle.
Nie znam sie na slownictwie baletowym, ale zauwazylem przeprost, point and feeties.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 15, 2012, 21:09:26 »

Zgodnie ze swoim zwyczajem otwierajac K.Sz. wchodze na Schubertiade, a tu nic.
Czy cos sie stalo?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Październik 21, 2012, 12:14:37 »

Do obejrzenia na ParaClassics bez żadnych ograniczeń świeżutkie, z wczorajszego popołudnia Jezioro Łabędzie Uśmiech

http://paraclassics.com/novosibirsk-tchaikovsky-swan-lake/
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 08, 2012, 00:55:08 »

Jeśli ktoś nie obejrzał dziś na TVP Kultura Święta wiosny Strawińskiego w choreografii Uwe Scholza (Le Sacre du Printemps - A Ballet in two Parts by Uwe Scholz), to podaję linka do całości. (Ja wybrałam meczyk live  Niezdecydowany ) Ale obejrzę jeszcze wielokrotnie, bo uff, warto bardzo, a na pewno część drugą.

http://www.youtube.com/watch?v=ra_D5pcMtIs
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2012, 00:58:14 wysłane przez xbw » Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Maj 01, 2013, 18:27:07 »

 Oglądaliście przed chwilą premierę w TVP od 16:00 w TVP Kultura "Damę kameliową"
widowisko baletowe Johna Neumeiera wystawione na deskach Opery Paryskiej w 2008 roku z muzyką Fryderyka Chopina?
Dama kameliowa
Agnes Letestu
Przepiękne przedstawienie z piękną muzyką.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : Październik 19, 2013, 01:11:54 »

O wlasnie, Marku, pamietalem, ze gdzies byla wzmianka o tym spektaklu. Na YT chopinowska 'Dama Kameliowa' (La Dame aux Camelias, Paris) jest dostepna nawet w calosci. Neumeier stworzyl balet w l. 70 z mysla o teatrze w Stuttgarcie. Co sadzimy o wyborze muzyki?

m.youtube.com/watch?v=7b9ak3DdVHw&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D7b9ak3DdVHw
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2013, 01:14:29 wysłane przez Mozart » Zapisane

clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Sierpień 01, 2015, 23:23:41 »

 Byłam wczoraj na retransmisji baletu "Romeo i Julia", w wykonaniu Teatru Bolszoj z Moskwy Chichot
Zarówno taniec jak i muzyka były cudowne, nawet podobało się mojej znajomej, która nie lubi klasyki. Muzyka idealnie komponowała się z baletem. Zdawało mi się, jakby gdzie nie gdzie było niesynchronicznie (chodzi o tancerzy), lecz i ta było bossssko. Tylko będzie u was to grzejcie ino prędko. Pierwszy raz widziałam balet poza zaciszem domowym. Zdenerwowała mnie tylko jedna rzecz. Otóż przede mną siadły dzieci. W jednym rzędzie 3 chłopców w drugim 3 dziewczynki. Gadali, wychodzili w trakcie, szeleścili paczką chipsów. Jakiś pan ich uciszał, mówiąc, że jeszcze raz to poprosi by ich wyrzucili. Na szczęście w przerwie między aktami sobie poszli (szkoda, iż wyszło też trochę dorosłych, nie wiedzą co stracili).
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Luty 26, 2016, 00:20:06 »

Obejrzałam właśnie film Chanel i Strawiński (Coco Chanel & Igor Stravinsky) i nie mogę się oprzeć. Balet wg wystawienia z 1913 roku. Święto wiosny. Niżyński... I ten rytm...

http://www.youtube.com/watch?v=dVPIkvHKRB8

Przy okazji natknęłam się na film Rytm to jest to! (Rhythm Is It!), dokument.

http://www.filmweb.pl/Rytm.To.Jest.To

28 stycznia 2003 r. Berlin, przemysłowa dzielnica Treptow. Była zajezdnia autobusowa. Dwustu pięździesięciu uczniów z dwudziestu pięciu krajów tańczy do "Święta wiosny" Strawińskiego. Akompaniuje orkiestra Filharmonii Berlińskiej pod batutą charyzmatycznego Sir Simona Rattle'a.

Niezwykłe wydarzenia poprzedziły trzymiesięczne próby pod opieką brytyjskiego choreografa Roystona Maldooma. "Rytm to jest to!" rejestruje kolejne etapy tego fascynującego eksperymentu. 250 dzieci to 250 kłębków emocji - lęku, nadziei, radości. Muzyka wyzwoli w nich siłę i nauczy radości życia - krok po kroku.

Treptow, jedna z najmniej ciekawych dzielnic stolicy Niemiec, Berlina. Dla przeważającej większosci zamieszkujących ją młodzieży tzw. wysoka kultura tu puste słowo. Członkowie Orkiestry Filharmonii Berlińskiej, pod batutą Sir Simona Rattle'a we współpracy z brytyjskim choreografem Roystonem Maldoomem i jego asystentami postanawiają zainteresować ją niezwykłym projektem - udziałem w przygotowaniu i wystawieniu słynnego baletu Igora Strawińskiego "Święto wiosny".
Bierze w nich udział dwustu pięćdziesięciu uczniów z dwudziestu pięciu krajów - z najróżnieszych rodzin i narodowości. Pod okiem opiekunów młodzi ludzie, z których tylko nieliczni mieli kontakt z muzyką klasyczną i ekspresyjnym tańcem, biorą udział w żmudnych przygotowaniach. Poprzez próby baletowe uczą się jednocześnie pracowitości, wytrwałosci, miłości, szacunku, radości życia i odkrywają w sobie pasję i wrażliwość, której wcześniej nawet w sobie nie podejrzewali.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

etforum airpol gonerpg stadoterra moloromme