Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak uczcimy urodziny Chopina?  (Przeczytany 33627 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Marzec 07, 2012, 23:48:40 »

Bartku, jaka jest szansa na wykonanie Twoich utworów, w tym wspomnianego koncertu, nad którym pracujesz - w realu, przez muzyków?

Do tego trzeba miec ostre lokcie, ktorych nie mam i nie chce miec.
Zeby zaistniec w realu, to trzeba miec uklady, a ja jestem bezukladowy.
Piszac muzyke odreagowuje na ten balagan, ktory mnie otacza i zapewniam Cie jest to skuteczna metoda.

Czyli, jak widzisz, szanse sa male.
 
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Marzec 08, 2012, 00:16:23 »

Piszac muzyke odreagowuje na ten balagan, ktory mnie otacza i zapewniam Cie jest to skuteczna

Wiem, sam troszke kiedys jakby 'komponowalem'. Moim medium, jesli moge to tak nazwac, byl fortepian.
Bartku, pisz zatem.  Mrugnięcie
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Marzec 08, 2012, 21:26:47 »

Kiedyś też trochę komponowałem, pisałem teksty itd...z kolei moim medium była gitarra, czasami też bass, harmonijka ustna..ewentualnie skrzypki Chichot..oczyw wszystko to jeszcze wtedy odbywało się bez kompletnej znajomości nut, jakby spontanicznie, co tylko "w miarę" wpadnie do głowy...a potem już tylko doszlifowywanie, wielogodzinne ćwiczenia, przeróbki..etc Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Marzec 10, 2012, 00:48:38 »

Bartku, jak zawsze wysłuchałam Twojej kompozycji z ogromną przyjemnością Uśmiech Nawet jeśli nie wydasz płyty, to ja sobie chętnie nagram Twoje utwory zebrane. Do odsłuchiwania niekoniecznie przy ekranie komputera Uśmiech

Słucham i myślę sobie, że może niepotrzebnie poczułeś się dotknięty wzmianką o Mozarcie.
Po pierwsze, to jednak chyba nie hańba mieć wielkich za pewne wzory, inspiracje jakoś tam się odbijające echem we własnej twórczości - nie jako plagiat przecież, lecz jako pewien hołd i kreatywna tych wzorów kontynuacja. Gdyby mi mówiono, że mój wiersz przypomina wczesnego Szekspira, nie obraziłabym się, a wręcz przeciwnie Chichot Przecież i Beethoven nie obraziłby się pewnie za określanie jego wczesnych (a i późniejszych) koncertów jako mozartowskie, a przecież nie sposób twierdzić, że brakowało mu indywidualności Chichot. Zatem takie wrażenie pewnego pokrewieństwa artystycznego nie jest to powód do zniechęcenia.

Pat, przy okazji, myślę też, że źle zrozumiałeś z kolei słowa Bartka. On mówiąc "brak indywidualizmu" miał na myśli siebie, nie Mozarta  Chichot Że niby wzmianki o Mozarcie sugerują, iż wzoruje się na Mozartowskim stylu, niczego od siebie nie dodając (z czym się, naturalnie, nie zgadzamy Uśmiech)

A co do tego wczesno-Mozartowskiego wrażenia - to może nie chodzi o to, że koledzy mieli na myśli Mozarta traktowanego jako synonim lekkiej pustoty i braku głębi (chodziło raczej o pewne wrażenie).
Może raczej, kochani, wspomnijmy te kwestie pozytywne, które mogą jednak kojarzyć się nam w kontekście mozartowskim dobrze i pięknie i przeanalizujmy, dlaczego może i nam ten utwór kojarzyć się jakoś z Mozartem.
Zwróćmy więc uwagę na to, że określano utwór jako subtelny, delikatny, o melodii łatwo wpadającej w ucho (w końcu Mozart to, podobnie jak Chopin, niezrównany melodysta, i nie ma w tym fakcie niczego mu uchybiającego). Jednocześnie, badając przyczyny powstania takiego wrażenia, możemy wziąć pod uwagę klarowną, przejrzystą kompozycję, o pięknie zamkniętej, konsekwentnie prowadzonej linii. I wszystko to, co już tam Pat fachowo rozebrał na czynniki pierwsze Uśmiech Uśmiech
A dlaczego wczesna? Bowiem i ja czuję w tej melodii radość i - powiem nawet wprost - młodzieńczość Chichot 

Ach, i koncert na cześć mojego ukochanego Lema! Koniecznie w najbliższym czasie uważnie odslucham!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Marzec 10, 2012, 00:52:20 »

Acha - urodziny Fryderyka zamierzałam uczcić wierszem. Niestety, z tzw przyczyn obiektywnych nie wyrobiłam się czasowo i wiersz nie został skończony Smutny Zatem pozostaje mi bądź zaczekać z nim do kolejnych urodzin, bądź przedstawić go z pewnym opóźnieniem:)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Marzec 10, 2012, 08:55:52 »

Asia jak zwykle wyraziła dokładnie to co myślałam. Jeszcze tylko dodam, że wczesny Mozart to np. dla
GG był to Mozart barokowy, którego nb. cenił najbardziej. Często mówił, że Mozart umarł za późno (co za herezja Mrugnięcie)
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Luty 12, 2013, 22:41:01 »

Trochę "koncertów urodzinowych"

http://urodzinychopina.pl/2013.html
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Luty 20, 2013, 11:32:50 »

W ramach przygotowań do pierwszych urodzin Fryderyka w tym roku słucham sobie Jego etiud w różnych wykonaniach. W sumie trochę mało znam etiudy Chopina, jest kilka, które rozpoznaję, zwykle słucham ich przy okazji konkursów, więc niezbyt często...
Postanowiłam więc skupić się tym razem na tych utworach, wiem, że znajdę wśród nich coś niezwykłego Mrugnięcie
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Luty 20, 2013, 14:32:59 »

Lang Lang Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=4t29Fi7w2BA

i Pollini Uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=B66-E98ImYM
http://www.youtube.com/watch?v=aBUyTfZTn2Q
http://www.youtube.com/watch?v=QK8BONV6xEU
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Luty 22, 2013, 10:10:50 »

http://www.youtube.com/watch?v=Tovh6JjaQ1A
urodzinowo
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Marzec 01, 2013, 10:36:49 »

Kolejne urodziny Chopina przeżywamy razem. Cicho w prawdzie, ale wciąż.
Dla mnie jest to zawsze święto.
Nie mam wątpliwości, że Chopin jest wieczny.
Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Marzec 01, 2013, 10:40:32 »

U mnie od pierwszych urodzin Chopina w tym roku każdy dzień mija z jednym choćby Jego utworem.
Taki urodzinowy maratonik Mrugnięcie
Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Marzec 01, 2013, 11:02:52 »

Ile dni zajmie Ci to Basiu?

Zapisane
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Marzec 01, 2013, 11:09:33 »

Bartusie - maratonik zaczął się od 22 lutego, wtedy były pierwsze urodziny Chopina w tym roku Mrugnięcie
Ech, te Twoje szpileczki...
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Marzec 01, 2013, 13:16:50 »

Słucham właśnie w Dwójce urodzinowego recitalu z Żelazowej Woli..Gra Janusz Olejniczak na historycznym Erardzie. Przed chwilą było Lento, czyli pośmiertny Nokturn cis-moll, zaraz będzie cała seria mazurków, także Scherzo nr 2, Walce op. 64/2 i 69/1 oraz dwa walce pośmiertne. Na koniec Polonez As-dur op.53.

Och, właśnie słyszę w tej chwili mój ukochany Mazurek op.17/4..Jak pięknie..
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stadoterra rrp307 articz airpol pegasus