Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawe płyty - dodatki do czasopism  (Przeczytany 7801 razy)
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« : Październik 22, 2010, 17:25:48 »

W codziennym pośpiechu nie zawsze mamy czas oglądać witryny kiosków, oglądać reklamy w TV itp., poza tym różne gazety czytamy... Zachęcam więc, by w tym miejscu dzielić się informacjami o zapowiedziach płyt dodawanych do czasopism (za darmo lub za dopłatą). Czasami zdarzają się wśród nich ciekawe pozycje.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
chingate
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 06, 2011, 20:37:22 »

Ja się z takimi nie spotkałem, zazwyczaj są to dziwne składanki typu "The best of Mozart" Smutny
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2011, 20:58:15 »

Jest ostatnio swoisty wysyp płyt z wyd. DeAgostini - kolekcja 'Wszystkie dzieła Bacha' (nie wiem, kto wykonuje), a z "Rzeczpospolitą" - faktycznie, można kupić albumy typu "The best of...".
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 11, 2011, 13:09:06 »

nabyłem ostatnio płytę z nagraniem dwóch kompozycji Paderewskiego: Jego koncertu a-moll i Fantazji polskiej gis-moll. Wykonawcami są: Kevin Kenner i Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Pana Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, za którym bardzo ale to baaaardzo tęsknimy w Białymstoku. Płyta wydana przez firmę fonograficzną DUX. Polecam. Słucham jej może już 10-ty raz. Zwłaszcza koncert- słyszę w nim wolną Polskę.
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 16, 2011, 23:41:48 »

dzisiaj zupełnie przez przypadek trafiła mi do ręki płyta z bajką z mojego dzieciństwa (analogowa oczywiście). Dziwne, że się jeszcze uchowała. A ponieważ posiadam gramofon z tamtych lat to sobie odsłuchałem i się rozkleiłem. Jest też na YT. Może i Wy macie jakieś wspomnienia z tą płytą? http://www.youtube.com/watch?v=3cWsoRh909Y (1 cz.) http://www.youtube.com/watch?v=c9otMD-uwCI&feature=related (2 cz.)
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 17, 2011, 09:52:25 »

Ta płyta, to również moje dzieciństwo. Do dziś znam ją na pamięć, ale ilekroć jej słucham, rozklejam się do łez. Ciekawe, dlaczego? To już chyba starość?!
Kupiłam tę wersję Kopciuszka w wersji audiobookowej dwa lata temu, dla mojego maleńkiego wnuczka. Dopiero teraz (ma 2,5 roku), zaczął jej słuchać i bardzo mu się podoba. Moja córka zwróciła uwagę na archaiczny język nagrania, ale jemu to nie przeszkadza.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 17, 2011, 10:03:52 »

Czy są to płyty aktualnie dostępne wraz z czasopismami?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Grudzień 17, 2011, 14:41:35 »

Ewuniu, jaka starość. Po prostu ta płyta to taki wyciskacz łez. Moje dzieci też lubią jej słuchać, wszak były również na niej wychowane.
Łukaszu, "dostępne z czasopismami?..."  Chichot Tamten świat już nie istnieje  Smutny
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

playyourstories watahacemnejstrony loups nocneigraszki evelon