Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Okolice jazzu  (Przeczytany 51160 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Czerwiec 08, 2011, 23:12:27 »

Moniu..czy czasem nie chodzi o niejakiego Szopinsa, Szopensa..czy jakoś tak ??  Chichot Chichot Mrugnięcie (ale pewny to nie jestem)
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : Czerwiec 11, 2011, 21:16:21 »

Według informacji, które posiadam, był to Henryk Wars Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Czerwiec 11, 2011, 23:53:03 »

Mój boże..ale się skompromitowałem Moniu - autentycznie myślałem że chodzi o Chopina.. Zawstydzony
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : Czerwiec 12, 2011, 08:31:37 »

problem tylko w tym, koziołeczku, że za czasów arielowego Fryderyka pojęcie jazzu nie było znane nawet u afroamerykanów Smutny
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Czerwiec 12, 2011, 15:10:14 »

A zatem Januszu wychodzi na to, że skompromitowałem się w dwójnasób - doprawdy nie wiem co mi przyszło do głowy  Uśmiech..Chyba tylko tak chlapnąłem tą bzdurkę, byle tylko coś chlapnąć...Ale mogły mieć też na to wpływ, pewne słowa, kiedyś przez kogoś (w tej chwili nie pomnę już kogo) wypowiedziane, iż "Fryderyk gdyby żył w dzisiejszych czasem z pewnością grałby jazz.." - tak więc Januszu przepraszam za ten ewidentny, świadczący o ogromnej niewiedzy błąd..i usilnie proszę o wybaczenie  Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Czerwiec 12, 2011, 15:19:28 »

dziwne..ale jestem pewien że napisałem "czasach"  Chichot Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : Czerwiec 12, 2011, 16:10:23 »

Niniejszym wszech i wobec oświadczam, ze ja - Janeuszosłowaw (vulgo: Janek z Babic) - będąc zdrów na umyśle i ciele - postanawiam wybaczyć w całej rozciągłości, nie bacząc na skowyt potomnosci, przerażajace chlapnięcia naszego koziołeczka i za nic mieć konsekwencje jego zuchwałego mniemania o protoplaście jazzowym znad mazowieckich równin rzekomo się wywodzącym.
Wszystkich innych rówbniez prosze o wyrozumiałość i odżegnanie się od chcicy czynienia użytku z tej jakże cieżko-kompromitujacej wypowiedzi naszego przyjaciela Chichot
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 22:05:22 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Czerwiec 12, 2011, 17:29:03 »

 Chichot Chichot Chichot Podpisuję się obiema łapkami! Chichot Chichot Chichot Chichot
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Czerwiec 19, 2011, 17:07:09 »

To może ja nie około jazzowo, ale uderzę w sam środek jazzu.

Akurat słucham, więc postanowiłem wrzucić.

Keith Jarrett, Gary Peacock, Jack DeJohnette - Prism

http://www.youtube.com/watch?v=sx5gjOdh3Po

Niezwykle kojący kawałek.
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Czerwiec 26, 2011, 21:29:46 »

Cytuj
Trzy godziny nowej muzyki na trzech osobnych płytach już jesienią!

Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński mówią:

Rozstając się ze słuchaczami parę lat temu, po premierze wydawnictwa Dwa Serduszka Cztery Oczy powiedzieliśmy, że na nowe nagrania trzeba będzie poczekać długo. Ale obiecaliśmy, że będzie warto. I dotrzymamy słowa. Mijają trzy lata. Nasycone, fascynujące, szczęśliwe. Objechaliśmy świat dookoła kilkakrotnie, spotkaliśmy znakomitych artystów, powstało kilka przyjaźni i wiele muzycznych zdarzeń. Niektóre z nich chcieliśmy zatrzymać.

Trzy różne wydarzenia, pod roboczym na razie wspólnym tytułem "Spotkania" udokumentowaliśmy i zaprezentujemy je na osobnych płytach jesienią. Być może, dla szczególnie stęsknionych entuzjastów, zrobimy także jeden, trzypłytowy box, z książką fotograficzną z tych niezwykłych lat.

Te trzy płyty, tak bardzo od siebie odległe stylistycznie to: Haiku - z najwybitniejszym japońskim jazzmanem Makoto Ozone i flecistą teatru Kabuki Tomohiro Fukuharą. Próba splecenia ze sobą tak pozornie odległych tradycji, jak japońska i polska. Jedna z najniezwyklejszych sesji, jakie przeżyliśmy kiedykolwiek. Jedna noc. Czysta magia. Tak bywa.

Drugi album to Polka - studyjna wersja projektu, jaki przedstawiliśmy na pierwszym Siesta Festiwalu. Próba spojrzenia na naszą muzykę od epoki Renesansu aż po współczesność. Chcieliśmy wyodrębnić ten szczególny gen polskości w dźwięku, frazie, łuku melodii. Tu, w niekonwencjonalnie zbudowanym zespole towarzyszyli nam: wybitna znawczyni polskiego folku Maria Pomianowska, genialny kubański pianista Gonzalo Rubalcaba, czterokrotny laureat Grammy aranżer i akordeonista Gil Goldstein i wybitny klasyczny wiolonczelista Rafał Kwiatkowski. To zatem muzyka zawieszona gdzieś między tradycją klasyczną, naszym doświadczeniem jazzowym i szorstkim folkowym pazurem. Kończymy ją niebawem w Nowym Jorku z wielkim reżyserem dźwięku Joe Ferlą i naszym przyjacielem z Pat Metheny Group Steve'm Rodby, który zgodził się pomóc w edycji. Sami jesteśmy ciekawi ostatecznego efektu!

Wreszcie album ostatni, nad którym pracujemy do lat, od czasów koncertów Lisbon Stories. Może i dłużej, odkąd zamieszkaliśmy w tym, być może najbardziej rozkosznym z miast. Ten album zatytułowaliśmy Sobremesa. To piękne słowo oznacza: Deser. Dla nas to jest - a mamy nadzieję, i dla Państwa będzie pyszny deser po niezwykle wyrafinowanych doznaniach poprzednich płyt. Zafascynowani kulturą luzofońską, światem języka portugalskiego, muzyczną tradycją ich dawnych kolonii - spotkaliśmy się w studio w Sintrze z grupą przyjaciół i sięgneliśmy po nasze ukochane piosenki. Te z Angoli, Brazylii, Cabo Verde. Oczywiście z samej Portugalii. Powstały też nowe rzeczy. Splatają się języki, pulsuje niebywała energia, ale chwilami i tęsknota, słynna portugalska Saudade. Od lat nie mieliśmy takiej frajdy, jak podczas pracy nad tym albumem. I co za zaszczyt, że mogliśmy współpracować z najwspanialszymi postaciami Luzofonii. Jakimi? Niespodzianka! Ten album to szczęście zatrzymane w dźwięku. Wierzymy, że będzie to słychać.

Pierwszą piosenkę z płyty Sobremesa pt. "Tylko tak mogło być" mogliśmy premierowo usłyszeć - 25 czerwca w audycji Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce. Mamy nadzieję, że nowy singiel sprawi Państwu radość. W październiku premiery wszystkich trzech tytułów. A w listopadzie - kilkanaście koncertów w całej Polsce z portugalskimi przyjaciółmi: Sobremesa Tour! Cudowny deser po trudnym, pracowitym roku! Do zobaczenia!

Anna Maria Jopek & Marcin Kydryński
http://www.annamariajopek.pl/pl/

Pierwsza piosenka już miała swoją premierę i jest naprawdę baaardzo dobra. Czekam z niecierpliwością na te krążki.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : Wrzesień 12, 2011, 14:05:01 »

Jak myslicie, czy krowy lubia jazz  Co?  Chichot
Po obejrzeniu tego klipka nie będziecie mieli wątpliwości  Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=lXKDu6cdXLI&feature=player_embedded#!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Wrzesień 12, 2011, 14:18:01 »

Podobno wolą klasykę, dają wtedy więcej mleka.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : Wrzesień 12, 2011, 14:44:48 »

Szkoda, że w mojej wsi nie ma krów. Mógłbym wówczas beatkową hipotezę przetestować  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Styczeń 18, 2012, 21:38:16 »

Miles Davis & John Coltrane - spokój absolutny  Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=FEPFH-gz3wE&feature=related
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Marzec 01, 2012, 08:07:29 »

Alton Glenn Miller urodzony 1 marca 1904 w Clarinda w stanie Iowa,
amerykański puzonista, aranżer, lider big bandu, kompozytor.
Główny popularyzator jazzu w Europie.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

playyourstories cloudwind airpol nocneigraszki skarpetkacrraft