Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Życzenia Świąteczne  (Przeczytany 89548 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #420 : Grudzień 27, 2013, 13:36:18 »

Zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Właśnie "radosnych", nie "wesołych", bo wesołym można być bez radości, a chyba nie muszę nikogo przekonywać, że wesołość może istnieć bez powodu, a radość musi mieć jakąś pozytywną przyczynę, jest przeto czymś lepszym i bardziej pożądanym. Czułbym się wiec nie w porządku, gdybym życzył Wam czegoś mniej zamiast czegoś więcej... Uśmiech

Dziękuję, Niebieskooki, za powyższe. Już czas ruszyć z posad tę bryłę : wesołych świąt. Przy wielkim bogactwie polskiego języka, przy tylu synonimach: pogodny, radosny, szczęśliwy. Dlatego życzyłam Wam po hiszpańsku: Feliz Navidad, świąt szczęśliwych.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #421 : Grudzień 27, 2013, 18:42:13 »

...chyba nie muszę nikogo przekonywać, że wesołość może istnieć bez powodu, a radość musi mieć jakąś pozytywną przyczynę, jest przeto czymś lepszym i bardziej pożądanym.
Łukaszu, ja - skromny inżynier początkowo nie zamierzałem polemizować z Twoim spostrzeżeniem i uwagą. Jako polonista prawie na pewno masz rację, mimo wszystko przekonując, że "radość jest czymś lepszym i bardziej pożądanym".

Z drugiej strony... zwrot "Wesołych świąt" to wg mnie utarty związek frazeologiczny i wydaje mi się, ze akurat w tym wypadku nie warto rozdzielać włosa na czworo. Niech sobie będą te swięta wesołe, bo takie bywają od lat.

A poza wszystkim: pozwoliłem sobie zerknąć do wielkiego słonika PWN i oto co w nim  m.in. przeczytałem:
- wesoły, czyli . «wprowadzający w dobry humor», «spędzony w radosnym nastroju, na dobrej zabawie»
Nic dodać, nic ująć: do Świąt, a już szczególnie Sylwestra :"wesołość" pasi, jak mało co  Uśmiech Czyż nie?

ps
Pozdrowienia dla wszystkich ze Szczawnicy  Chichot
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 09:50:58 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #422 : Marzec 20, 2014, 11:38:00 »

Kochani! Oto nadchodzi Pani WIOSNA!  Chichot

Przeto niech w Waszych żyłach popłyną z całą mocą soki Natury...
Świato i ciepło Słońca niech rozgrzeje Wasze serca i ciała...
A zbudzona Mokosza niechaj obdarzy Was czule
wszystkimi swoimi dobrodziejstwami...!
 
Szczęsnych Jarych Godów!  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #423 : Marzec 21, 2014, 00:07:55 »

Właśnie słucham Polonez op 74 no 2 Przepiękny utwór i do tego taki wiosenny Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 00:10:08 wysłane przez clavia » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #424 : Kwiecień 17, 2014, 23:28:39 »

Przed nami kolejne Święta - a my się wciąż trzymamy! Chichot
I trzymajmy tak dalej, nasza szafarska Rodzinko! Do następnych Świąt, Konkursów, spędowisk...
Pozwólcie podzielić się z Wami, kochani Szafarczycy,  tańczącymi jajeczkami  Uśmiech

http://youtu.be/s3R819ckhhM
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #425 : Kwiecień 19, 2014, 19:27:44 »

Januszu, jajeczka bardzo apetycznie podane:)))

Wszystkim kurierowiczom i im bliskim, serdeczne życzenia radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
I z okazji wiosennej odnowy - jak to ładnie ujął zespół zaprzyjaźnionych księgarzy - na cały rok
spokoju ducha, wiary w ludzi i umiejętności dostrzegania piękna tego świata Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #426 : Wrzesień 30, 2014, 22:19:01 »

Dziś Miedzynarodowy Dzień Tłumacza świeto obchodzone 30 września w dniu wspomnienia św. Hieronima, tłumacza Biblii uznawanego za patrona tłumaczy.
Z tej okazji chciałabym złożyć serdeczne życzenia naszej kochanej Aleksias.
Zdrowia i szczęścia droga Asiu , mam nadzieje,że przybliżysz nam jeszcze wiele tekstów pieśni i poezji.

BTW, tłumaczeniami Asi umieszczonymi na Szubertiadzie zainteresowała sie własnie pewna znana osoba ze środowiska dziennikarsko-radiowo-muzycznego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2014, 22:20:49 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #427 : Październik 02, 2014, 00:50:05 »

Też życze zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń  Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #428 : Grudzień 22, 2014, 14:53:20 »

Tempora mutantur et nos mutamur in illis Mrugnięcie Życzę Wszystkim pięknej, spokojnej i radosnej codzienności, ze szczególnym uwzględnieniem okresów świątecznych, w tym nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Abyście spędzili je przy dźwiękach kolęd i muzyki klasycznej. I sprawnego metabolizmu!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #429 : Grudzień 22, 2014, 18:45:11 »

I sprawnego metabolizmu!

Amen! Duży uśmiech 
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #430 : Grudzień 23, 2014, 21:44:12 »

Nazywam sie cameleon.
Ja sie nie zmieniam.

Wszystkiego najlepszego Beatko

Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #431 : Grudzień 24, 2014, 08:41:58 »

Zdrowych, radosnych, ciepłych i spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #432 : Grudzień 24, 2014, 10:16:15 »

Kochani,
 
Świętom Bożego Narodzenia od zawsze towarzyszyła piękna muzyka. To w ich trakcie i podczas okołoświątecznych dni mamy okazję nasłuchać się licznych kolęd i pastorałek, albo szlagierów Czerwonych Gitar i Skaldów w stylu: „Jest taki dzień”, „Będzie kolęda”. Ale w czasie Świąt jest też okazja posłuchać dużo dobrej muzyki Jana Sebastiana Bacha. Jak bowiem u mało którego z kompozytorów to właśnie jego muzyka, rozbrzmiewając w świątyniach, tym najpiękniejszym kościelnym świętom od stuleci przydaje podniosły nastrój.
 
Czy zastanawialiście się kiedyś, kim był ów wielki, niemiecki, genialny Maestro - poczciwy mieszczuch, lubiący zajadać „kiełbaski na szpinaku”, konfitury z dyni, pochrupywać bułeczki, a między jedną a drugą filiżanką kawy komponować fugi? Ponoć bardzo zwyczajnym, ubranym w wyświechtany frak i kiepsko przypudrowaną perukę mieszczuchem, słabo wykształconym, nie bardzo umiejącym się nawet zachować przy wykwintnym stole. Krewkim nauczycielem rozwydrzonych chórzystów, który w zdenerwowaniu potrafił ich strącić niemal na złamanie karku z balkonu świątyni. Ale też organistą wprowadzającym chaos do nabożeństwa, bo za bardzo „ponosiła” go muzyka… Poza wszystkim – był człowiekiem bardzo rodzinnym. Sam – będąc ósmym dzieckiem swych rodziców dochował się osiemnaścioro własnego potomstwa.
Człowiek skromny – acz wielki, prosty – acz genialny. Tymczasem Twórczość Jana Sebastiana Bacha krótko po jego śmierci została prawie zapomnianą. Odkryto ją ponownie w epoce Romantyzmu. Według anegdoty uczynił to pewien Amerykanin, który kupował ryby na targu, a które zawijano w kartki z nutami wielkiego Mistrza. Według bardziej wiarygodnej wersji, choć bardzo podobnej i także anegdotycznej - to  Feliks Bartholdy Mendelssohn kupując u rzeźnika wątróbki drobiowe zaciekawił się, jaką muzykę chowają płachty, którymi owijano krwiste mięso? I tak w niespełna 100 lat po śmierci Bacha znów jego muzyka zaczęła towarzyszyć kościelnym świętom. I trwa to do dziś.
 
 
Pewno zastanawiacie się, dlaczego miast bożonarodzeniowych życzeń rozpisuję się akurat o Bachu? Ot – może i bez ważnego powodu, a może dlatego, aby zwrócić Waszą uwagę na to, że aby mieć mądre, udane życie, aby zasłużyć na wdzięczność i pamięć potomnych nie zawsze trzeba doznawać zaszczytów i honorów. Nie zawsze trzeba być człowiekiem nieskazitelnie poukładanym o nienagannym wykształceniu i manierach, i obowiązkowo sprawować jakieś prestiżowe funkcje. Owszem, to ważne atrybuty, ale są ważniejsze. Najważniejszym jest bowiem szczęśliwa rodzina, wsparcie bliskich, zdrowie i pasja, pasja - której oddając się z upodobaniem nadajemy swemu życiu prawdziwy i głęboki sens. Taki, na przykład, jakiego zaznawał maestro Bach.
 
Dlatego bez względu na kompletnie niegwiazdkową aurę za oknami - takiej właśnie pasji, zdrowia, szczęścia, obecności wokół siebie bliskich i zawsze życzliwych osób, najzwyklejszego w życiu powodzenia życzę Wam w te przedświąteczne godziny od serca!

Trzymaj się, szafarska Rodzinko!
 
Wesołych Świąt! Do siego Roku!
 
 
Zaś – skoro już o Bachu była mowa – nie byłbym sobą, gdybym nie zaprosił do odsłuchania jednego z jego utworów, który zagrałem i nagrałem ongiś specjalnie pod bożenarodzeniową okazję. To taki symboliczny mój choinkowy dla Was prezent.
 
http://youtu.be/nj0p9vGCJCY
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #433 : Grudzień 24, 2014, 10:43:20 »

Zdrowych, radosnych, ciepłych i spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia. Uśmiech

Nie jestem pewny Clavio, czy zyczenia cieplych swiat to dobre zyczenia, czy zle.
Dla mnie Biale Swieta sa obowiazkiem natury, a jak Biale, to zimne.

Tak czy inaczej dziekuje.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #434 : Grudzień 24, 2014, 13:34:10 »

"Żyw! Dycha jeszcze!" Rok festiwalu chopinowskiego 2015 przed nami. Oby było co najmniej tak wspaniale jak w wiekopomnym 2010. Oby forum toczyło się "langsam, langsam, aber sicher".

Dla tych, co nie obchodzą świąt - miłego, spokojnego i zdrowego nieobchodzenia Uśmiech
Dla tych, co obchodzą zupełnie inaczej, po swojemu - miłego, spokojnego i zdrowego obchodzenia po swojemu!

https://www.youtube.com/watch?v=ILO4UiLp2Kk

Dziękuję za Wasze życzenia. Najlepszego Bartusie del Angel Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

apelkaoubkonrad692 naszehistorieonline wrzeciono warriorsidiot aldara