Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki będziesz nasz Nowy Roczku?  (Przeczytany 11090 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Grudzień 02, 2010, 23:57:18 »

i zapewne dlatego, że na codzień (na co dzień) posługiwał się dwoma (jak nie więcej) językami jednocześnie.. Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Grudzień 03, 2010, 08:28:39 »

A żeby dyskusji dodać więcej pikanterii powiem, przypomnę, że Chopin też robił błędy ortograficzne Język
Kto nie grzeszył... niech pierwszy rzuci kamieniem   Uśmiech
Co do Chopina to wiem, ze czesto zdarzało mu się stawiać ortograficzne krówki, gdy pisał po francusku. W rodzimym języku był bardziej skrupulatny.
Wobec Francuzów, którzy chcieli nam ukraść Chopina był to zawsze argument, który studził ich skutecznie Chichot
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 08:30:25 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : Grudzień 03, 2010, 08:33:06 »

A nie prawda, bo TVP bardzo dba o język polski Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=KbIohLTzuvU
Znamienne, ze autor materiału na YT sam nie bardzo zna zasady polskiej pisowni (w odniesieniu do stawiania kropek w skrótach wyrazów  Złość )
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : Grudzień 03, 2010, 08:37:05 »

i zapewne dlatego, że na codzień (na co dzień) posługiwał się dwoma (jak nie więcej) językami jednocześnie.. Mrugnięcie

A Ty, koziołku, co nam za sztuczki ortograficzne świadomie wyczyniasz?  Mrugnięcie  Uśmiech Marsz do słownika, gdy masz wątpliwości  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Grudzień 03, 2010, 09:57:18 »

"Krówki" językowe , które jak każdemu, zdarzały się Chopinowi wydają mi się urocze i takie do kości prawdziwe. Autorzy opracowań listów, czasem poprawiają jego słownictwo na poprawne, ale to już nie to.
W każdym razie, ja nie rzucam kamieniem, sama bym mogła oberwać całkiem niezłym kamlotem  Zawstydzony

Gogusiu, masz rację Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : Grudzień 03, 2010, 10:23:39 »

i zapewne dlatego, że na codzień (na co dzień) posługiwał się dwoma (jak nie więcej) językami jednocześnie.. Mrugnięcie
Z obcych języków Chopin oprócz francuskiego bardzo dobrze znał niemiecki, łacinę, podstawy Greki, posługiwał się rosyjskim, włoskim, a pod koniec życia nawet całkiem poprawnym angielskim...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Grudzień 03, 2010, 10:29:20 »

W każdym razie, ja nie rzucam kamieniem, sama bym mogła oberwać całkiem niezłym kamlotem  Zawstydzony

Pewno, jak każde z nas  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Grudzień 03, 2010, 11:03:04 »

A nie prawda, bo TVP bardzo dba o język polski Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=KbIohLTzuvU

 Nieprawda, Z politowaniem Tylko, niewyraźnie... piii, piszą!  Z politowaniem

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 11:06:13 wysłane przez aro 49 » Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Grudzień 03, 2010, 16:07:25 »

Otrzymałem dziś od mojego synala mailika o następującej treści...

"Uprzejmie donoszę, iż popadłem w głęboką depresję po obejrzeniu poniższego materiału video:

http://portalwiedzy.onet.pl/filmy/640,8200625,odtwarzaj.html

Film ten przeznaczony jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Po jego obejrzeniu radość z życia na długo przechodzi..."

Nie uwierzyłem synalkowi... Cały weekend teraz będę miał do tyłu... I chyba na weekendzie się nie zakończy.
Odważy się jeszcze ktoś obejrzeć? (Pamiętajcie, odradzałem!)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 18:10:52 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #39 : Grudzień 03, 2010, 17:48:15 »

No cóż, jak długo można powtarzać, że: "takie biedą dzieje Rzeczypospolitej, jakie jej młodzieży chowanie"?
Tu wkraczam na politycznie niebezpieczne tereny, ale jednak powiem, co mi leży na sercu. Już dawno przestałam się łudzić, że nie dostrzega się tego problemu wśród naszej młodzieży. Zachodzę jednak w głowę i chciałabym wiedzieć, komu tak bardzo zależy na tym, żebyśmy byli głupcami.
Po co było stworzenie gimnazjów? Wyrywa się ze szkoły podstawowej dzieci w najgorszym okresie dojrzewania. Nauczyciele nie potrafią zapanować na nimi. To, że się źle dzieje, to już nie incydent, to zjawisko, które zamieciono pod dywan.
W liceach nauczyciele nie mogą przedstawi ocen ucznia  rodzicom, jeśli osiemnastolatek sobie tego nie życzy. Dzieciaki piszą sobie same usprawiedliwienia. Co to jest?
Świat staje na głowie. Z pokracznej, komercyjnej definicji wolności tylko młodzież korzysta, aby dać sobie więcej luzu, zabawy i frajdy. Bawią się więc, młodość spokojnie sobie mija, a to co w nich budziło poczucie wolności,czyni ich podobnych do chama z tego "nieszczęsnego" "Wesela".
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzień 03, 2010, 18:56:25 »

Nie odpalił mi się ten film, ale to chyba był odcinek o lekturach. Polecam odcinek o WOSie. Świadomość życia publicznego mnie zdruzgotała. Nie wiem jak można nie znać podstaw takich jak nazwisko prezydenta (kraju czy miasta) oraz jednostek samorządu. Zaraz powiecie mi że to teoria jak każda inna a ja od razu powiem, że się z tym nie zgodzę. Można zapomnieć budowy komórki, pantofelka czy daty ślubu Jadwigi z Władysławem Jagiełłą ale wiedza z WOSu dotyczy nas na co dzień. Musimy zarejestrować samochód, wyrobić dowód osobisty, pobrać aktu urodzenia. Jak myślicie, czy awersja do tego przedmiotu wynika z tego, że jesteśmy zniesmaczeni polityką?

Kolejna sprawa to podatki. Oczywiście nie wymagajmy znajomości rozliczania amortyzacji czy optymalizacji podatków od zysków kapitałowych przez aport. To przecież tak zawiła dziedzina, że podobnie jak polskie prawo, w swej zawiłości jest aż piękna i porywająca (tak wiem, jestem dziwakiem). Większość polaków pracuje w jednym zakładzie i otrzymując zestawienie od pracodawcy nie potrafi przepisać odpowiednich liczb w odpowiednie kolumny. Nawet dołączane do gazet programy nie zabrały zajęcia księgowym, którzy za banalną czynność zgarniają ok 50 zł.

Odważę się postawić tezę, że statystycznemu Polakowi brakuje - nazwę to - wiedzy życiowej. Nie ma on pojęcia o świecie który go otacza. Wstaje tylko rano do pracy, wraca, gotuje obiad i kładzie się spać i tak w kółko.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Grudzień 03, 2010, 19:00:10 »

Wprawdzie za nic nie mogłem odtworzyć głównego filmiku, ale za to odtworzyłem link i filmikiem obok..i powiem, że nawet mnie to rozbawiło..
- Kto napisał "Pana Tadeusza"..?? Odpowiedz..yyy Sienkiewicz ??
- Kto był bohaterem "Dziadów"..?? Odp - Konrad Wallenrod ??..a niee Holoubek ??
- Kto napisał "Zemstę" ??..Podpowiedz - Frr..Frr..Odp - Fryderyk..?? Chichot

Nie, a tak na poważnie. Doprawdy wstrząsający obraz naszej młodzieży, ale i porażka samego sposobu edukacji..

Bawią się więc, młodość spokojnie sobie mija, a to co w nich budziło poczucie wolności,czyni ich podobnych do chama z tego "nieszczęsnego" "Wesela".

Ale to właśnie dzięki podobnemu chamowi i chamom..Kościuszko zwyciężył w bitwo-potyczce pod Racławicami - co przyczyniło się do wywołania pozytywnego "wstrząsu" w psychice narodowej (inni nie byliby zdolni do tak desperackiego czynu..) Chichot Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Grudzień 03, 2010, 19:18:42 »

Jak myślicie, czy awersja do tego przedmiotu wynika z tego, że jesteśmy zniesmaczeni polityką?



Myślę Gogusiu, że wynika to właśnie z tego..Zwłaszcza po takich incydentach (z senatorami w rolach głównych) jak miało to miejsce wczoraj. Za dużo w tym wszystkim manipulacji, prowadzenia prywatnych gier i gierek jedynie dla czerpania własnych korzyści, a za mało troski o cel nadrzędny jakim jest państwo i społeczeństwo które to "państwo" stanowi.. Mrugnięcie
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Grudzień 03, 2010, 20:07:39 »

brakuje mi informacji - ile osób prowadzący przepytał?, może było tak, że na 70 przypytanych wybrał tych "najbardziej"  Chichot medialnych, ja nie wierzę, że to prawdziwy obraz wiedzy młodych ludzi, to nie może być prawdą  Co?
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Grudzień 03, 2010, 20:34:06 »

Casablanco - tak działa zasada 3 razy Z. Po zakończeniu liceum mało kto pamięta przerabiany materiał. W innych krajach materiału jest wprawdzie mniej ale przerabia się go w sposób praktyczny (miałem porównanie obserwując szkoły w Danii) a empirycznie udowodniono, że tak przedstawiony materiał zdecydowanie łatwiej zapamiętać.

Materaiał pochodzi ze strony www.maturatobzdura.tv - zachęcam do obejrzenia innych odcinków.

Przypomniał mi się rodzynek z WOSu, który zwalił mnie z nóg.

Jak się nazywa osoba zasiadająca w Radzie Miasta (red. pytanie nie jest podchwytliwe, prawidłowa odpowiedz to radny)
- LECH WAŁĘSA

Kolejność moich reakcji:  Duży uśmiech Co? Z politowaniem Zawstydzony
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

loups wataha-wilkow-nocy skarpetkacrraft cloudwind nocneigraszki