Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy  (Przeczytany 11886 razy)
niemuzyk
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 36

Krzysztof


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Listopad 18, 2010, 20:26:18 »

Czy ktoś wie w jakich godzinach odbędą się przesłuchania finałowe?
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Sierpień 01, 2013, 22:59:51 »

Odkopuję niczym archeolog ten jeden z waszych ( piszę "waszych", bo wówczas jeszcze nie miałam pojęcia o istnieniu forum) kurierowych wątków, bo nie wiem czy wiecie że oto zbliża się kolejna edycja tego konkursu. Od 3 do 17 listopada będzie mozna śledzić online to wydarzenie, na które chętnych do udziału było aż 180. Jury wybrało w drodze przesłuchań na żywo 48 szczęśliwców i właśnie dzisiaj została ogłoszona lista uczestników:

http://konkurspaderewskiego.pl/pl,AKT:2,1297,aktualnosci.html

Jak widać, Rosjanie zdominowali konkurs, co akurat mnie bardzo cieszy bo po prostu dobrze grają..Ale oczywiście kibicowac będę również naszym( również, bo już teraz wiem że za dwóch Rosjan będę szczególnie mocno trzymać kciuki). I choć prawdę mówiąc polskie nazwiska niewiele mi mówią ( tylko K. Książka miałam okazję słuchać na żywo w Dusznikach na recitalu laureatów ogólnopolskiego konkursu NIFC), to jednak kto wie? Może tam się kryją wielkie, nieznane jeszcze talenty?

W każdym bądź razie, do listopada! Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Sierpień 02, 2013, 02:22:55 »

Dorotko, ja akurat wiem, bo to przecież moje miasto i ogólnie bliskie klimaty:) Wiem też, że będę trzymać kciuki za "naszego człowieka", syna koncertmistrza Capelli Bydgostiensis:))
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110127/REPORTAZ/1746669

Obiecuję aktywne uczestnictwo. Ale to jeszcze dużo czasu:))
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 27, 2013, 15:14:01 »

Konkurs startuje już za tydzień..
Spośród 48 pianistów wyłonionych w drodze eliminacji, ostatecznie weźmie udział 37.
Oto ich lista wraz z programami występów:

http://konkurspaderewskiego.pl/pl,67,index.html

Przewidziana jest internetowa transmisja na żywo.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 03, 2013, 19:20:04 »

W takiej kolejności wystąpią pianiści podczas I etapu:

http://konkurspaderewskiego.pl/en,AKT:2,1305,aktualnosci.html
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 11, 2013, 22:12:39 »

Konkurs już na półmetku, jutro zaczną się półfinały.
Lista zakwalifikowanych do tego etapu:

1.       Da Costa Raul, Portugallia
2.       De Solaun Josu, Hiszpania
3.       Hsu Yun Chih, Tajwan
4.       Kato Daiki, Japonia
5.       Khachikyan Violetta Rosja
6.       Kim Sangyoung, Korea
7.       Kim Sun Hwa, Korea
8.       Klinton Dinara, Ukraina
9.       Książek Krzysztof, Polska
10.     Moon Zheeyoung, Korea
11.     Xu Zi, Chiny

Tempo jest szybkie, czasu niewiele żeby śledzić i przesłuchiwać na bieżąco.  Udało mi się kilku uczestników obejrzeć, jednak część z nich już odpadła. Spośród tych, którzy ostali się na placu boju, polecam wsłuchac się w grę Violetty Khachikyan ( ta pianistka ma osobowość i przyciąga uwagę swoją grą), Dinary Klinton ( słuchałam jej występu w I etapie - pięknie jak dla mnie zagrała Scarlattiego i w ogóle cały jej występ był b.udany), no i naszego reprezentanta Krzysztofa Książka. Tego ostatniego tez słuchałam w I etapie - to, co najważniejsze, to to że mnie zafrapował swoją grą, utrzymał uwagę, a to znaczy że w jego grze było to "coś".
Azjatów nie miałam okazji obejrzeć, a tu niespodzianka: zdominowali oni półfinał!
Rosjanie, którzy stanowili "silną grupę pod wezwaniem" zostali doszczętnie przetrzebieni po II etapie.
Kto by pomyślał!
Strona konkursu jest stale aktualizowana, archiwum występów na bieżąco uzupełniane, transmisja online działa bez zarzutu - dźwięk i obraz b.dobrej jakości. Jest nawet studio festiwalowe, podobnie jak to bylo na Konkursie Chopinowskim - polskojęzyczne prowadzone przez red. Rozlacha i dla angielskojęzycznych internautów, gdzie występy uczestników omawia Michael Moran.
W pólfinale konkursanci pokażą swoje umiejętności w kameralistyce i zagrają ok.godzinny recital, potem finał z koncertami.
Konkurs jest o tyle ciekawy, ze repertuar uczestników jest dowolny, wybierają to, co 'czują' najbardziej.
Dlatego jest okazja do posłuchania mnóstwa interesujących utworów.
Kto ma trochę czasu i chęci - polecam!  Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Listopad 12, 2013, 02:13:14 »

Asiu! Liczymy na drugie studio festiwalowe z relacjami na forum  Mrugnięcie
Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 15, 2013, 01:36:33 »

Miałam dobrego nosa. "Poczułam" je już w I etapie i oto zarówno Violetta Khachikyan jak i Dinara Klinton są w finale..
Oprócz nich Japończyk Daiki Kato oraz dwie koreanki: Kim  Sun Hwa i Moon Zheeyoung.
Niestety, nie miałam czasu aby wsłuchać się w półfinałowe występy: widziałam tylko fragment kwintetu Francka w wyk. Kato, gdzie m.in zwróciła moją uwagę  porywająca gra Kwartetu Śląskiego. Wszystko jednak jest lub zaraz będzie w archiwum, można zapoznać sie w dowolnej chwili.

Dzisiaj i jutro o 19 finałowe koncerty:

piątek, 15.11

Khachikyan Violetta -Rachmaninow Koncert nr 2
Kim  Sun Hwa- Chopin Koncert nr 2
Klinton Dinara - Czajkowski Koncert nr 1

sobota, 16.11

Moon Zheeyoung- Rachmaninow Koncert nr 2
Kato Daiki- Prokofiew Koncert nr 3

Ogłoszenie wyników w sobotę ok. 21.30 - wszystko transmitowane na żywo on line.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rrp307 pegasus airpol etforum moloromme