Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63737 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #180 : Lipiec 11, 2011, 23:20:47 »

Moniko, fantatystyczne... Cóż, czy są jakieś czynności przeznaczone tylko dla >osiemnastolatków (te dzisiejsze czasy, hah  Duży uśmiech Duży uśmiech)? Rzeczywiście, łonaczyć, ten... tego... tentegować tu i tam - (na Śląsku Chichot) nie wypada.  Chichot
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Lipiec 12, 2011, 00:07:50 »

Teraz, to chyba już faktycznie nie Mrugnięcie Ale podobno jeszcze w nie tak zamierzchłych czasach, owszem, nie było lekko - i były także - i to bodaj, czy nie bardziej atrakcyjne - czynności dozwolone wyłącznie < osiemnastolatkom, co już w ogóle było straszliwą dyskryminacją  Złość     
http://www.youtube.com/watch?v=SsXA3FPVIYA&feature=related
Bardzo mi się jednak podoba ta puenta  Chichot
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : Lipiec 12, 2011, 19:00:19 »

Zamieszczony przez Janusza artykuł ciekawie i zwięźle obrazuje doczesną sytuację w naszym kraju. Cenzura cenzurą, ale wszystko ma swoje granice. Przykładowo ostatnio nadrobiłem zaległości i obejrzałem film Psy - czym byłby ten film bez przekleństw? Połowa najlepszych scen z tego filmu zawiera niecenzuralne słowa. Tego typu słowa uwiarygadniają przedstawioną sytuację, sprawiają, że świat przedstawiony jest dla widza bliższy rzeczywistości - przecież dla każdego z nas takie słowa znajdują się na porządku dziennym (nie mówię tylko o ich używaniu, ale przecież stykamy się z nimi na każdym kroku).

A w temacie dzieci i przekleństwa - zaznaczam z góry, że o dzieciach nie mam zielonego pojęcia - jeżeli dziecko usłyszy nowe - niecenzuralne - słowo to z natury rzeczy będzie je powtarzać, może lepiej przypilnować poznawania wulgaryzmów przez dzieci, po to, żeby wyjaśnić im co to znaczy i że nie można im takich słów używać (najlepiej powyższe stwierdzenie uargumentować). Nie wiem tylko czy to wykonalne i czy nie spowoduje się w ten sposób odwrotnego efektu.

PS: Wracając do artykułu, pozwolę sobie przytoczyć jedną z definicji ze Słownika Wulgaryzmów Polskich - oczywiście ocenzuruje co nieco  Mrugnięcie

Spier*****
- oddal się na znaczną odległość starając się iść raźnym krokiem

Cudowne - sam bym tego lepiej nie wytłumaczył  Duży uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #183 : Lipiec 25, 2011, 12:26:37 »

Co sądzić o niefortunnej wpadce matki?
Może szkoda, ze nie napisała po polsku prostego "sto lat" (kochanemu synowi), albo jakieś młodzieżowej formułki typu: "spoko i do przodu"...

Zal mi trochę tej mamy, ale i synek nie bez winy... mogł przecież obrócić w żart (typu: mamusia poleciała po całości by od angielszczyzny dostaje już mdłości).

http://www.youtube.com/watch?v=bb0-jQUodQY&feature=player_embedded
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Lipiec 25, 2011, 14:05:16 »

Mój ulubiony odcinek "Dlaczego Ja?" - powiem w skrócie o co chodziło w odcinku - jeden z synów w tajemnicy przed rodziną uczy się i zdaje maturę, w związku z czym prowadzi podwójne życie:

http://www.youtube.com/watch?v=LXA-ciG4HR0&feature=related

fragment 6:25-6:35 - po prostu boski, śmiałem się z tego dobrych parę dni a teraz znalazłem ten odcinek na YT.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : Lipiec 25, 2011, 14:17:05 »

Januszu, to hepi berzdej można podsumować krótko: żal.pl  Chichot lub emotikonem xD

Odmiana słowa "tort" przez przypadki w wykonaniu tej matki też poraża  Chichot
Przez to "upiec torta" przypomniały mi się zeszłoroczne PiSalia pod krzyżem i transparent Zostawcie krzyża mjastu... To był dramat, nie było jak pokazać naszej pięknej stolicy przyjaciołom z zagranicy. Dobrze, że to już przeszłość.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Lipiec 25, 2011, 16:18:27 »

A w temacie dzieci i przekleństwa - zaznaczam z góry, że o dzieciach nie mam zielonego pojęcia - jeżeli dziecko usłyszy nowe - niecenzuralne - słowo to z natury rzeczy będzie je powtarzać
W rzeczy samej. Kiedyś po powrocie ze spaceru, na którym zdarzyło nam się minąć kilka grupek reprezentujących margines społeczny, mój synek który naonczas dopiero uczył się mówić, pociągnął mnie za rękaw i radośnie ozwał się tymi słowy: Tato, spier****.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : Sierpień 11, 2011, 18:10:19 »

W Izbie Gmin odbyła się debata, dotycząca ostatnich zamieszek.
David Cameron mówił, że by nie dopuścić do powtórzenia się wydarzeń, które nadal wstrząsają Wielką Brytanią, należy widzieć, że nie jest to problem polityki ale kultury: – Kultury, która gloryfikuje przemoc, pokazuje brak szacunku dla autorytetów, wiele mówi o prawach, ale nic o obowiązkach. Premier wskazał działania, by zmienić ten stan. – Potrzebujemy systemu socjalnego, który wynagradza pracowitość i wzmacnia rodziny, potrzebujemy więcej dyscypliny w szkołach, potrzebujemy działań, by poradzić sobie z rodzinami dysfunkcyjnymi i systemu sprawiedliwości, który w jasny sposób pokazuje granicę między dobrem a złem.

Propozycję jak to zrobić złożył już wcześniej laickiej Europie papież Benedykt XVI – jeszcze jako kardynał, 1 kwietnia 2005 roku, dzień przed śmiercią swojego poprzednika. W swoim przemówieniu w Subiaco Joseph Ratzinger powiedział: „W epoce oświecenia próbowano zrozumieć i określić zasadnicze normy moralne mówiąc, że powinny być stworzone w taki sposób, żeby mogły mieć zastosowanie nawet wtedy, gdyby Bóg nie istniał… Należałoby więc odwrócić aksjomat oświecenia i powiedzieć: także ten, kto nie potrafi znaleźć drogi akceptacji istnienia Boga, powinien przynajmniej starać się żyć i tak ukierunkować swoje życie, jak gdyby Bóg istniał. W ten sposób nikt nie będzie ograniczony w swojej wolności, ale wszystkie nasze problemy otrzymają oparcie i kryteria, których pilnie potrzebują.”
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Sierpień 11, 2011, 21:02:14 »

Premierowi Camerunowi nie wierzę ani słowem..jego rząd już dawno powinien się podać do dymisji - to człowiek skompromitowany podobnie jak i poprzedni premier Zjednoczionego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Pół, Canady itd itd..samym tylko faktem zbytniego zbliżenia się do ludzi zamieszanych w "aferę podsłuchową" - to że nie jest to problem polityki, a jedynie kultury, która gloryfikuje przemoc..to już kompletna bzdura. Problemem są ogromne różnice społeczne prowadzące do wykluczenia, dostep do szkolnictwa wyższego na które mogą sobie pozwolić jedynie ci, których na to stać..problem z emigrantami itd..Cóż ale tak to jest jak się tworzyło kolonie - zajmowało cudze kraje, grabiło bogactwa..to teraz trzeba zapłacić rachunek (a nie zwalać wszystko na "kulturę", tak jakby chciał tego Cameron i oczekiwała tego sama Królowa..który mówiąc w ten sposób, ewidentnie broni swojego stanowiska - podobnie jak i komendanci Policji poszczegól.miast objętych ogniem zamieszek. Gdyby problem dotyczył tylko jednego miasta, to można by mówić że jest to sprawą kultury, która gloryfikuje przemoc, czy sprowadza się do wandalizmu...ale tu mamy do czynienia z zamieszkami w kilku, czy kilkunastu miastach jednocześnie - to raczej bunt, niż to o czym mówi Cameron przed kamerami całego świata..) Spora ilość ludzi biorących udział w zamieszkach to przecież potomkowie ludn.pochodzącej z owych kolonii, ale i nie tylko - byli tam również rdzenni Brytyjczycy, ponadto nie tylko tzw "biedota" pozbawiona wykształ. - bo i ludzie wykształceni, nauczyciele, kobiety..i jak na obecna chwilę nawet dwóch Polaków Uśmiech
Co do słów papieża Benedykta XVI się nie wypowiadam - wystarczy wspomnieć o Jego ostatnim kazaniu wygłoszonym z ogromnej rezydencji Castel Gandolfo (gdzie przebywał, czy przebywa na urlopie  Uśmiech) i transmitowanej w niedzielnym programie "Miedzy Ziemią a Niebem" (tvp1), w którym stwierdził że gwałtowne morze po którym chodził Jezus i Piotr..nie było wcale morzem, bo apostołowie pisząc o tym mieli na myśli nie zwykłe morze, lecz morze ludzi i wiary - zatem bez komentarza.. Mrugnięcie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #189 : Sierpień 11, 2011, 21:39:22 »

Conrado, przytoczone przez Marka słowa Camerona są jak najbardziej sensowne. Ludzie, którzy zaatakowali zamieszkane przez siebie miasta, dewastowali własny kraj (straty sięgają 200 mln funtów!) to najzwyczajniej w świecie wandale, chuligani, którzy powinni zostać pociągnięci jak najszybciej do odpowiedzialności. To w większości młodzież imigrancka, niezasymilowana i nieutożsamiająca się z Anglią i jej społeczeństwem. Oczywiście, że należy dostrzec przyczyny ich zachowania. Rozumiem -  kryzys ekonomiczny, bieda i w konsekwencji chęć wyładowania frustracji... Ale dlaczego niszczą i narażają na tak ogromne szkody państwo, kóre zamieszkują (nie chcę nawet użyć określenia "własne państwo")? Gdzie tu pojęcie patriotyzmu czy choćby - by nie brzmiało tak wzniośle - małej ojczyzny? Cameron musi doprowadzić do zmian systemowych, zwłaszcza w edukacji, uświadamianiu młodzieży (zwłaszcza z rodzin imigrantów). Oczywiście słowa to za mało, czas na czyny, premierze. 

Sytuacja, która miała miejsce teraz w Anglii (a kilka lat temu - także w laickiej multikulti-Francji) jest na pewno efektem braku "granicy między dobrem a złem" u owej młodzieży, o czym wspomniał "konserwatysta" Cameron. Utrata zasad, kryzys wartości także jako efekt odejścia od religii, które jasno określają zasady postępowania (i odejdźmy tu od wojen religijnych i różnych fanatyzmów i terroryzmów). Stąd - uważam - w słusznym kontekście przywołane przez Marka słowa papieża. A w sprawach teologicznych - nie chcę się wypowiadać, ale należy szanować biblijne interpretacje teologów, do których my Conrado, w odróżnieniu od Benedykta XVI, się NIE zaliczamy.
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : Sierpień 11, 2011, 22:48:56 »

No dobrze Amade, a ile w takim razie kosztuje roczne utrzymanie monarchii utrzymywanej z podatków tegoż państwa..ile kosztowała chocby ostatnia "teatralna" ceremonia ślubna księcia Williama - podobno na utrzymanie monarchii i jakże licznej arystokracji, każdy podatnik oddaje z miesięcznej pensji - 1 funta (bez względu na to czy jest to pensja wysoka, niska, czy bardzo niska..) Ileż to środków przeznaczonych na ten cel, mogłoby w jakimś stopniu poprawić sytuację tych najbiedniejszych - chociażby w kwestii edukacji (np jakieś specj.stypendia, częściowe finansowanie studiów wyższych - tym których nie stać na nie itd..nie wiem jak tam wygląda sytuacja, ale podobno istnieją szkoły jedynie płatne (szczebla wyższego) - nie dziwi więc, że studiują i potem zajmują najlepsze stanowiska jedynie ci wyżej sytuowani...Nam łatwo się mówi, bo w dużej większości wyuczyliśmy się za darmo, o czym coraz częściej zdarza nam się zapominać - u nich zaś coś takiego było i jest nie do pomyślenia..

Mówisz "najzwyczajniej w świecie wandale, chuligani" - może i masz rację...aresztowano na chwilę obecną ok 1300 uczestników, wsród nich jest wielu ludzi wykształconych, nauczycieli  Szok, inżynierów itd..b.wiele kobiet - czy oni również byli zwykłymi chuliganami, wandalami - bo ja bym tu akurat bardziej optował za "tymczasowymi", "momentowymi" Chichot buntownikami, bo rewolucjonistami to jednak zbyt daleko idące sformułowanie..(kto wie czy w jakimś tam stopniu nie mającymi wpływ na pozostałe mnej lub bardziej liczne grupy.. Mrugnięcie) Warto przy tym wspomnieć od czego się to wszystko zaczęło, kiedy to mówimy o "granicy między dobrem  złem" - zdaje się że przysłowiową "iskrą", było zastrzelenie człowiek przez policjanta...co wywołało cały ruch, poczatkowo w jednym ognisku - rozpowszechniając się potem błyskawicznie na kolejne (z pewnością nie było to czynem "właściwym" skoro wywołało aż taką gwałtowną reakcję, zwłaszcza kiedy wyszło na jaw..że kula która utkwiła w policyj.radiostacji, wcale nie pochodziła z broni napastnika - lecz z pistoletu należącego do policjanta..) Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : Sierpień 11, 2011, 22:58:32 »

..rozprzestrzeniając się  Chichot Mrugnięcie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #192 : Sierpień 11, 2011, 23:25:15 »

No dobrze Amade, a ile w takim razie kosztuje roczne utrzymanie monarchii utrzymywanej z podatków tegoż państwa..ile kosztowała chocby ostatnia "teatralna" ceremonia ślubna księcia Williama - podobno na utrzymanie monarchii i jakże licznej arystokracji, każdy podatnik oddaje z miesięcznej pensji - 1 funta (bez względu na to czy jest to pensja wysoka, niska, czy bardzo niska..) Ileż to środków przeznaczonych na ten cel, mogłoby w jakimś stopniu poprawić sytuację tych najbiedniejszych - chociażby w kwestii edukacji (np jakieś specj.stypendia, częściowe finansowanie studiów wyższych - tym których nie stać na nie itd..nie wiem jak tam wygląda sytuacja, ale podobno istnieją szkoły jedynie płatne (szczebla wyższego) - nie dziwi więc, że studiują i potem zajmują najlepsze stanowiska jedynie ci wyżej sytuowani...Nam łatwo się mówi, bo w dużej większości wyuczyliśmy się za darmo, o czym coraz częściej zdarza nam się zapominać - u nich zaś coś takiego było i jest nie do pomyślenia..

Mówisz "najzwyczajniej w świecie wandale, chuligani" - może i masz rację...aresztowano na chwilę obecną ok 1300 uczestników, wsród nich jest wielu ludzi wykształconych, nauczycieli  Szok, inżynierów itd..b.wiele kobiet - czy oni również byli zwykłymi chuliganami, wandalami - bo ja bym tu akurat bardziej optował za "tymczasowymi", "momentowymi" Chichot buntownikami, bo rewolucjonistami to jednak zbyt daleko idące sformułowanie..(kto wie czy w jakimś tam stopniu nie mającymi wpływ na pozostałe mnej lub bardziej liczne grupy.. Mrugnięcie) Warto przy tym wspomnieć od czego się to wszystko zaczęło, kiedy to mówimy o "granicy między dobrem  złem" - zdaje się że przysłowiową "iskrą", było zastrzelenie człowiek przez policjanta...co wywołało cały ruch, poczatkowo w jednym ognisku - rozpowszechniając się potem błyskawicznie na kolejne (z pewnością nie było to czynem "właściwym" skoro wywołało aż taką gwałtowną reakcję, zwłaszcza kiedy wyszło na jaw..że kula która utkwiła w policyj.radiostacji, wcale nie pochodziła z broni napastnika - lecz z pistoletu należącego do policjanta..) Mrugnięcie

No tak, monarchia jest niezwykle kosztowna i rozumiem, że setki milionów funtów wydawane rocznie na "utrzymanie" Royal Family to rzecz kontrowersyjna i może się to co najmniej nie podobać. Z drugiej strony wielu Brytyjczyków jest do niej przywiązanych, przecież to teatralne przedstawienie zwane Royal Wedding miało ogromną widownię. Myślę, że w dobie kryzysu monarchini może korzystać z własnych, niamałych przecież oszczędności, zaoszczędzono by na pewno mnóstwo potrzebnych pieniędzy.

Wiesz Conrado - ja nie dbam o to, że część (ciekawe jak duża  Duży uśmiech) została nazwana jako "wykształcona"... Inżynier czy nauczyciel, który ma być (chociażby teoretycznie) wzorcem pewnych zachowań - plądrujący sklepy, wybijający okna, podpalający fabryki czy samochody - jest w człowiekiem wykształconym? A co to znaczy wykształcenie, edukacja? Educare - znaczy wychowywać! A zatem taki system zachowań jak demolowanie własnego kraju propagują angielscy nauczyciele? Na pewno nie owa rzeczywiście wykształcona większość. I oto teraz czeka ich wielkie zadanie - uczenie młodzieży szacunku, odpowiedzialności i faktycznego, choćby minimalnego przywiązania do kraju. Zwłaszcza, że postuluje się tam przecież takie wartości, jak ukochany liberalizm zawsze i wszędzie - w skrajnej postaci odrzucający jakiekolwiek reguły (a propos tej granicy dobro-zło). Anglicy (i nie tylko oni, duża część Zachodu) zostali uderzeni poniekąd własną bronią.  Może ta chuligańska młodzież myśli, że w imię wolności tak po prostu można...
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #193 : Sierpień 11, 2011, 23:36:40 »

Znalazłem felieton Graczyka na ten temat: http://fakty.interia.pl/felietony/graczyk/news/mlodzi-w-kapturach-czyli-poprawnosc-polityczna-latem-2011,1679821

Nie uwzględnia on - moim zdaniem - wszystkich kontekstów tych bandyckich zajść. Faktem (i dla polskiego konserwatysty, i liberała) jest, że Anglia słynie dziś na świecie (chyba nawet bardziej niż laicka Francja) z "poprawności politycznej", która przekracza tam nieraz granice zdrowego rozsądku, ociera o absurd. Skądinąd - nawet ciekawe, może i sensowne to porównanie Anglii do Rzeczpospolitej "rządzonej" przez liberum veto...
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : Sierpień 12, 2011, 13:36:08 »

(...) Ale podobno jeszcze w nie tak zamierzchłych czasach, owszem, nie było lekko - i były także - i to bodaj, czy nie bardziej atrakcyjne -
czynności dozwolone wyłącznie < osiemnastolatkom, co już w ogóle było straszliwą dyskryminacją  Złość 
  
http://www.youtube.com/watch?v=SsXA3FPVIYA&feature=related
Bardzo mi się jednak podoba ta puenta  Chichot

Upojne jest, że przez czynności jakie wykonujemy jesteśmy w stanie być (w momencie ich wykonywania) takimi właśnie latkami:

„(…) Lecz możemy umówić się z wiosną
Dozwolone do lat 18
Śmiać się śpiewać piosenki zbyt głośno
Dozwolone do lat 18
W śnieżną bitwą zabawić się zimą
Dozwolone do lat 18
Mówić „serwus” do swojej dziewczyny
Dozwolone do lat 18 (…)”

Bardzo ładna piosenka  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wuss polskiserwerfreeplay zielone-wzgorze opatowek watahapolnocnejciszy