Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 175828 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #555 : Styczeń 15, 2014, 14:33:41 »

Zimerman znowu przyjedzie do Polski by zagrać.

http://www.stefczyk.info/publicystyka/kultura/zimerman-zagra-jesienia-w-katowicach,9561739198
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #556 : Styczeń 22, 2014, 22:22:29 »

...za to węgierski pianista Andras Schiff ani myśli, żeby wrócić z koncertami do swojej ojczyzny. Polecam wywiad artysty z BBC (grudzień 2013 r.).

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-25450716
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #557 : Styczeń 22, 2014, 22:58:36 »

To bardzo smutne,że w Europie, gdzie miała miejsce Zagłada jeszcze atysemityzm kołacze sie w niektórych pustych makówkach.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #558 : Wrzesień 18, 2014, 19:54:41 »

7 października Krystian Zimerman w Warszawie, z Brahmsem.

http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/22
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #559 : Listopad 12, 2014, 22:08:46 »

To jest wydarzenie. Berlińczycy pod batutą Simone'a Rattle'a w Warszawie; obok IX Symfonii Beethovena - Stabat Mater Szymanowskiego (!) .

http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/1284445,Berlinczycy-z-Szymanowskim-w-Filharmonii-Narodowej
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #560 : Czerwiec 21, 2015, 13:08:57 »

Koncert z Berlina na arte do 15.00

http://schoener-fernsehen.com/
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #561 : Lipiec 14, 2015, 11:08:23 »

Jak co roku:

http://www.france2.fr/emission/le-concert-de-paris/diffusion-du-14-07-2015-20h56

dzis  m.im Joyce DiDonato i Lang Lang,

w internecie można oglądać przez schoener fernsehen.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #562 : Lipiec 14, 2015, 12:58:05 »

Uzupełnienie do poprzedniego wpisu i na zachętę. Mozart:

https://youtu.be/0tRzod1NIms
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #563 : Wrzesień 26, 2015, 05:27:02 »

Witam Wszystkich!!! Dawno mnie nie było na Forum... Z politowaniem
Za namową mojej żony Szok (która nie jest miłośniczką muzyki poważnej) udaliśmy się wczoraj do naszej nowej filharmonii (w Koszalinie) na "Baśniowy koncert". W pierwszej części koncertu wystawiona została baśń muzyczna Piotra Mossa "Ptak Ugui". Ku mojemu zdziwieniu mojej żonie bardzo się to podobało... a i mnie -choć raczej nie przepadam za muzyką współczesną. Przedstawienie było wesołe (wspaniale prowadzone przez narratorkę)...szczególnie mnie ubawiło jak orkiestrze pozbawionej dyrygenta podczas koncertu pomieszały się nuty i wykonała zlepek utworów Mozarta, Beethovena, Czajkowskiego (bo bibliotekarz pomieszał nuty Mrugnięcie ), a potem "w nagrodę" orkiestra chałturzyła codziennie na różnych śmiesznych okazjach. Naprawdę warto się było wybrać na tę zabawną "muzykę poważną".
W IIcz. koncertu wykonano Symfonię D-dur "Praską" W.A.Mozarta, ale po tak zabawnym i dynamicznym przedstawieniu mój odbiór był nieco słabszy, a i muzycy nieco wyeksplatowani przez "Ptaka" grali już trochę bez polotu i energii...
Wreszcie odwiedziłem naszą nową filharmonię - piękny gmach ze wspaniałą akustyką i obiecuję, że będę tam częściej zaglądał...jak też i na Nasze Forum Mrugnięcie
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie Uśmiech   
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #564 : Wrzesień 30, 2015, 23:24:36 »

Bodku, faktycznie, wieki całe Chichot Serdeczne pozdrowienia! Czas był najwyższy wrócić, bo przecież Konkurs!!

I gratulacje z okazji fajnych muzycznych przeżyć, i nowej filharmonii:) Czy przedstawialiśmy ją już na naszym wątku o wspaniałych muzycznych gmachach? Jeśli nie, trzeba to nadrobić.
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #565 : Październik 16, 2015, 23:09:45 »

Z racji, iż jutro rocznica śmierci Fryderyka, zapraszam na http://pl.chopincompetition2015.com/news/4d4633d0-d9e3-4863-a866-476640b95ff8 Jeśli nie możecie być, to będzie na żywo w radiowej dwójce.  Ja niestety nie mogę być w Wawie, ale będę słuchać w radiu. Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #566 : Październik 18, 2015, 05:51:26 »

Pamiętacie o tym: http://pl.chopincompetition2015.com/calendar/aa0187fd-40fc-41ff-98f4-caf019ea9f74
Wybiera się ktoś (pytanie retoryczne, jak sądzę)?

Wolfgang Amadeusz Mozart
Requiem d-moll KV 626

W 166. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, 17 października 2015 w Bazylice św. Krzyża
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 3, godzina 20.00

Lenneke Ruiten - sopran
Ingeborg Danz - alt
Robert Getchell - tenor
Matthew Brook - bas
Chór i Orkiestra Filharmonii Narodowej
Henryk Wojnarowski - przygotowanie chóru
Jacek Kaspszyk - dyrygent

A juści, wybrałam się. Podobno czasu nie ma, jak dowiedziałam się na wykładzie w instytucie fizyki, więc trudno się tłumaczyć jego brakiem. Przybyłam do Bazyliki św. Krzyża pół godziny przed koncertem, a już miłośnicy Mozarta stali upakowani ciasno. Niemal na jednej nodze, pomiędzy siedzącymi bokiem na ławeczce pod ściną a stojącymi, potrącana przez usiłujących jakoś się wcisnąć przed ołtarz, stałam na ścierpniętych od bezruchu nogach, usiłując nie deptać nikogo po obuwiu i nie przydeptywać habitu siedzącej tuż obok zakonnicy. Jednak trzeba przychodzić wcześniej nawet by "dobrze stanąć". Punktualnie na scenie pojawił się chór. I zaczęło się trzęsienie nieba. Kumulacja piękna osiągnęła wartość najwyższą. Nie ma na tym świecie wspanialszego utworu niż Requiem Mozarta. Początek jest powalający i nie wiem, jak go przeżyłam. Wytarmoszona i wytelepana, spłakana (dwa golfy mokre), po kilkunastu minutach słodycz muzyki jednak uspokoiła i utuliła i już z przeogromnym uśmiechem dotrwałam do końca. Lacrimosa, Sanctus, Benedictus, Rex brzmią w uszach, może nie jak w moim ulubionym domowym wykonaniu, ale i tak doskonale. Nawet lekkie poirytowanie szamoczącymi się w nieustającej rozmowie ludźmi z tyłu (no jak można przegadać Requiem, nie rozumiem!) zostało wymiecione potęgą dźwięków. Chór był przewspaniały. Polecam gorąco na przyszłość, powtórka za rok i tak cyklicznie. Kto mógł a nie był, niech żałuje, niech.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 05:55:01 wysłane przez xbw » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #567 : Październik 18, 2015, 11:23:39 »

Ja zameldowałem się na miejsce 45 minut przed koncertem, a o miejscu siedzącym mogłem pomarzyć. Inna rzecz, że jako zaprawiony kibic, który nie potrafi oglądać meczu na siedząco, niespecjalnie się zmartwiłem, bom w takich bojach zaprawiony. 12-letni synek też zaprawiony, ale ktoś mu znalazł trochę miejsca i było ok.
Requiem jest piękne, ale chyba zbyt masywne jak na moje uszy, przyzwyczajone ostatnio do fortepianowych subtelności. Za duży przeskok. W mojej opinii utwór ten sporo traci, kiedy wykonuje się go bez liturgii. Nie chodzi o same sprawy wiary, ale pamiętam wykonanie z liturgią 5 lat temu i wtedy byłem znacznie bardziej poruszony. Reqiuem z założenia jest mszą żałobną i z liturgią stanowi organiczną całość. Dodatkowo połączenie z liturgią sprawia, że sens poszczególnych części uwydatnia się, a między nimi pojawiają się przerwy na elementy liturgiczne, które też wpływają na odbiór całości. Bez liturgii to trochę jak wyjadanie samej czekolady z ptasiego mleczka czy wysysanie kremu z rurki.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #568 : Październik 18, 2015, 11:39:04 »

......
Requiem jest piękne, ale chyba zbyt masywne jak na moje uszy, przyzwyczajone ostatnio do fortepianowych subtelności..........

Niemasywny, jak sie go dobrze wykonuje z odpowiednia iloscia wykonawcow i wrazliwie.
Wrazliwosc jest cecha obca Kasprzykowi.

Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #569 : Październik 18, 2015, 11:58:35 »

Ano, chyba założenie było takie, żeby zmaksymalizować patos. I rzeczywiście, tej subtelności trochę brakowało.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-wilkow-nocy playyourstories evelon watahacemnejstrony wolfsparadise