Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 10974 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« : Październik 13, 2021, 21:48:06 »

Witajcie w III etapie XVIII Konkursu Chopinowskiego (od czwartku 14 X do soboty 16 X 2021r.)

Start będzie, tak jak w II etapie również mocny  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2021, 21:57:35 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 13, 2021, 21:54:54 »

III etap, pierwszy dzień przesłuchań, sesja poranna.

Prowadzi p. Monika Orzeł. (nie widziałem jak wyglądała, ale brzmiała jak zawsze niebiańsko. Obecnie to jest najlepsza konferansjerka w Polsce, czy słyszeliście jak zapowiedziała Japonkę? "Miu-sin-do (akcent ba do), albo jak na koniec powiedziała "good bye" ?)



1.) Szymon Nehring,Polska, Steinway 479, Dostojność w grze, nie forsował temp. Bardzo czysty dźwięk. Naprawdę to się mogło podobać. Ładne mazurki. On jest równy w grze we wszystkich etapach.



2.) Kamil Pacholec, Polska, Steinway 479, uważam, że III etap wypadł mu słabiej. Od samego początku wyczuwałem nerwowość w grze, jak nie Pacholec. Grał jakiś zniecierpliwiony. Mało różnicował dynamikę, wrażenie płaskiego dźwięku (może na tle powściągliwego Nehringa tak wypadł). Nie słyszałem Jego sonaty, a podobno była najlepsza. Mnie najbardziej podobał się jeden z mazurków, zagrał go idealnie, odsłucham który, to wpiszę później)



Przerwa.


3.) Hao Rao, Chiny, Steinway 479, trudno to pisać, ale utwierdziłem się w przekonaniu, że III etap dla Rao to już za wysokie progi. Nie jest równy i nie podoba mi się u niego to, że większy ciężar kładzie na prawą rękę (mistrzowską prawą rękę). Przykład? Kołysanka, którą zaczął - tam w lewej jest sekwencja pięciu akordów, jako podkład dla melodii, powtarza się na przestrzeni prawie całej kołysanki. Rao skupił się na przepięknych melodiach, ale dzidziusia, by tym nie uspał. Zgubił te akordy, a to one usypiają. Moim zdaniem są niezwykle ważne. Będzie miał dzieci, to zrozumie. Człowiek muzyka poza tym.
 


4.) Miyu Shindo, Japonia, Steinway nr 479,  powiem szczerze, ja Jej chyba nie doceniam, wszyscy zachwyceni, a ja nie bardzo. To samo, co u Kamila, jeden z mazurków zagrała prześlicznie, jeszcze raz napiszę - prześlicznie (później wpisze który, muszę odsłuchać)




« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2021, 22:42:36 wysłane przez Casablanka » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 14, 2021, 11:02:28 »

Cytuj
Czas trwania występu w III etapie: 45−55 minut
A co, jeśli ktoś przekroczy ten czas, jak właśnie czyni to Szymon Nehring (a została mu jeszcze 4 część sonaty)?
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 14, 2021, 11:12:33 »

Szymon niestety przeciętnie wypadł. Brakowało modulacji, z której przecież jest znany. Chyba ta wpadka z początku nokturnu, aż się sam skrzywił, ciążyła na nim jak fatum przez dalszą część występu.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 14, 2021, 11:23:47 »

Jednak posluchalem. Dziwna, rzecz.... Poczulem pewien niedosyt, ale byla to wartosc dodana. Ja chcialem wiecej a Szymon dozowal i nie pozwal na wiecej. Zawsze szukam emocji innego rodzaju, z innej planety. Ogolnie wystep Nehringa byl na b. wysokim poziomie. Gratulacje dla niegoi!!!!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 14, 2021, 11:35:19 »

Szymon niestety przeciętnie wypadł. Brakowało modulacji, z której przecież jest znany. Chyba ta wpadka z początku nokturnu, aż się sam skrzywił, ciążyła na nim jak fatum przez dalszą część występu.

Moduacji, czyli Roznorodnosci. Tak?
Jednolitosc vs Roznorodnosc. Co lepsze. Czy dolepiony sztuczny nos, czy twarz z wtopionym nosem w powierzchnie twarzy. Albo w ogole twarz bez nosa i bez wszystkiego innego.
Jednolitosc wywoluje trans. Roznorodnosc zainteresowanie i zaskoczenie. Co wolimy?, a moze nic nie wolimy.
OK - brak modulacji, ktory to zauwazyles i ci sie to nie podobalo.
NIEOK - wypadl przecietnie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Październik 14, 2021, 12:01:30 »

Pacholec przemowil do mnie wyraznym, wzglednie mocnym glosem. Wypowiedzial wszystko prosto z mostu, szczerze i odwaznie. Fajna postawa.
Nehring przemowil do mnie glosem aksamitnym, wrazliwym, zawoalowanym, tajemniczym. Postawa intrygujaca.
Teraz szukam emocji dla siebie (ja ja ja) Nie wiem....Chyba mam juz dosyc Chopina (mam i nie mam......mam i nie mam......mam i nie mam).
Dlatego wole BACHA i jego genialna, konstruktywna rownowage w emocjach, ktorych piekno nie ma sobie rownych)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 14, 2021, 12:24:57 »

Na Nehringa nie zdążyłem. Natomiast bardzo nie podoba mi się twitt redaktora Mazurka w czasie występu Nehringa:

Jurorka X na granicy chrapania.

SMS od koleżanki muzykolożki: „Rozumiem Ją. Ja juz od scherza, czyli dosc wczesnie, mysle o salatce jarzynowej. Dawno nie jadlam...
Tylko mnie nie zdradz, bo na sali tabuny psychofanow.”
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Październik 14, 2021, 12:29:45 »

Na Nehringa nie zdążyłem. Natomiast bardzo nie podoba mi się twitt redaktora Mazurka w czasie występu Nehringa:

Jurorka X na granicy chrapania.

SMS od koleżanki muzykolożki: „Rozumiem Ją. Ja juz od scherza, czyli dosc wczesnie, mysle o salatce jarzynowej. Dawno nie jadlam...
Tylko mnie nie zdradz, bo na sali tabuny psychofanow.”


Ale kutasiowo. ha ha
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 14, 2021, 12:35:43 »

Na mój gust Kamil świetnie zagrał te sonatę Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 14, 2021, 12:36:33 »

Ludzie, ktorzy chrapia przy np. Nehringu nie potrafia zrozumiec czasu w muzyce. Sa sfrustrowani, niedowartosciowani.
Zeby nimi wstrzasnac, to musi byc wybuch bomby atomowej. Mazurek i jego muzykolozka posiadaja wrazliwosc nogi stolowej.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 14, 2021, 12:42:12 »

To brak szacunku dla pianisty, który stara się wypaść jak najlepiej w niezwykle ważnym dla siebie wykonaniu  ale i dla muzyki i dla Chopina :(To na tym poziomie nie są wykonania, które powinny kojarzyć się z sałatka:(
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 14, 2021, 12:47:24 »

A jurorzy mają prawo być zmęczeni. To też jest tytaniczna praca. Słuchałam rozmowy z Olejniczakiem, mówił, że trzyma go tylko kawa Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 14, 2021, 12:51:12 »

A jurorzy mają prawo być zmęczeni. To też jest tytaniczna praca. Słuchałam rozmowy z Olejniczakiem, mówił, że trzyma go tylko kawa Uśmiech
Moze powinien byc  podwojny sklad jurorow. Na kazde 2 etapy inny. To nie bylo by glupie i chyba bardziej sprawiedliwe dla uczestnikow.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Październik 14, 2021, 13:01:58 »

Koncowa fraza w largo (Sonata) u HAO RAO byla czyms nadzwyczajnym. Serce zadrgalo mocniej. Oddech wstrzymany.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stworz survivalgames lyl pomorska darkwarriors