Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - II etap  (Przeczytany 8007 razy)
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 10, 2021, 12:40:41 »

Nie wiem, ale opierając się na regulaminie konkursu można wnioskować, że zachorował. Oby nie.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 10, 2021, 13:11:31 »

Czy ktoś wie dlaczego Marcin Wieczorek wystąpi na sam koniec 2 etapu?

przedstawił L4
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 10, 2021, 15:18:36 »

Zauważyłem, że większość Azjatów pomija  Mazurki w tym etapie...boją się z nimi zmierzyć i chyba słusznie 😉
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 10, 2021, 15:26:27 »

II etap, drugi dzień przesłuchań, sesja wieczorna.


.. przy słabej sesji porannej szykuje się wyjątkowo mocna sesja wieczorana, .. Xu, Armellini .. wszyscy mocni

prowadzący: pan Piotr Krasnowolski.

(tę sesję nadrabiałem w nocy, po trzecim dniu przesłuchań, urodziny cioci były w niedzielę, bardzo udane  Mrugnięcie)

7.) Lingfei (Stephan) Xie, Chiny, fortepian Steinway nr 300, barkarola dobra, Walc As-dur - mało walca w walcu, potem było zamazanie dobrze, Ocena ** - (z dużym minusem).

8.) Zi Xu, Chiny, fortepian Steinway nr 479, -  Woow! myślałem, że On gorzej gra, w I etapie tuż przed wejściem na scenę zaginął (podobno chciał się wycofać) dobrze, że został. W balladzie przesadził w negatywnym znaczeniu. ..a tak dobrze zaczął występ.
Xu - jesteś nierówny, scherzo chwilami nieziemsko dobre, by kilka taktów dalej popsuć cały efekt,  !!! chłopie, graj spokojnie, bo spokojna Twoja twarz jest doskonała.
i np. ballada i scherzo - ten sam środek wyrazu, tak jakby to był ten sam utwór. Spokojny Xu jest genialny, ten z obłędem w oczach - niestrawny. W polonezie tak Go poniosło, że zrobił idealną ciufcię zamiast tętna końskich kopyt. Konie tak nie drobnią!! Oceniam grę na ** (za spokojną stronę księżyca).
                  
9.) Piotr Alexewicz, Polska, fortepian Steinway 479, -  pierwsze wejście w polonez fis-moll i ja mam wrażenie jakbym dotąd słuchał utworów mono, a teraz jest przestronne stereo, tak dużo wyciąga z tekstu na światło. Do tej pory chyba nikt tak nie grał. Jestem zachwycony grą Piotra, to chyba jest gra na finał. (.. i teraz mam zagwozdkę, bo ja się tu przenoszę w czasie i jestem już po wysłuchaniu tego samego poloneza Evy Gevorgyan, i kto lepiej? ale ból ..) Piotr ma swój własny styl gry, żadnego efekciarstwa a la Osokins. Sama treść, ogrom treści. Oceniam Jego grę godną finału ***

Ps. (Rondo à la Mazur F-dur op. 5 - wisienka na torcie, słyszę mojego Ingolfa, .. Ingolf lepszy  Mrugnięcie)


Przerwa.


10.) Leonora Armellini, Włochy, fortepian Fazioli,  


11.)  JJ Jun Li Bui, Kanada, Kawai,                       








« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2021, 01:01:52 wysłane przez Casablanka » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 10, 2021, 18:10:03 »

ZI XU z Chin otworzył występ nokturnem 48/1 i potwierdził moją tezę, że niezwykle trudno go zagrać poprawnie, a szansę miał, bo nie forsował tempa od samego początku. Jedno z niewielu poprawnych wykonań wrzucam dla porównania: https://youtu.be/3caCSF6B52U?t=217
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 10, 2021, 19:24:05 »

Dopiero teraz zaczynam słuchać. Od wczorajszej sesji porannej nie miałam okazji nawet słuchawek na uszy założyć. Znów z odtworzenia muszę  Smutny
Wrócę jeszcze do dnia wczorajszego zatem.
Neferet - nie napisałam, że nie podobały mi się walce Kamila Pacholca. Przeciwnie, generalnie bardzo podoba mi się jego gra. Opowiada i jego opowieść jest - w odróżnieniu od prezentacji Osokinsa - spójna, ma lekkość i wdzięk. Natomiast nie wiem, czy walce to są te kompozycje, które jury będzie premiować. Stąd moje obawy o jego los w III etapie.
Co do Osokinsa - słyszałam fragment wywiadu z nim. Fortepian nie brzmiał mu jak oczekiwał cyt. "może to kwestia wilgotności powietrza". Mazurki gra bo je lubi i ciągle czegoś w nich szuka. I rzeczywiście jego recital wyglądał jakby wciąż czegoś szukał. Z tym, że w jego wypadku nie jest to komplement. Są artyści poszukujący i czasami te ich poszukiwania pozwalają nam odkryć  nowe muzyczne galaktyki w znanych już kompozycjach. Osokins zaś jak Koziołek Matołek "po szerokim szuka świecie tego, co jest bardzo blisko".

Piotruś Alexewicz - pięknie! Rondo a la mazur cudeńko.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Październik 10, 2021, 22:44:34 »

No to dzisiaj Eleonora pozamiatała ze swoim tanecznym, natchnionym, sensorycznym Chopinem ...nieźle też zaprezentował się Piotr Alexewicz. Trochę zmieniła mi się klasyfikacja po 2 etapie
1 T Pacolec i E Armellini
2 A Mun i P Alexewicz
3 Sz Nehring , Zi Xu , Wierciński,  E Ozel
Zapisane
Neferet
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 11, 2021, 00:31:21 »

anelik - tak jakoś zrozumiałam po wypowiedzi Twojej i Casablanki. Co do tego premiowania walców to racja...

Dziś Armellini znowu zachwyciła mnie swoim ekspresyjnym Chopinem. I to Fazioli tak mieniące się pod jej palcami. Finał koniecznie.

Wiercińskiego nie słyszałam. Ktoś wie jak wypadł?
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Październik 11, 2021, 10:00:57 »

tak jakoś zrozumiałam po wypowiedzi Twojej i Casablanki. Co do tego premiowania walców to racja..

.. jeśli chodzi o Kamila Pacholca, to jest on na mojej liście rezerwowej do III etapu. Walce na tle innych grających okazały się całkiem dobre. To jest bardzo muzykalny pianista i naprawdę nic do niego nie mam.
Określiłbym to nawet tak, że z tej mąki, można by upiec lepszy chleb niż z Nehringa.

W II etapie zrobię sobie chyba tylko takie short-listy po 4 uczestników (4x4=16), pomyślę nad całością i uzupełnię o 4 miejsca.

Mam taki problem, że ogrom materiału do ogarnięcia jest niemożliwie duży. Jutro po południu jadę na koncert i wieczór mi wypadnie, .. a jeszcze muszę nadrobić wczorajszą sesję popołudniową.

Jak już skończy się konkurs, to chyba jakoś go będę musiał odreagować.  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Październik 11, 2021, 10:12:38 »

II etap, trzeci dzień przesłuchań, sesja poranna.


prowadząca p. Marta Wrześniewska (ładna kreacja, brunetka, prosta sukienka w tonacji f-moll i jasny naszyjnik) ponieważ to się zmienia, zwróciłem na to uwagę.

1) Michelle Candotti, Włochy, Steinway nr 479, cudowny walc Es-dur, Ładnie, mi się podobało. ** +  (z plusem  Mrugnięcie)

2.) Kai-Min Chang, Chińskie Tajpej (Tajwan), Steinway nr 300, fajny gość, fajny, nie da się Go nie lubić, dobrą aurę roztacza, może ma szansę załapać się na mojego faworyta  Chichot

tak jak bartus napisał, słucha się Go wyśmienicie, to jest taka pogodna twarz Chopina, z nadzieją, w fantazji f-moll dotknął najczulszej strony duszy - chciał i udało Mu się .. Jestem na tak, bardzo na tak *** (ale uwaga!, nie był to tak piękny Chopin jak u Włoszki, to był Chopin - przygoda ..)

3.) Xuehong Chen Chiny, Steinway 479, (wyjeżdżam z domu, będę słuchał w samochodzie) no więc, nie moja bajka, bardzo podobał mi się Marche funèbre - taki sterylny, idealny, .. później czekałem na dzikość i dostałem słodycz  Mrugnięcie (w finale). Poniżej oczekiwań. *

Przerwa.

4.) Hyounglok Choi, Korea Płd. Bingo!, wysłuchałem z 90% materiału konkursowego, a tego pianisty nie słuchałem, ani w I etapie, ani teraz w II. .. a jeśli wygra konkurs?  Chichot  nic nie mogę napisać. Mam konkursową zagadkę.

5.) Federico Gad Crema, Włochy, Fazioli, wielka zagwozdka z Gadem, słuchałem jak podsumowali go dziennikarze PR pr II Majchrowski i Sułek (i nie wiem, czy to była p. Róża, czy Klaudia (?)  - przepraszam, przedstawiała gości (2x) a siebie nie.
No więc, zaczęli od najeżdżania na Jego grę, a w miarę jak się nakręcali, coraz bardziej Go komplementowali. W końcu wyszło na to, że chcą Go dalej słuchać w kolejnych etapach.

Ja zgłaszam stanowcze votum separandi. Dostałem rozstroju żołądka podczas Jego występu.
Jego I etap bardzo mi się podobał ..a II etap juz nie. 
Oceniam Go na: może być * (ale to nie jest mój zawodnik)

Ps. jeśli szukacie nowości i kontrowersji w muzyce Chopina, to to jest to ten przypadek.


6.) Alberto Ferro, Włochy, Steinway 300,  podobno był nudny i przewidywalny, ja Go odebrałem bardzo dobrze. W czasie Jego gry świat wydał mi się piękny i przyjazny. Wszystko się do mnie uśmiechało. To było piękne. Ocena:  **

Z trzech Włochów w sesji porannej najbardziej podobała mi się dziewczyna. I to jest zaskoczenie, bo w I etapie Jej gra, nie za bardzo przypadła mi do gustu.



« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2021, 17:03:54 wysłane przez Casablanka » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 11, 2021, 10:49:15 »

Michelle Candotti - REWELKA!!!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 11, 2021, 10:51:02 »

Armelini- wczoraj przekombinowala w rubatach. Mimo wszystko swietna, but not mu choice
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Październik 11, 2021, 10:52:21 »

 P Alexewicz - bardzo czytelny. Swietnie operuje pedalem. Nie zamula. Moim zdaniem - final
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 11, 2021, 10:55:17 »

II etap, drugi dzień przesłuchań, sesja poranna.

prowadząca : Monika Orzeł - najlepsza prowadząca ever (Philippe Giusiano  - jak Ona to powiedziała ..bajka)
 
3.) Yutong Sun, Chiny, fortepian Steinway nr 479, polonez mnie intryguje, chwilami jest niebiańsko dobry, sam wstęp do poloneza - ideał. On też gra forte i potrafi "przywalić" a tu nie mam takich "negatywnych" odczuć jak u poprzednika. Tu forte z czegoś wynika, ma sens. W scherzu też jest obok czasu (czy ktoś to na konkursie dobrze zagrał?  Chichot ) Barwowo, bardzo ładnie, Ocena **

Pelna zgoda. Polonez wyjatkowo swietny
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Październik 11, 2021, 10:58:00 »

.. jeśli chodzi o Kamila Pacholca, to jest on na mojej liście rezerwowej do III etapu. Walce na tle innych grających okazały się całkiem dobre. To jest bardzo muzykalny pianista i naprawdę nic do niego nie mam.
Określiłbym to nawet tak, że z tej mąki, można by upiec lepszy chleb niż z Nehringa.

Co sie uwziales na tego Nehringa.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darkwarriors skandynawistyka stworz wilkolwisci duesicilie