Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 81421 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #360 : Październik 22, 2016, 20:53:49 »

Na pewno Maria zrehabilitowała się po nieudanym występie przed przerwą. Początkowo miałem nawet wrażenie, że czuje się w tym koncercie bardzo pewnie, bo były miejsca, które stanowiły coś więcej niż tylko odegrane nuty. Niestety, wydaje mi się, że Włoszczowskiej brakuje (jakkolwiek to zabrzmi!) warsztatu, okrzepnięcia techniki. Przeszkadzały mi niezrozumiałe zmiany tempa, miejscami brak zgrania z orkiestrą (tak nieelastycznej orkiestry dawno nie słyszałem), pomyłki tekstowe (nie mylić z intonacją - z tą było według mnie nieźle, jeśli spojrzeć na całość), zwłaszcza w finale.

Być może ten koncert nie powinien znajdować się w repertuarze finału Konkursu. Naprawdę świetnej interpretacji, godnej finału tak prestiżowego Konkursu w tym roku nie usłyszeliśmy.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #361 : Październik 22, 2016, 21:11:53 »

No i zabrzmiał nam również ostatni Wieniawski Uśmiech Uśmiech
Z dużym wigorem:)
I gorące podziękowania, dla dyrygentów i orkiestry (Seiji nie załapał się na kwiaty Chichot)


Marysia nie grała przedtem koncertu Brahmsa z orkiestrą, ale zdecydowała się na niego z powodu wielkiej miłości do tej muzyki Uśmiech I chęci podzielenia się nią
ze słuchaczami. Niezależnie od niedoskonałości, dotarła tymi emocjami do mojego serca, jak słyszę, tak samo jak do serca pani Małgorzaty Uśmiech)

Na wyniki jeszcze trochę poczekamy - pewnie ponad godzinę.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2016, 04:47:17 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #362 : Październik 22, 2016, 21:26:15 »

Seiji to świetny technik - ma fajne, finezyjne spiccato/staccato. W Wieniawskim znowu pokazał wypełniony, okrągły dźwięk, no i wielobarwność brzmienia swojego fantastycznego Gagliano  Mrugnięcie

Po tym finale, dla mnie Konkurs powinien zakończyć się dwoma, trzema drugimi miejscami (bez pierwszego).
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 21:27:47 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #363 : Październik 22, 2016, 22:33:21 »

Przed chwilą dodzwonił się podobno do TVP Kultura pewien skrzypek z Londynu Chichot
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #364 : Październik 22, 2016, 22:37:33 »

 Chichot To rodzi pewne podejrzenia Spoko



Namierzyłam link do TVP Kultura:) Pan Rozlach wygląda bardzo nobliwie Uśmiech Chociaż jakby trochę zmizerniał:( Widzę, że z sentymentem wspominają nasze wspaniałe dziewczyny:))
I ogólnie pochwała naszej polskiej szkoły skrzypcowej.

Teraz już mam synchroniczny potrójny namiar na konkurs: Dwójka - YouTube - TVP Kultura Chichot
Na dłuższą metę byłoby to trudne do ogarnięcia, ale przez jakiś czas jest ok;)
Usiłuję słuchać jednocześnie panów Rozlacha i Hawryluka  Duży uśmiech  Parafrazując Wolfiego, jaka szkoda, że nie mam dwóch głów:))

Przy okazji widzę, że zniecierpliwieni dziennikarze usiłują nawet podglądać obrady jury Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2016, 23:06:31 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #365 : Październik 22, 2016, 23:14:34 »

Jurorzy wychodzą!!

7. nagroda - Ryosuke Suho

6. nagroda - Maria Włoszczowska

5. nagroda - Richard Lin

4. nagroda - Luke Hsu
 -

2. nagroda:
                - Bomsori Kim
                - Seiji Okamoto

no i w tej chwili wszystko było jasne Chichot

Veriko zostaje królową Chichot Chichot

I też fajnie Uśmiech Wspaniała dziewczyna z ogromnym potencjałem. Jury postawiło na wyrazistą sceniczną osobowość, temperament, duże możliwości rozwoju (bo w moim odczuciu nad opanowaniem tego temperamentu trzeba będzie jeszcze jej popracować).
Chociaż pewnie trzy drugie nagrody, jak sugerował Pat, nie byłoby źle. Bo są to tak różne i godne uwagi indywidualności, że każdy znalazł swojego/swoich ulubionych.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 01:05:44 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #366 : Październik 22, 2016, 23:27:46 »

Po tym finale, dla mnie Konkurs powinien zakończyć się dwoma, trzema drugimi miejscami (bez pierwszego).

WYKRAKAŁEM Chichot  Jak chyba przypuszczacie, miałem nadzieję, że te 3 drugie miejsca będą przyznane Okamoto, Kim i Linowi.

A więc, najbardziej kontrowersyjny (choć nieskandaliczny) werdykt, jaki można było sobie wyobrazić. Właściwie pierwsze miejsce przyznała publiczność w czwartek  Duży uśmiech

Moje oburzenie budzi 5. miejsca dla Lina  Z politowaniem
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #367 : Październik 22, 2016, 23:31:22 »

Myślę, że owszem, jurorzy mogli brać pod uwagę wrażenie, jakie występ wykonawcy robi na słuchaczach Chichot
Ale też i, nazwijmy to, potencjał rozwojowy - ona ma naprawdę olbrzymie możliwości, i to się czuje, i ma 20 lat - niektórzy z nich są już w pełni dojrzali i ukształtowani. Zapewne postawili na wypromowanie obiecującego talentu.

Bo osobiście też z większą radością słuchałam np. Richarda, czy Luka.

Przychodzi mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Może obawiali się trochę wypromowania jako zwyciężczyni jeszcze raz Koreanki? Żeby nie wyszło, że są w jakiś sposób stronniczy, selektywni?? Ale z drugiej strony mogli w takim wypadku po prostu tego pierwszego miejsca nikomu nie przyznawać.

Po skwitowaniu Szostakowicza Veriko jako katastrofy Zachar Bron musi być załamany  Spoko

Aha - pamiętajmy, że Ojstrach także był drugi Mrugnięcie  Zatem nie powinno nas martwić, że takie noty dostali Seiji i Bomsori. Natomiast w rzeczy samej Richard jakoś nam poleciał zbyt daleko:(
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 00:22:34 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #368 : Październik 22, 2016, 23:37:03 »

Veriko Tchumburidze - totalna afitmacja życia, jestem za. Świetnie zagrała, poszła na całość i wyzwoliła niesamowite emocje. Życie jest piękne.

« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 00:23:17 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #369 : Październik 22, 2016, 23:41:56 »

WITAJ, Pawle!

Ciekawostka: Veriko nie przeszła nawet do II etapu na ostatnim Czajkowskim. Jak widać, budzi megaskrajne opinie. Tam pewnie więcej do powiedzenia ma Zachar   Spoko 
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #370 : Październik 22, 2016, 23:58:35 »

Moja opinia nie może być wyważoną, z braku czasu słuchałem uczestników konkursu bardzo wybiórczo. Nawet nie wszystkich finalistów słyszałem. Miałem szczęście do Veriko, i bardzo mi się podobała jej gra. Od czasu kiedy odpadła Celina, po cichu kibicowałem Gruzince.
W ogóle słuchanie muzyki klasycznej zacząłem od płyty analogowej z koncertem skrzypcowym Czajkowskiego.
P.S. Na szczęście nagrałem wszystkich uczestników finału i dopiero po konkursie pojedynczo będę ich poznawał, (i być może jeszcze kogoś odkryję dla siebie  Uśmiech) życie jest piękne.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #371 : Październik 23, 2016, 00:07:43 »

Dobrej Nocy Wszystkim! życie jest piękne.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #372 : Październik 23, 2016, 00:18:39 »

Po chwili namysłu, jeszcze jedna naszła mnie refleksja:
nawet jeśli talent Veriko wymagałby jeszcze pewnego doszlifowania, może i dobrze się stało także dla rozpoznawalności konkursu.
Np. Bomsori czy Seiji są to wspaniali muzycy. Ale z drugiej strony, mamy wokół wielu wspaniałych muzyków. Oni często w jakiś sposób są do siebie podobni.
Natomiast Veriko jest jedyna w swoim rodzaju:) Trudno jej nie zapamiętać, pomylić z kimś innym. Oprócz spontaniczności, temperamentu i charyzmy ma także zaletę oryginalności i autentyzmu, a przez to bardziej wyrazistą osobowość. Ma szansę na to, żeby nie roztopić się w tłumie innych świetnych muzyków. W końcu konkurs to tylko szansa na lepszy rozbieg do startu kariery. Kto wie, co przyniesie im los.
Prawdę mówiąc, od początku miewaliśmy takie myśli, że ona może wygrać, nawet jeśli nie zawsze podobała nam się jej ekspresja.Uśmiech

W rozmowie Veriko bardzo słusznie zauważa, że nie technika sprawia jej trudność, a odpowiednie przełożenie emocji na grę. I że wiele lat może zająć całkowite zrozumienie i oddanie treści zawartych przez największych twórców w genialnych dziełach.

W takiej konfiguracji, nie miałabym nic przeciwko dwóm z kolei trzecim nagrodom, dla Richarda i Luke'a. Albo chociaż trzeciej dla Luke'a i czwartej dla Richarda, z podciągnięciem Marysi do piątej i Ryosuke do szóstej. No ale jest jak jest:) Z tak czy inaczej rozłożonymi nagrodami, warto zapamiętać i słuchać wszystkich siedmiu finalistów. Różnie radzili sobie w finale, natomiast zasłużenie się w nim znaleźli.

I na pewno odnaleźliśmy w trakcie konkursu kilka jeszcze innych ciekawych osobowości, które w przyszłości będziemy rozpoznawać, do których może czasem będziemy wracać, i na których koncert w przyszłości chętnie pójdziemy.

Przyjemnie było słyszeć tak mocną polską reprezentację, miło było usłyszeć Polkę w finale. Dwójka przypomniała przepięknego Bacha Marysi Włoszczowskiej. Na pewno warto go zapamiętać, tak samo jak lirycznego, wyśpiewanego Brahmsa:)

Ogólnie był to pięknie spędzony czas.

Jutro koncert laureatów.

Dobrej nocy:)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 20:18:16 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #373 : Październik 23, 2016, 08:19:39 »

A numer jej 44, w Szostakowiczu Op. 77

http://www.youtube.com/watch?v=njoom1V4ZTs
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #374 : Październik 23, 2016, 20:00:35 »

Po chwili namysłu, jeszcze jedna naszła mnie refleksja:
nawet jeśli talent Veriko wymagałby jeszcze pewnego doszlifowania, może i dobrze się stało także dla rozpoznawalności konkursu.
[...]
Natomiast Veriko jest jedyna w swoim rodzaju:) Trudno jej nie zapamiętać, pomylić z kimś innym. Oprócz spontaniczności, temperamentu i charyzmy ma także zaletę oryginalności i autentyzmu, a przez to bardziej wyrazistą osobowość. Ma szansę na to, żeby nie roztopić się w tłumie innych świetnych muzyków. W końcu konkurs to tylko szansa na lepszy rozbieg do startu kariery. Kto wie, co przyniesie im los.
Prawdę mówiąc, od początku miewaliśmy takie myśli, że ona może wygrać, nawet jeśli nie zawsze podobała nam się jej ekspresja.Uśmiech

Nic dodać, nic ująć, Asiu Mrugnięcie

Jakie są nagrody pozaregulaminowe? 
Zapisane

Strony: 1 ... 23 24 [25] 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

evelon loups nocneigraszki airpol cloudwind