Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ogadywanie po konkursie  (Przeczytany 60811 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Październik 23, 2015, 21:56:33 »

Student Uśmiech

dziękuję

a literka "a"?
i czy skrajne noty się odrzuca przy liczeniu?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #91 : Październik 23, 2015, 23:28:35 »

Fascynująca lektura  Mrugnięcie

Na celowniku:

Mr PHILIPPE ENTREMONT
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Październik 24, 2015, 10:32:16 »

na razie w naszym uwątkowieniu dostrzegam raczej pewien porządek. Mamy jeden wątek główny o wszystkim, co przyniesie pokonkursowy wiatr, oraz kilka wątków personalnych obrazujących dokonania najbardziej, powiedzmy, wyrazistych finalistów:) To nie wydaje się póki co zbyt wielkim rozmnożeniem:)
Jestem dokładnie tego samego zdania. Pewne tematy wygasną w sposób naturalny, inne będą się rozwijać. Tak czy owak, łatwiej będzie coś znaleźć.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Październik 24, 2015, 11:25:51 »

próbuję podliczyć jak się ma punktacja Seonga do RH,
Yundi ma literkę "a" w II etapie
żenił się w tym czasie?
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Październik 24, 2015, 11:32:27 »

A widzisz, i wszystko jasne - a jak absent Chichot
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Październik 24, 2015, 19:59:53 »

Dziś w Drugim Śniadaniu Mistrzów (TVN24) była mowa o konkursie chopinowskim. Mówiono dużo i dobrze. O roli tv, o misji, o kształceniu muzycznym poprzez konkurs. Podobało mi się.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Październik 24, 2015, 20:13:02 »

Drżenie rąk, przyspieszone bicie serca, trudności z oddychaniem - jednostka chorobowa? Patryku -Medyku? Nie, to Olofowy drugoetapowy nokturn. Widzieliście jego wyraz twarzy tuż po? Ja się przy tym wykonaniu cała trzęsę, nadal.

http://www.youtube.com/watch?v=0zJCuiZRKhY
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Październik 24, 2015, 22:20:02 »

Jeszcze jedno ciekawe zestawienie zrobione przez fana na excelu. Dla miłośników statystyk i tych którzy nie mają
profilu na fb:

http://www.mediafire.com/view/rib41hr658fbpmr/chopincompetition2015_all-scores-v2_by-fred.xlsx
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Październik 26, 2015, 17:51:15 »

No  zaczęło się... Chichot Ogrywanie po Konkursie Mrugnięcie Wisienki na chopinowskim torcie. Przecież także poprzednim razem dopiero wtedy mieliśmy szansę posłuchać wszystkich naszych ulubionych:))

W Gdańsku na Ołowiance cała seria koncertów: 26. 27. 28. października.
http://www.filharmonia.gda.pl/index.php/pl/aktualnosci-2/661-laureaci-konkursu-chopinowskiego-w-filharmoni-baltyckiej

Chodzą słuchy, że Nehring już niedługo zagra w Toruniu, a potem w Szczecinie.

U nas w Bydgoszczy - 4. Michał Szymanowski, 7. nie wiadomo jeszcze, kto i 15. RH+  Uśmiech A to dopiero początek:)))

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2015, 23:20:37 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Październik 26, 2015, 23:13:20 »

Kto śmie twierdzić, że Szarl Riszar dawał radę z mazurkami,
Tego Bart na rękę wyzwie jutro, przed Karmelitami:)


Lecz kto dziś zaprzeczyć zechce,
że RH je zagrał cudnie,
tego Pat na proszek zetrze
w Sacre-Coeur, w samo południe Chichot Chichot
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : Październik 27, 2015, 00:58:01 »

Asiu, przekaż mi listę chętnych, jeśli takowi się pojawią  Spoko

Wracam z poznańskiej filharmonii, grał wspomniany Richard-Hamelin (koncert f-moll) oraz Georgijs Osokins (koncert e-moll). Pianistom towarzyszyła orkiestra "Amadeus" pod paniami Duczmal i Duczmal-Mróz.

Muszę przyznać, że Osokins zagrał e-molla znacznie lepiej niż na konkursie - pięknym, subtelnie zniuansowanym dźwiękiem w Larghetto i (wyobraźcie sobie Łotysza na... Steinway'u  Mrugnięcie) - w końcu - dość precyzyjnie ("kuleją" jeszcze niektóre miejsca w Maestoso) i z ciekawą artykulacją w częściach skrajnych (choć oczywiście krakowiaka poznaniakom nie zafundował  Mrugnięcie). Publiczność była zachwycona, a ja - naprawdę pod wrażeniem Mrugnięcie  Sądzę nawet, że - mając przecież wysoką punktację po III etapie - Łotysz mógłby po takim wykonaniu e-molla załapać się na pierwszą piątkę (sic!). Dostał standing ovation, bisował, na nieszczęście, polonezem As-dur - z którego pozostało jedynie owo As-dur... Na konkursie (live) usłyszałem bardziej polonezowe op. 53.

W tym momencie muszę napisać, że występ naszego konkursowego Liszta miał się okazać zaledwie przebieżką, wprowadzeniem. Gdy do tego samego Steinway'a zasiadł RH, słuchacze wstrzymali oddech (niektórzy - dosłownie, biedacy. Gruźlicy dusili się pod koniec koncertu niemiłosiernie  Spoko).

Wierzcie mi, że słuchając tego f-molla miałem czasem wrażenie, że słyszę epokowe nagrania Zimermana czy Blechacza. Tak, były pewne niuanse, głównie w I części, które "zagrałbym" inaczej. Ale to ocena czysto subiektywna, nie odbierająca walorów grze RH. Grał artysta kompletny, niesłychanie mądry, mający wszystko pod kontrolą, jednocześnie potrafiący oczarować dźwiękiem. Brzmienie instrumentu było po prostu piękne. Niesłychanie barwne, wyczulone na harmonię, z opalizującą dynamiką. Do tego ta niezwykła współpraca: Mróz - Hamelin... Wzorcowa.   

Na bis zagrał dwa konkursowe mazurki z op. 33. Było wszystko, od idiomatycznej, tanecznej akcentacji, przez puls po ekspresję, która wyciskała z oczu łzy (widziałem!). Sam byłem bliski - nie sposób wyjaśnić tego, co się wówczas działo.

Widzieliście kiedyś standing ovation po mazurku, kończącym się w eterycznym pianissimo? Niekompletne op. 33 okazało się nolens volens kulminacją wieczoru. Ludzie wstali z miejsc momentalnie, automatycznie. Artystę wywoływano na scenę 9 razy.

Odwiedziłem nieraz niejedną filharmonię w Polsce i za granicą, niejeden pianista budził mój wielki szacunek czy nawety zachwyt. Dziś usłyszałem artystę absolutnie światowego formatu.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 01:06:57 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Październik 27, 2015, 01:03:49 »

Ach, Pat, szczęściarzu, czekała Cię uczta dla ucha właściwie podwójna, a nawet potrójna - zaczarowana orkiestra, zaczarowany dyrygent, zaczarowany Szarl Chichot

bisował, na nieszczęście, polonezem As-dur - z którego pozostało jedynie owo As-dur...
Chichot To niemal jak ów Kot z Cheshire, z którego pozostawał jedynie uśmiech Mrugnięcie

Asiu, przekaż mi listę chętnych, jeśli takowi się pojawią  Spoko

Pozwól mi, messer - zrywając się z krzesła radośnie zawrzasnął kocur Spoko


Widzieliście kiedyś standing ovation po mazurku, kończącym się w eterycznym pianissimo? Niekompletne op. 33 okazało się nolens volens kulminacją wieczoru. Ludzie wstali z miejsc momentalnie, automatycznie. Artystę wywoływano na scenę 9 razy.

Już nie mogę się doczekać:)))
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 01:16:03 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Październik 27, 2015, 15:46:51 »

Corpus delicti - Mazurki RH (w wydaniu konkursowym):

https://www.youtube.com/watch?v=sBWC6NXm9UU

https://www.youtube.com/watch?v=gpX2YJBHNNE

https://www.youtube.com/watch?v=NhEMh9D-wAU

https://www.youtube.com/watch?v=kU1RjiWoihw
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #103 : Listopad 02, 2015, 23:02:49 »

A propos mazurków - nie zapomnijmy pięknego mazurka a-moll dedykowanego Gaillardowi w wykonaniu Miyako Arishimy  Mrugnięcie

https://www.youtube.com/watch?v=rGtAvroHXwE
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Listopad 02, 2015, 23:45:01 »

Czyż można zapomnieć Miyako?  Uśmiech  Gra przepięknie.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind loups nocneigraszki airpol playyourstories