Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przedstawmy się :)  (Przeczytany 60860 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : Listopad 15, 2010, 19:22:59 »

No dokładnie tak było,  Chichot, ale przyznam szczerze, że to najprawdziwsza z prawd ( osoby poniżej lat 18 nie czytać dalej), że fotka pochodzi z filmu "Kiedy Sally poznał Harry" i dokładnie z takiej sceny jak niektórzy bezwstydnie opisali Uśmiech, ale ja tą fotkę wybrałem świadomie! Mam fajnego przyjaciela, wesołka, który zawsze powtarza (cyt. w oryginale) "jaja muszą być" i On mnie tak nakręca. Wystarczy, że jest obok, nawet nie musi nic mówić i już jest kupa śmiechu.  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

a moja córka wróciła z wyjazdu, popatrzyła mi przez ramię i skwitowała "tamten obrazek był o wiele lepszy", przyzwyczaiłam się do niego, ja też się przyzwyczaiłem, ale ostatnio na forum TVP Kultura, ta moja płeć zaczęła być już męcząca.

jestem facetem, i w pełni doceniam piękno płci przeciwnej  Chichot i to duchowe, i fizyczne, a ten świat jest całkiem fajnie wymyślony,

 Mrugnięcie
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : Listopad 15, 2010, 20:10:39 »

Właściwie to mi żal, że zmieniłeś zdjęcie. Było zmysłowe jak scena z filmu  Chichot i jak muzyka wielkiego Fryderyka! W zupełnie inny sposób oczywiście!!!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Listopad 15, 2010, 21:01:10 »

Właściwie to mi żal, że zmieniłeś zdjęcie. Było zmysłowe jak scena z filmu  Chichot i jak muzyka wielkiego Fryderyka! W zupełnie inny sposób oczywiście!!!

Ewa, masz rację, wracam! ale zobaczycie, że kiedy będziecie do mnie pisali jako do kobiety, to co jakiś czas ktoś odkryje sekret  Duży uśmiech i na was napadnie  Chichot

Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : Listopad 15, 2010, 22:06:35 »

Myślę, że znamy się już na tyle dobrze, żeby nie mylić Cię z dziewczyną! Duży uśmiech
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #124 : Listopad 15, 2010, 22:11:47 »

No i proszę, zdjęcie powróciło Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : Listopad 15, 2010, 22:44:47 »

No i proszę, zdjęcie powróciło Uśmiech

no wróciło, to jest przecież Casablanka  Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : Styczeń 02, 2011, 22:56:31 »

Witam serdecznie! Zaglądałam tu już wcześniej, wreszcie odważyłam się wkroczyć bardziej zdecydowanie:) Joanna Aleksandra, dla jednych Jo, dla innych Alex, jednak w sieci chyba od zawsze Aleksias:) Czterdziestolatka z Bydgoszczy. Niedoszła harfistka Chichot Podstawowe muzyczne, z muzycznej rodziny, ale ostatecznie okazałam się jednak bardziej uzdolniona do produkowania słów, niż dźwięków. W meandrach dalszej edukacji przyrodnik, filolog, a ostatecznie, podobnie jak Ola, jestem tłumaczką. Ale muzyka pozostaje jedną z najważniejszych, niezbędnych wartości w moim życiu.
Szczęśliwa posiadaczka kudłatego psa i ogromnej sterty książek. Miłośniczka dobrej herbaty i angielskiego humoru.
Muzyczne upodobania - żelazny fundament, to Chopin, Mozart, Bach, Beethoven, Vivaldi - zatem klasycznie dość. Uśmiech Mozart najbliższy sercu, Chopin najbliższy duszy:)) Potem jeszcze wielu, wielu innych, jak Grieg, List, Debussy, Ravel, itp. itp. Ale i np. Hildegarda z Bingen, i ówczesne chórki:) Prócz tego jazz, taki w miarę łagodny, jak np. Jan Garbarek, czy Tomasz Stańko. I Pat Metheny, i Charlie Haden. I Vangelis, Jarre, Morricone, Enya. Irlandzki folk. Uwielbiam Kabaret Starszych Panów, Grechutę, Grzegorza Turnaua. Na pewno nie sposób wymienić wszystkiego - tyle piękna gromadzimy, idąc przez życie.
Co się tyczy niedawno przeżywanych emocji - Wunderowiec, ale nie fanatyk Mrugnięcie Słuchając relacji z konkursu mialam coraz większą ochotę, żeby poszukać tych ludzi, którzy tak dokładnie oddają to, co mi w tej chwili w duszy gra (emocje były takie, że do dziś pamiętam, choćby to "jak ja się denerwuję teraz" Casablanki - ach, jak ja się wtedy denerwowałam:)) - czy "te brawurowe kaskady dźwięków, jakże cudowne" Mozarta:)) itp.), i w ogóle ludzi, którzy kochają muzykę i z którymi można o niej porozmawiać. Mozarta poznałam już, na forum tvp, teraz przedstawiam się reszcie Uśmiech
Pozdrawiam wszystkich Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2015, 17:34:07 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #127 : Styczeń 03, 2011, 00:25:31 »

Witaj Asiu w Rodzinie!!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : Styczeń 03, 2011, 14:18:04 »

Witaj wśród pokrewnych dusz.
Pod Twoimi upodobaniami mogę się podpisać obiema (ech... na razie tylko jedną!) łapkami UśmiechChichot Nawet jakiś rym mi wyszedł! Chichot
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : Styczeń 03, 2011, 15:00:21 »

kopytkami chyba by bylo lepiej
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : Styczeń 03, 2011, 15:01:59 »

Witaj Aleksandro!!!!!
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : Styczeń 03, 2011, 17:47:32 »

kopytkami chyba by bylo lepiej
Chichot  :DMoże byc! Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : Styczeń 03, 2011, 18:38:04 »

Kochani - bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie Uśmiech To też tu przyciąga - atmosfera i fama, że tu się lubią, obojętnie, czego sluchają;)
Trochę czasu zajęło mi przeczytanie z grubsza tego, co pisaliście w trakcie Konkursu na forum tvp, a Wy w międzyczasie wytworzyliście tutaj drugie tyle Uśmiech Będę się musiała mocno postarać, żeby to wszystko przestudiować, może odważyć się dodać swoje trzy grosze.
 
Może jeszcze kilka słów o mojej najbliższej rodzinie:), bo widzę, że więcej osób posiada swoje kudłate szczęście. Moje ma na imię Kajtek, jest rozpieszczonym do bólu leniwcem i łakomczuchem, niezwykłe ciepłym, towarzyskim i kochającym. Jest ze mną już ponad pięć lat, ale przedtem miałam jeszcze dwa psy, też wspaniałe i bardzo kochane, tak więc bardzo dobrze wiem, jak boli rozstanie z przyjacielem. Z doświadczenia jednak mogę powiedzieć, że opieka nad kolejnym potrzebującym miłości stworzeniem pomaga leczyć ból, no i zdecydowanie lepiej kochać i cierpieć, niż nie kochać wcale:)

Januszu, dobry duchu tego forum (zresztą tu same dobre duchy;)), Ciebie też pamiętam jeszcze z tamtych konkursowych chwil, także w kontekście mojego ulubieńca ("najpiękniejsza muzyka prostotą jest pisana"Uśmiech). Jestem też pod wrażeniem twojego CV:) Przy okazji, czytając o Twoich Chopinowskich wyprawach tak sobie pomyślałam, że może byłoby możliwe, jeżeli miałoby to być coś w rodzaju klubu, byśmy kiedyś mogli, na podobieństwo klubu Pickwicka Mrugnięcie, odbyć jedną czy drugą wycieczkę śladami Chopina? "Asia" kojarzy mi się bardzo ciepło:)))
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #133 : Styczeń 03, 2011, 18:52:43 »

...tak sobie pomyślałam, że może byłoby możliwe, jeżeli miałoby to być coś w rodzaju klubu, byśmy kiedyś mogli, na podobieństwo klubu Pickwicka Mrugnięcie, odbyć jedną czy drugą wycieczkę śladami Chopina? "Asia" kojarzy mi się bardzo ciepło:)))

Bardzo lubię imię Asia... To jeszcze z czasów moich przedmaturalnych fascynacji Turgieniewem  Duży uśmiech. Zawsze więc ciesze się, gdy wśród grona przyjaciół jest jakaś Joanna, do której tak zwyczajnie i z sympatycznym sentymentem mogę zwracać się poprzez Asia Uśmiech. Nie masz nic, mam nadzieję, przeciw?

A co do wypraw... Tu już wstępnie czyniliśmy przymiarki i jest powszechne przekonanie, ze trzeba, że warto Uśmiech. Była mowa o Szafarni, Dusznikach, Antoninie i oczywiście Żelazowej Woli. Mi -marzyłaby się także wspólna wyprawa do Nohant i Valdemosy. Sądzę, że do tematu wszyscy z chęcią powrócimy, gdy nadejdzie wiosna. A w maju - już dzis wstępnie zapraszam do mnie na grilowisko  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #134 : Styczeń 03, 2011, 18:53:53 »

Aleksias trochę po niewczasie spieszę z powitanie, ale za to z gorącym. Mnie zimowy wiatr zawiewa po Polsce i nie pozwala na chwileczkę przysiąść w ciepłym kąciku, żeby skrobnąć parę słów.

Bardzo się ciesze Aleks, że do nas zawitałaś. Z pewnością poczujesz się tu jak w dużej rodzinie. Bo atmosfera tu wciąż ciepła, pomimo mrozu i serdeczna, a echa konkursu wciąż obijają się o ściany naszego małego forum Uśmiech
Witaj  i czuj się już jak u siebie Uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skandynawistyka darkwarriors pomorska lyl survivalgames