Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prośba o identyfikację utworów  (Przeczytany 7976 razy)
paterm
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« : Październik 08, 2015, 17:02:46 »

Witam serdecznie! Czy można prosić o pomoc w identyfikacji utworów Chopina w elektronicznej kompozycji-hołdzie autorstwa W. Komendarka?

Oto wersja demo "Dla duszy Chopina": https://youtu.be/HvWNFdP6bBY
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 09, 2015, 12:46:44 »

Witam serdecznie! Czy można prosić o pomoc w identyfikacji utworów Chopina w elektronicznej kompozycji-hołdzie autorstwa W. Komendarka?
Oto wersja demo "Dla duszy Chopina": https://youtu.be/HvWNFdP6bBY

Paterm, w odpowiedzi na pytanie nie pomogę, ale mogę podbić temat i serdecznie powitać na FORUM Uśmiech
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 09, 2015, 13:19:51 »

Mazurek Op. 7, No. 2
Etiuda Op. 10, No. 1
Nokturn Op. 37, No. 1
... spokojnie wszystko można odszyfrować, tylko że nie mam czasu Uśmiech
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
paterm
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2015, 16:37:54 »

Najmocniej dziękuję! I za pomoc i za powitanie na tym znakomitym Forum!
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2015, 09:33:44 »

Mazurek Op. 67 Nr. 3, Etiuda Op. 10 Nr. 1, Nokturn Op. 37 Nr. 1, Mazurek Op. 17 Nr. 4   - tyle wysłuchałam. Nie wiem czy wszystko.
Zapisane
didgoo
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 06, 2016, 12:46:02 »

Witam wszystkich. Dołączyłem do Was całkiem niedawno (z czego jestem niezmiernie rad), jednakowoż potrzebuje Waszej pomocy. Chodzi o identyfikację utworu, który wg mnie nie jest autorstwa F. Chopina.
Za każdą informację nawet przybliżająca rozpoznanie poniższego utworu będę niezmiernie wdzięczny.

https://www.youtube.com/watch?v=39HigFrh6io
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 06, 2016, 17:22:06 »

To niejaki Yanni ( właśc. Jannis Chrysomallis), grecki kompozytor new age w utworze One Man's Dream.

https://www.youtube.com/watch?v=Ma3GVCK0w3A&nohtml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=Z2RTtm0ZtKQ&nohtml5=False

Nie wiem jak można tę muzykę podpinać pod Chopina. To chyba taki youtubowy chwyt "marketingowy". Melodia, choć miło brzmiąca, nawet zmysłowa ( zaledwie kilka teledysków obejrzałam, a już zauważyłam ten utwór jako podkład do "Damy Kameliowej" i "Maleny") wpada w ucho, jednak daleko jej do szopenowskich klimatów. Chopin, gdyby żył może by się nie obraził, jednak znając jego ciętą ripostę, ładnie by pewnie wszystko podsumował( nie tyle muzykę, co kogoś kto śmiał przypisać mu autorstwo tegoż utworu)  Mrugnięcie
Zapisane
didgoo
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2016, 21:16:35 »

Bardzo Pani dziękuję, kati, za rozpoznanie utworu, tym bardziej, iż potrzebowałem tej informacji dość pilnie.
Ja, proszę mi wybaczyć nie jestem takim ekspertem jak większość z Państwa (chylę czoła odnośnie wiedzy),
choć już od dawna pociąga mnie muzyka F. Chopina.
On zaś gdyby dziś żył, prawdopodobnie odpowiedziałby na moje pytanie w ten sposób:
: to raczej nie moje dzieło- zbyt melodyjne i lukrem ociekające, tak potrafi komponować tylko F. Liszt.  Mrugnięcie
Tym bardziej jestem zaszczycony, iż mogę o tym wspaniałym Polaku porozmawiać w tak doborowym towarzystwie.
Jeszcze raz Pani dziękuję, a dla wszystkich przesyłam serdeczne pozdrowienia.  Uśmiech
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 07, 2016, 18:36:57 »

Chopin jest mistrzem melodii, ozdobników i harmonii. Jego dzieła są cholernie logiczne a zarazem oryginalne, naturalne i nieprzewidywalne. Jego utwory można porównać do wielkiej rodziny, której każdy członek to jednostka wybitna, indywiduum różniące się od pozostałych braci i sióstr, choć naturalnie do nich podobne.

Moim zdaniem Chopinowi nie spodobałaby się ta muzyka(jest niemelodyjna) a jeżeli już miałby z nią obcować, to przerobiłby ją na swój obraz i podobieństwo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2016, 18:39:19 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 08, 2016, 13:13:15 »

Jest kilka takich utworków na yt na czele z Chopin Spring Walz.
Wielu ludzi niestety uważa te utworki za dzieła Chopina. Toczymy dość beznadziejną walkę w grupie dot. muzyki klasyczne na fb, której
jestem współadminem. Ja już sie poddałam, ale założycielka tej grupy nadal cierpliwie je usuwa .
Smutne jest to, że te klipy mają kilka milionów odsłon o wiele więcej niż jakiekolwiek utwory nie tylko Chopina ale  nawet inne  popowe lepsze niż
tego Yanniego, czy niejakiego Ernesta Cortazara.
Zapisane

clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 22, 2016, 19:48:12 »

Jest kilka takich utworków na yt na czele z Chopin Spring Walz.
Wielu ludzi niestety uważa te utworki za dzieła Chopina. Toczymy dość beznadziejną walkę w grupie dot. muzyki klasyczne na fb, której
jestem współadminem. Ja już sie poddałam, ale założycielka tej grupy nadal cierpliwie je usuwa .
Smutne jest to, że te klipy mają kilka milionów odsłon o wiele więcej niż jakiekolwiek utwory nie tylko Chopina ale  nawet inne  popowe lepsze niż
tego Yanniego, czy niejakiego Ernesta Cortazara.
Moja znajoma stwierdziła, że lubi walc Chopina - wiosna. Oczywiście poprawiłam ją, że to nie Chopin. Zgadzam się z Tobą co do odsłon. I jeszcze się szczycą, iż lubią Chopina słuchać, a a na pytanie jakie utwory, podają właśnie wiosnę itp.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nocneigraszki watahacemnejstrony wolfsparadise loups evelon