Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 29 30 [31]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108568 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #450 : Październik 08, 2015, 19:54:36 »

Dziękuję Asiu za info Uśmiech

"she bangs, she bangs"

Gdzieś to już słyszeliśmy (uwaga na refren - megagrafomański, jak i cała reszta)  Chichot:
https://www.youtube.com/watch?v=CsF_lqnALQw

 UWAGA! DODANE!
Kasiu, przepraszam za wepchnięcie się z odpowiedzią do Twojego postu! Asia:))


Przypomniał mi się jeszcze jeden wariant K + asia czytane tak, jak czyta się po ang. Asia (Azja). Asiu, Ty też jesteś na to "narażona" Mrugnięcie
Uśmiech Właśnie czytając Wasze przygody z imionami przypominałam sobie, jak to występując jako Asia, często zostawałam Azją:)) Zdarzyło mi się także być Assi (przez s, jak Agassi). I to mi się nawet podobało:) , jako ubarwienie wersji imienia, którą uważałam za niezbyt efektowną (bardziej podobała mi się Joanna, ale nikomu nie chciało się tak długo mówić Uśmiech

Gdzieś to już słyszeliśmy (uwaga na refren - megagrafomański, jak i cała reszta)  Chichot:
https://www.youtube.com/watch?v=CsF_lqnALQw
Tak też mnie się to skojarzyło:) I pewnie piszącemu, choć w tym przypadku nie było to pisane z zachwytem, oj nie było:))
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 18:14:14 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #451 : Październik 08, 2015, 20:08:41 »

"I didn't know Chopin wrote a banglade"

Hehe, jeśli jeszcze o tym nie wiecie, to się całkiem załamiecie:
Chińczycy mawiają na Chopina - uwaga! - Xiao Bang (蕭邦)  Chichot

Czwarta linijka od góry:
http://www2.almamater.uj.edu.pl/130/08.pdf
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2015, 20:18:22 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #452 : Październik 08, 2015, 20:46:41 »

Chyba też nie mogę sie doczekać, bo obejrzałam sobie program II etapu i tak się zastanawiam
czy ktoś na konkursie już kiedyś grał te Wariacje (Warianty) które ma w programie Osokins? .Pewnie tak ale zupełnie nie
pamiętam.
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #453 : Październik 08, 2015, 21:50:59 »

Co z tego, że juror, który trenował pianistę, nie może głosować. Weźmy przewodniczącą jury. Co by musiało się stać, żeby kursant pani Popowej-Zydroń nie przeszedł do II etapu? (a może faktycznie nie przeszedł?)

Moim zdaniem należy zmienić regulamin tak, żeby "grono instruktorów" nie było zarazem "gronem egzaminatorów". I nie chodzi o personalia, tylko o rozgraniczenie: nauczyciel versus członek jury.

A w ogóle spodobał mi się komentarz komentatora felietonu "13 rząd", który powiedział mniej więcej, że musimy odkrywać nowego Chopina. Zgadzam się - musimy udoskonalać i poszukiwać tego, czego jeszcze nie znaleziono w dziełach Chopina.

Dlatego jestem zwolennikiem równiez ewolucyjnego podejścia do muzyki, z całym szacunkiem i podkreśleniem osobowości Chopina, jego wrażliwości na czasy, w jakich żył. Jeśli muzyka ma byc uniwersalna, to ma tez odpowiadać dzisiejszym czasom: tu i teraz, na 17. Konkursie Chopinowskim również!
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2015, 21:55:00 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #454 : Październik 09, 2015, 08:41:25 »

Odsluchalem Hamelina.
Nie podobal mi sie. Okropna,bardzo zauwazalna maniera - POTENCJOMETR.
Zglasnia, wycisza kazda fraze. Podobnie, jak graja dzieci w szkole. Hamelin jest pianista sprawnym, chociaz w etiudzie rewolucyjnej nie zachwycil lewa reka
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #455 : Październik 09, 2015, 10:13:42 »

Na wstępie chciałem pogratulować Asi za trafne (w większości) typowanie kandydatów do przejścia na 2 etap Konkursu. Spokojnie mogłaby być jurorem konkursu z Naszego Forum  Spoko
Wczoraj posłuchałem Hamelina - dla mnie też to jeden z faworytów konkursu - "czarodziej" fortepianu...Do grona moich faworytów dołączyłbym Koreańczyków Chi Ho Hana, Seonga, Qi Konga świetni technicznie w żywych partiach i potrafiący przekazać swoje liryczne dusze w częściach spokojniejszych - ciekawe jak poradzą sobie z mazurkami i polonezem (o Hamelina jakoś jestem spokojny). Z Naszych Asów jak do tej pory największe wrażenie na mnie zrobił Krzysztof Książek.
Pozdrawiam Wszystkich

UWAGA: DODANE!
Bodku, przepraszam za wepchnięcie się z odpowiedzią do Twojego postu! Asia:)

Bodku, bardzo dziękuję za miłe słowa, ale pochwały moim zdaniem trochę niezasłużone!:) Po pierwsze, wszyscy komentowaliśmy razem pierwszy etap i wybieraliśmy tych, którzy zdawali się być lepsi. Po drugie, wszyscy typowaliśmy mniej więcej tak samo. Po prostu nie wszyscy wszystko napisali. Zresztą ja potraktowałam propozycję Leszka, zwłaszcza jego ostatnią sugestię, jako typowanie tych, którzy przejdą, a nie tych, których najbardziej polubiłam, więc stawiałam rozum przed sercem w kilku przypadkach na tak i w kilku na nie.Uśmiech 
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 18:12:52 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #456 : Październik 09, 2015, 17:01:55 »

Widzę, że przez pomyłkę pojawiło się tu kilka postów o kolejnym etapie, który jest omawiany w innym miejscu. Dlatego zamykam temat. Gdyby ktoś chciał dodać coś wartościowego odnośnie do I etapu, proszę o wiadomość. Posty dotyczące II etapu przeniosłem w odpowiednie miejsce.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 29 30 [31]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

smoczywladcy regimentpolnocny crazysquad panzerdivisiontiger pilsudskiegodietricha