Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108941 razy)
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : Październik 06, 2015, 20:58:02 »

Szymanowski zagrał nokturn według jakiegoś wydania, którego nie znam, albo sam sobie zrobił własne wydanie. (?)

Może wykorzystał urtekst nokturnu, chociaż u nas chopinowskie urteksty  obejmuje zalecane przez regulamin konkursu Wydanie Narodowe. Podobał mi się jego recital. Grał w taki sposób, że słuchacz miał komfort i nie obawiał się, że za chwilę pojawi się jakaś usterka.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #331 : Październik 06, 2015, 21:02:54 »

Właśnie wytłumaczyli w studio moją wątpliwość, którą skomentowałem na F-booku - tzn. dlaczego "nie było błędu". Ja sugerowałem "błąd" Duży uśmiech

Mimo wszystko, jednak chciałbym dotrzeć do tego wydania.
http://chopin.lib.uchicago.edu/gsdl/cgi-bin/library?e=d-000-00---0chopin--00-0-0-0prompt-10---4---Document---0-1l--1-en-Zz-1---50-home---001-001-1-0utfZz-8-0&a=d&c=chopin&cl=CL3.10.5
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 21:05:48 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #332 : Październik 06, 2015, 21:04:08 »

Leszku, brawa za spostrzegawczość! Nie słyszałem na żywo jego nokturnu, a te fioritury faktycznie mogły budzić podejrzenie  Mrugnięcie

Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #333 : Październik 06, 2015, 21:14:21 »

Najbardziej wnerwiajacym elementem konkursu, oprocz yamahy i poglosu jest komentator Dybowski.
Komentuje, jakby urwal sie z choinki.
Wyglasza swoje farmazony z niebywala pewnoscia siebie.

Rowniez istnieje pani krytyczka p. Debowska o podobnych walorach jak jej kolega D. ,ktora jest poirytowana naszymi pianistami (np. Ksiazek).
Dwoje na De i do de.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #334 : Październik 06, 2015, 21:14:56 »

Brawo Leszku!!!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #335 : Październik 06, 2015, 21:17:53 »

Najbardziej wnerwiajacym elementem konkursu, oprocz yamahy i poglosu jest komentator Dybowski.
Komentuje, jakby urwal sie z choinki.
Wyglasza swoje farmazony z niebywala pewnoscia siebie.

Rowniez istnieje pani krytyczka p. Debowska o podobnych walorach jak jej kolega D. ,ktora jest poirytowana naszymi pianistami (np. Ksiazek).
Dwoje na De i do de.
Widzę w takim razie, że zyskuję na słuchaniu konkursu za pośrednictwem Dwójki - i jakość dźwięku lepsza, i komentatorzy, sama śmietanka - Hawryluk, Pęcińska, Sułek itp. Nawet jeśli mają różne opinie, to raczej nie bredzą Spoko
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #336 : Październik 06, 2015, 21:18:28 »

Niestety, dzisiaj, po hindusie nie slyszalem za duzo.
Jutro biore sie wiec do roboty.
Kogo mam sluchac? Czy macie jakies typy.
Wiem, ze na pewno naszego Szymanowskiego.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : Październik 06, 2015, 21:19:41 »

Nie mam radia.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #338 : Październik 06, 2015, 21:19:56 »

Najbardziej wnerwiajacym elementem konkursu, oprocz yamahy i poglosu jest komentator Dybowski.

Trzymający i cytujący swoje książki   Chichot

Świetne wywiady Michała Szymanowskiego, dla TV i radia. Polubiłem tego chłopaka  Spoko
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #339 : Październik 06, 2015, 21:22:15 »

Przejrzyj posty, Bartku - było kilku ponadprzeciętnych!

W Dwójce, ze strony prowadzących dziennikarzy - pełen profesjonalizm, natomiast redaktor Majchrowski, Pęcińska (którą skądinąd niezwykle cenię) i Sułek czasem "tworzą"  Mrugnięcie
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #340 : Październik 06, 2015, 21:23:30 »

Widzę w takim razie, że zyskuję na słuchaniu konkursu za pośrednictwem Dwójki - i jakość dźwięku lepsza, i komentatorzy, sama śmietanka - Hawryluk, Pęcińska, Sułek itp. Nawet jeśli mają różne opinie, to raczej nie bredzą Spoko

Ja takoż wolę radio. Radiowej dwójki w ogóle zresztą dobrze się słucha. Obecnie już chyba jedyne radio bez nachalnego amploi.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : Październik 06, 2015, 21:25:54 »

Bartku, oczywiście Hamelina. On i Michał to dwie jasne gwiazdy na dzisiejszym niebie Chichot  Tartakowski na końcu dnia wywarł na nas bardzo dobre wrażenie.

Myślę, że bez przykrości posłuchasz też młodziutkiej Schwamovej. Chociaż akurat nie wiem, czy przejdzie dalej.
Zresztą, jak Patryk napisał, przejrzyj nasze spontaniczne zachwyty:))
 
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 21:27:52 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #342 : Październik 06, 2015, 21:26:58 »

W Dwójce, ze strony prowadzących dziennikarzy - pełen profesjonalizm, natomiast redaktor Majchrowski, Pęcińska (którą skądinąd niezwykle cenię) i Sułek czasem "tworzą"  Mrugnięcie
Chichot Ale tak czy inaczej dadzą się lubić Uśmiech A najbardziej lubię pana Hawryluka - tak miło mi się kojarzy z PTD:))
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 21:29:16 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : Październik 06, 2015, 21:27:07 »

Gdzieś można wysłuchać już Hamelina? Nie mogę znaleźć a komentarze są zachęcające, zresztą podobał mi się w eliminacjach.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #344 : Październik 06, 2015, 21:27:36 »

Jak oceniacie web page konkursu?
Dla mnie, jest bardzo niefunkcjonalna.
Nie ma archiwum. Uklad strony ciagle sie zmienia. Balagan.

Przykro mi to powiedziedziec, ale Rosjanie ze swoim Czajkowskim bija nas na glowe.

Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wilkolwisci lolwfpolska stworz lyl darkwarriors