Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. A. Rubinsteina - Tel Aviv 13-29.05.2014  (Przeczytany 42922 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Maj 31, 2014, 00:58:53 »

Prok w swoich koncertach cierpi na chorobę dwubiegunową;)
Fakt, są tam momenty mroczne, na pozór kompletnie dzikie, nieokiełznane - na pozór, bo przecież ta dzikość jest ujęta w ścisłe ramy wirtuozowskiej i kompozytorskiej perfekcji.  Ale też potem momentami przechodzi to płynnie w chwile nieopisanie piękne, niezwykle poetyckie, jakieś całkiem nagle i niespodziewanie migotliwe i księżycowe – to znów w chwilowy beztroski taniec. By za moment wybuchnąć dynamiką i dramatem. Samo życie:) Grecki podział emocji  - Dionizos i Apollo:) Splątany w jedność. Trudno to bardzo na pewno ująć w karby spójnej całości, zmieścić we własnym odczuwaniu, oddać w wiarygodnej wizji.

Antonij najpierw przemawiał do mnie bardziej w tych impresjonistycznych partiach, gdzie właśnie słychać było, jak on te nastroje i barwy „niuansuje"Uśmiech Ale potem już wciągnął mnie swoją wizją, także w jej ciemniejszej odmianie. Potrafił oddać tę nutkę szaleństwa:) Przekonują mnie jego interpretacje, jego opowieści. 
A zresztą gość, który w takim stylu zaliczył test Mozarta, zagra wszystko Chichot

Jeszcze posłucham Stevena, który mnie bardzo, bardzo zachwycił tym Bachem:) Ale nie wiem, czy jeszcze dziś, bo jednak tego się nie słucha przy pracy;)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2014, 01:24:16 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Maj 31, 2014, 19:12:13 »

A przy okazji, tak brzmi drugi Prok z naprawdę dobrą orkiestrą Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=GqwC42TZUXQ
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Czerwiec 01, 2014, 08:30:07 »

A przy okazji, tak brzmi drugi Prok z naprawdę dobrą orkiestrą Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=GqwC42TZUXQ


To jest wykon!!
Zamiast pic poranna kawe, wysluchalem tej ciemnej strultury w calosci, baz wytchnienia.
thx
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #138 : Czerwiec 02, 2014, 20:39:34 »

Czy ktoś słuchał III Koncertu Prokofieva w wykonaniu Awdiejewej na zakończenie sezonu FN?
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Czerwiec 03, 2014, 07:29:07 »

Czy ktoś słuchał III Koncertu Prokofieva w wykonaniu Awdiejewej na zakończenie sezonu FN?

Nie, a dlaczego pytasz?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Czerwiec 03, 2014, 08:35:11 »

Posluchuje sobie jeszcze wyrywkowo wystepy z konkursu.
Czy obil Wam sie o uszy 1 etap Natalii  Sokolowskiej?
Niesamowite, unikalne wykonanie CPE Bacha (zreszta piekna kompozycja.)
Haydn - znakomity.
Sokolowska - Paganini - wariacje = daj boze zdrowie, GENIALNY.
Tak wlasciwie, to jej wystep byl perfekcyjny.
Wydaje mi sie, ze, jak juz nie jurorzy, to przynajmniej publika i melomani powini "odnotowac" jej wystep.
A tutaj zima i zima...
Wielkia czworka - kufmanno-wunderowo-trifonovo-hozjajnova zawladnela naszym forum.
Jestesmy zaslepieni i nieotwarci na postrzeganie swiata muzyki w szerszym polu widzenia.
Szkoda.

http://www.youtube.com/watch?v=ClGTeX2_SGw
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #141 : Czerwiec 03, 2014, 19:09:14 »

Ciekawe byłoby porównanie Prokofievów izraelskich z tym Julkowym, warszawskim Trzecim. Słyszałem tylko krótki komentarz jednej z dziennikarek, która stwierdziła, że Pogromczyni z 2010 r. w czasie koncertu w Filharmonii Narodowej "rozmijała się czasem z orkiestrą" i generalnie, trochę do wzorca brakowało, co burzy moje wrażenie, iż Awdiejewa jest stworzona do muzyki Racha, Skriabina i Prokofieva  Mrugnięcie
Zapisane

Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nocneigraszki wolfsparadise evelon wataha-wilkow-nocy skarpetkacrraft