Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 159754 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #465 : Kwiecień 18, 2011, 22:09:54 »

Ja już ją też na wszelki wypadek zamówiłam w Empiku, bo w mieście nie mogłam się dopytać - albo już były, albo nie wiadomo, kiedy będą:( Właśnie dzisiaj dostałam zawiadomienie, że serdecznie zapraszają po odbiór Uśmiech
No właśnie - jak miło, że wreszcie Mistrz się pojawia na płycie. O tym jego najnowszym nagraniu nadal cisza- ale miało być wiosną, a bądź co bądź wiosna dopiero się zaczęła:) Pewnie prędzej doczekamy się "ekskluzywnej" płyty Ingolfa. Chichot
Zresztą w ogóle wspaniały zestaw i utworów i wykonawców. Naprawdę fantastyczny pomysł.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #466 : Kwiecień 19, 2011, 22:52:23 »

Tak, projekt płytowy Ingolfa dla DG kroi się na wielką skalę. Chichot Świadczą o tym np. "artystyczne" zdjęcia Wundera von Patrick Walter na facebooku, widzieliście może?
Tak, tak, oto "the start of a fine career"... Uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #467 : Kwiecień 20, 2011, 21:22:55 »

Tak, zdjęcia bardzo dobre, wysmakowane, z klasą. Cieszę się - Ingolf zasługuje na dużą karierę Uśmiech

Recital w Gdańsku 28 maja, już za miesiąc:) Może do tego czasu wyjdzie też ta płyta.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #468 : Kwiecień 23, 2011, 17:11:32 »

Dostałem płytę "Solidarni z Japonią". Uśmiech Skromna, jakże wymowna oprawa graficzna. Cieszy ilość partnerów medialnych i organizatorów (patronat prezydenta RP). Wreszcie mogę posłuchać Harasiewicza w mazurkach, jest też piękne wykonanie poloneza c-moll z op. 40 B. Hesse-Bukowskiej czy kilka etiud Olejniczaka (nagranie z konkursu chopinowskiego). Polecam Wam, piękny prezent na święta. Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #469 : Kwiecień 23, 2011, 17:55:06 »

Mazurki są cudowne:) Zresztą przecież wiemy, od kogo Ingolf uczył się, jak grać mazurki, które tak przepięknie wykonał choćby na bis w Bydgoszczy:)) I ballada w wykonaniu Zimermana, oczywiście wspaniała. A te 3 etiudy w wykonaniu Olejniczaka to prawdziwy rarytas - nie były nigdy dotąd wydane na płycie. Jednym słowem płyta-marzenie:)

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #470 : Kwiecień 28, 2011, 19:00:28 »

Na stronie NIFC archiwum wideo zostało fajnie podzielone na poszczególne utwory, a nie tylko na etapy, jak dotychczas, o wiele wygodniej. Cały czas zaglądam i słucham, nie przechodzi nic a nic.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #471 : Kwiecień 28, 2011, 19:38:41 »

Na stronie NIFC archiwum wideo zostało fajnie podzielone na poszczególne utwory, a nie tylko na etapy, jak dotychczas, o wiele wygodniej. Cały czas zaglądam i słucham, nie przechodzi nic a nic.

Otóż to, mam tak samo. Wykonań było tak wiele, że potrzeba dużo czasu aby je spokojnie odsłuchać, odkryć na nowo. NIFC wprowadził bardzo fajną zmianę, bo problem wcześniej nie polegał nawet na tym, że trzeba szukać utworu minuta po minucie. Nie dało się przeskoczyć fragmentu dopóki klip nie załadował się do danego fragmentu.

Co do moich przygód z archiwum. Od dłuższego czasu "katuję się" Polonezem-Fantazją. Pokochałem ten utwór. Najpierw w wykonaniu Awdeewej, potem w świetnym - pewnym i silnym - wykonaniu Bozhanowa a teraz (dopiero teraz) odkryłem łagodność i delikatność Wundera.  W planach mam jeszcze odsłuchanie tego utworu w interpretacjach Geniuszasa, Trifonova i Dumonta jednak moje przyswajanie wykonań polega na wielokrotnym słuchaniu jednej interpretacji - wręcz do znudzenia tak więc zajmuje to trochę czasu.

Polubiłem czwartą balladę. Wcześniej dziwiłem się, gdy na forum tworzono hipotetyczną składankę z dzieł Chopina i na tapecie był temat - którą balladę wybrać? 1-szą czy 4-tą ? Wcześniej nie miałem dylematu, zdecydowanie g-moll a teraz najchętniej umieściłbym na takiej składance obie - kosztem innych utworów, nawet mazurków do których jeszcze nie dotarłem.

Sonata h-moll - wciąż dylemat - czy Bozhanow czy Wunder? Od początku lubiłem wykonanie Julki, z tym że ona grała sonatę b-moll z przepięknym, dostojnym marszem żałobnym (tekstowo prostym, lecz niezwykle skomplikowanym gdy trzeba zapanować nad siłą dźwięku - właśnie ćwiczę ten utwór i pomimo, że nie mylę klawiszy, nie brzmi on wcale).

Przede mną jeszcze długie godziny spędzone w archiwum NIFC'u i na tą myśl już się cieszę....

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #472 : Kwiecień 28, 2011, 19:46:10 »

Też słucham w kółko jednego utworu, do momentu kiedy już nie mogę dłużej. Ba, w przypadku utworów w częściach słucham w kółko jednej części. A w archiwum jestem na etapie etiud, jednak bardzo warto było wybrać się na "etiudowy" popis Geniusasa na żywo.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #473 : Kwiecień 28, 2011, 20:15:07 »

Oj warto było, jeszcze jak Uśmiech Uśmiech
Ta zmiana to naprawdę bardzo miły gest ze strony NIFC. Faktycznie duże ułatwienie, bo przecież nieczęsto miało się czas na przesłuchanie całego etapu. Może zresztą mieli jakieś sygnały od słuchaczy, zwracające uwagę na tę niedogodność, w kazdym razie świetnie, że wzięli to pod uwagę.
Beatko, myślę, że nigdy nam nie przejdzie:)
Co do sonaty, pokochałam wykonanie Wundera od pierwszego słuchania i tak już zostało Uśmiech A Pat mnie przekonał do gry Jewgienija jeszcze na starym forum:) pokazując mi krok po kroku, jaki jest dobry; ale to chyba było nie tylko to: musiałam przyznać się sama przed sobą, że podoba mi się niemal tak samo, jak Ingolf - a wszystko przez tę atmosferę konkursowej  rywalizacji Chichot Każdy z nich ma swój pomysł na tę sonatę, tak jak w ogóle na granie Chopina - dobrze, że obaj są Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #474 : Kwiecień 28, 2011, 20:21:18 »

Hah, cieszę się, że Cię do niego przekonałem, podziwiam tego pianistę... Mrugnięcie

(...) musiałam przyznać się sama przed sobą, że podoba mi się niemal tak samo, jak Ingolf - a wszystko przez tę atmosferę konkursowej  rywalizacji Chichot Każdy z nich ma swój pomysł na tę sonatę, tak jak w ogóle na granie Chopina - dobrze, że obaj są Uśmiech Uśmiech

Ale tylko niemal ! Uśmiech



Skrzypczatka napisała niegdyś o tym utworze: "wyciskacz łez".

Przed Państwem: Ingolf Wunder, Austria.

http://www.youtube.com/watch?v=_g5gkRapn90
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #475 : Kwiecień 29, 2011, 08:38:31 »

Ja też słucham w kółko!!! Najczęściej przy pracy - mało mam takich chwil, żeby usiąść i móc tylko posłuchać. To przewaga koncertu na żywo, że nie ma możliwości wykonywania jakichkolwiek innych czynności równocześnie poza siedzeniem w fotelu i pogrążaniu się w dźwiękach. Ostatnio odkryłam jednak możliwości internetu radiowego (dawno w domu był, tylko mnie się jakoś zacięło myślenie koncepcyjne Co?) i wychodzę sobie z laptopem do ogródka. Okazało się, że świetnie się słucha przy plewieniu, okopywaniu, przycinaniu. Pachnie wiosną wiatr, pachnie wiosną i z grządki i z Etiud - w takim momencie człowiek zapomina, że życie ma także przykre strony. Spróbujcie - sami zobaczycie!
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #476 : Kwiecień 29, 2011, 09:26:08 »

A przy podlewanie kwiatków w doniczkach na parapecie, to też działa??
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #477 : Kwiecień 30, 2011, 22:41:13 »

Na pewno działa przy każdym kontakcie z przyrodą:) To spotęgowanie bodźców - chłoniemy piękno wszystkimi zmysłami Chichot
Oczywiście podczas spacerów konieczne raczej coś mniejszego niż laptop Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #478 : Kwiecień 30, 2011, 23:05:46 »



Ale tylko niemal ! Uśmiech


Skrzypczatka napisała niegdyś o tym utworze: "wyciskacz łez".

Przed Państwem: Ingolf Wunder, Austria.

http://www.youtube.com/watch?v=_g5gkRapn90

No tak - jednak "niemal" robi wielką różnicę Mrugnięcie Chichot
Jest w mojej osobistej klasyfikacji kilku wspaniałych wykonawców uplasowanych blisko Ingolfa, czasem zmieniają się miejscami, w zależności od tego, który akurat zrobił na mnie wrażenie:)  Ingolf jest jedyny - ponad klasyfikacją Uśmiech
Ten finał... magiczny, niezapomniany, absolutnie, cudownie niezapomniany... Ingolf grający jak w transie, śpiewający, uśmiechający się do muzyki, my z zapartym tchem, z nosami przyklejonymi do ekranów, zapatrzeni, zasłuchani...
http://www.youtube.com/watch?v=EOH-Px9sshM
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #479 : Maj 01, 2011, 10:42:53 »

Dziś rano TVP Kultura przypomniała konkursowy koncert e-moll w wykonaniu Ingolfa, zajrzałam do gazety z programem trochę późno, ale na largetto akurat. Trochę byłam nawet zła, bo najpierw gęsia skórka a potem musiałam pobiec po chusteczkę, i tak znienacka, w taki piękny spokojny stonowany poranek, cudna zieleń za oknem, nareszcie cisza i w miarę fajne powietrze z otwartych na oścież drzwi balkonowych. I wtargnął Wunder i zdzielił muzyką znienacka w jakieś ośrodki emocji, skubaniec. I wytrącił, i zaburzył. I nie wiem już który raz ogarnął mnie najwyższy podziw dla geniuszu Fryderyka. Czego i Wam życzę w ten dzień wzruszeń wszelkich.
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nocneigraszki cloudwind wolfsparadise loups playyourstories