Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 159777 razy)
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #180 : Październik 26, 2010, 11:17:54 »

ja podobnie jak nasz Administrator odsłuchuję sobie nagrań konkursowych. Słucham własnie koncertu e w wykonaniu Wundera. Jednak chyba jemu należała się I nagroda, juz sam nie wiem. Ściągnąłem sobie wszystkie opublikowane (20) płytki z Kroniki Konkursowej na dysk (tak na wszelki wypadek, jakby TVP Kultura to usunęła) i sobie w wolnej chwili przenoszę się w inny wymiar. Mój kolega - współpracownik też teraz słucha i też zauważa, że to jest "niebiańska muzyka".
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : Październik 26, 2010, 12:48:00 »

Też nie chciałabym się motać w myślach o tym kto, komu i za jaką korzyść. Walczę ze spiskowymi teoriami dziejów tak bardzo rozpowszechnionymi apropos różnych wydarzeń ale... Z pasją oglądam łyżwiarstwo figurowe i widzę od lat jak wygrywają nie zawsze ci, którzy na to najbardziej zasługują. Dlaczego? Cóż - jeden raz zaledwie udało się podsłuchać rozmowę sędziów, którzy umawiali się, by nawzajem "popierać" zawodników swoich krajów. Wyrzucono ich czy też zawieszono ale w efekcie - a nie mam co do tego wątpliwości - wyeliminowano tych jedynie, którzy po prostu byli mało ostrożni. Dawno temu uczestniczyłam w olimpiadach języka polskiego w ramach których pisało się prace pisemne.  Widziałam - bo nawet nie zadbano o to, by się z tym ukrywać - jak przedstawiciele komisji pomagali wybrańcom pisać te prace. Nie pomagali swoim uczniom ale ... uczniom swoich kolegów, któzy potem - ależ zaskoczenie! - przechodzili dalej podczas, gdy masa zdolnych dzieciaków nie. Były konkursy chórów, na których wygrywał chór X bo musiał i konkursy pianistyczne, na których jeden dzieciak przegrywał, bo nie był wychowankiem prof. Y. Celowo opisałam skrajności - te z bardzo wysokiej, mistrzowskiej półki i te malutkie, codzienne. Łączy je jedno - w dziedzinach, gdzie ocena do pewnego stopnia jest niewymierna a kryteria nieostre, czy to konkurs chopinowski czy to gimnastyka artystyczna, łyżwiarstwo, olimpiada polonistyczna, konkurs piosenki harcerskiej lub Gminny Konkurs Na Najpiękniejszy Na Świecie Ogródek Przydomowy, zawsze znajdą się ludzie, którzy wygrają, bo są "krewnymi i znajomymi królika".
Nie wiem czy tak było na Konkursie Chopinowskim, wolę myśleć, że nie. NIe można tego jednak wcale wykluczyć. A fortepian Yamaha i tak był fatalny.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #182 : Październik 26, 2010, 13:01:10 »

I brzęczał jak cymbały Jankiela, najbardziej w 5 i 6 oktawie
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : Październik 26, 2010, 13:02:04 »

Ja sie już pogodzilam, chociaż nie przyszło mi to łatwo. I tak, nie laureatka pierwszej nagrody podobała mi się najbardziej! Na nasze szczęście, wolno nam czuć inaczej niż określiło to jury. Co by nie powiedzieć o werdykcie, było to wielkie i rzadkie święto muzyki! Tego nam nikt nie odbierze, więc czekajmy spokojnie do 2015 roku.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Październik 26, 2010, 15:38:10 »

Ha. Tak mnie dziś rano też naszła myśl, czy producent fortepianu nie wpływał na werdykt. Patrząc od tej strony, czyli samego instrumentu, to Awdiejewa nie miała w nim sojusznika... A jednak - w przeciwieństwie do wielu innych - była w stanie nad nim panować tak, że jego dudnienie i brzęczenie nie psuły jej występów. To naprawdę spory plus dla niej. Co i tak nie zmienia faktu, że... nieważne, nie będę się powtarzał Chichot
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #185 : Październik 26, 2010, 16:06:44 »

I brzęczał jak cymbały Jankiela, najbardziej w 5 i 6 oktawie

 Duży uśmiech

nawet domniemany 'kontrakt' z Julką ich nie uratuje. Z pustego i Salomon nie naleje
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Październik 29, 2010, 15:24:35 »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8586396,Szef_jury_Konkursu_Chopinowskiego_uczyl_Awdiejewa.html

I co wy na to?

Moim zdaniem to robienie afery z niczego, a świadczy tylko o tym, że w mass-mediach konkurs Chopinowski jest przedstawiamy jedynie w kontekście sensacji i afer. Jak półtora godziny zajęć może ukształtować pianistę, zwłaszcza, że rosjanka nie była jedyną uczennicą. Natomiast z całego zamieszania wypływa jeden wniosek - takie rzeczy trzeba uregulować przy następnym konkursie, po co narażać się na przykre oskarżenia i niepotrzebne sensacje.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : Październik 29, 2010, 15:47:13 »

Robienie dymu na siłę. O ile dobrze pamiętam, nawet sam przewodniczący nie był zachwycony werdyktem. Fakt pozostaje faktem, że zaistniał tu konflikt interesów i takie sytuacje powinny być raczej wykluczone. Nie sądzę jednak, by miało to wpływ na ostateczny werdykt, podobnie jak zmiana reguł w ostatniej chwili. Nie da się jednak ukryć, że tego typu rzeczy mogą stanowić podstawy dla różnych domysłów i teorii, w tym przypadku zapewne niesłusznych.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #188 : Październik 29, 2010, 15:51:13 »

No cóż, pasjonaci teorii spiskowych nie śpią i wszędzie szukają pożywki, tak więc i tutaj. Nie widzę nic ciekawego w tym, że udzielał lekcji Avdeevej, jak i nie dziwię się, że inni jurorzy mają swoich uczniów. A kto ma wystąpić, jak nie uczniowie najlepszych pianistów i znawców?
Oburza mnie fakt zaistnienia Konkursu Chopinowskiego w mediach, jedynie za przyczyną podejrzeń o afery i nieczystości. Do czego jeszcze posuną się niektórzy? Co jeszcze zostanie dotknięte brudnymi łapami?!
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : Październik 29, 2010, 18:59:54 »

Domniemania, że ktoś, coś, komuś zawsze powstają, kiedy reguły nie są jasne lub ... gdy zmienia się pięć po dwunastej zasady oceny - jak zrobili to jurorzy podczas konkursu. Może to nieelegancko snuć teorie na temat przyczyn zwycięstwa Avdiejevej z nieładnym podtekstem w tle - a niektóre wypowiedzi internautów są zdecydowanie poniżej jakichkolwiek standardów - ale jurorzy sami tego piwa nawarzyli. 
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : Październik 29, 2010, 19:06:10 »

Dzisiaj może będzie wynik prawdy...Słuchajmy więc..
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : Październik 29, 2010, 19:50:11 »

WIELKI BEETHOVEEN
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : Październik 29, 2010, 20:51:43 »

Pozwoliłem sobie przenieść wszystkie posty dot. koncertu zwyciężczyni konkursu do odpowiedniego wątku: http://www.chopin.darmowefora.pl/index.php?topic=33.0
Myślę, że w jednym miejscu łatwiej będzie się dyskutować na ten temat niż w dwóch różnych wątkach Uśmiech
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
smarkula
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


Aśka


Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : Październik 30, 2010, 01:12:35 »

Może trochę nie na miejscu,ale oryginalnie ktoś zobrazował tegoroczny wynik i przebieg konkursu chopinowskiego:
http://komixxy.pl/320377/Chopin-story

 Duży uśmiech  Duży uśmiech
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #194 : Listopad 02, 2010, 12:04:39 »

Zaczynam doceniać wartość gry Wakarecego. Wczoraj poświęciłem trochę czasu na ponownym przesłuchaniu kilka razy jego recitalu. Wykonanie ballady g-moll uważam na prawdę za bardzo ciekawe. Wydobywał w niej dźwięki w taki sposób, że zastanawiałem się czy to jest zgodne z zapisem nutowym - mam na myśli końcową część utworu. Pani Kozubek pewnie by powiedziała, że za bardzo "wydziwiał" i pewnie by miała rację. Z drugiej strony, jeśli słyszy się ten utwór 3000-czny raz, to właśnie na takie szczegóły zwracam uwagę.
Doceniłem też grę Bułgara Bożanowa i stawiam tezę, że był to najlepiej kształtujący brzmienie pianista na tym konkursie. Trochę się zgrywał w odegraniu sonaty (chyba wcześniej oglądał nagranie Cypriena Katsarisa - porównajcie miny twarzy w poszczególnych momentach) i jak na mój gust za bardzo poszedł w kierunku pokazania siebie, swojej na dany moment interpretacji.
Teraz już wiem, jak ciężkie zadanie miało jury i nie wiem czy mu sprostali, bo rzeczywiście te ocenianie za szybko trwało. Jurorzy powinni mieć dostęp do powtórnego przesłuchania i może mieli.
Nie mogę zapomnieć o koncercie e-moll Wundera oraz o jego współpracy (czasem odnosiłem wrażenie, że dobrej zabawy i troszkę aktorstwa ) z Antonim Witem.

Aha. Przesłuchałem etiudę Gracjana Szymczaka - rzeczywiście nieszczęśliwie mu to wyszło.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol gonerpg pegasus etforum articz