Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prof. L. Kozubek w Radio Maryja. 27.10.2010 21:40  (Przeczytany 24085 razy)
MrWebsky
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


Zobacz profil
« : Październik 26, 2010, 22:55:06 »

Gościem środowych Rozmów Niedokończonych ma być prof. Kozubek. Tematem oczywiście zakończony XVI Konkurs Chopinowski.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 26, 2010, 23:15:05 »

No i dobrze. Żebym nie zapomniał posłuchać. Skoro "mainstreamowe" media nie przejawiły konkursem większego zainteresowania...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 26, 2010, 23:46:33 »

Dzięki
Posłucham z zainteresowaniem.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 27, 2010, 07:11:34 »

Program TV Trwam

- Ramówka dla Polski - 27.10.2010 -

18:15    Rozmowy niedokończone
              Temat: Rok Chopinowski.  XVI Międzynarodowy
             Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
              Gość: prof. Lidia Kozubek – pianistka i pedagog, wszechstronnie wykształcony muzyk

19:30    Program dla dzieci

Program zacznie się wcześniej
a o 21:40 będzie już druga część.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 27, 2010, 09:08:00 »

Pani prof. Kozubek gościła już w telewizji Trwam w programie "Polski punkt widzenia" na samym początku Konkursu. Była to bardzo ciekawa rozmowa. Mówiła oczywiście o Chopinie i o Konkursie. Warto posłuchać Jej w dzisiejszych "Rozmowach niedokonczonych"
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 27, 2010, 09:23:47 »

Koniecznie powinniśmy wszyscy posłuchać i skomentować na bieżąco
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 27, 2010, 09:29:28 »

Myślę, że warto tego posłuchać, choć nie mam wątpliwości co do tego, jakie zdanie ma Pani Kozubek, co do gry poszczególnych uczestników. Zdanie Profesor Kozubek jest stabilne i niezmienne Uśmiech
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 27, 2010, 09:33:31 »

tylko mała uwaga techniczna: I część o 18:15 w TV Trwam, II część ok 21:40 w RM
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Październik 27, 2010, 16:19:27 »

Szkoda, że nie mogę się rozdwoić, ale wieczorem idę na koncert muzyki irlandzkiej do Muzeum Etnograficznego (w Warszawie), jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem i lubi muzykę ludową, to zapraszam, wstęp wolny.
http://ethnomuseum.website.pl/doc_865-_spotkanie-z-irlandzka-muzyka-ludowa.html
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 27, 2010, 18:18:41 »

Pani prof. L Kozubek jest niewatpliwie ciekawa osobowoscia. Niestety jej podejscie do sztuki wykonawczej jest dosyc glupawe.
Uwagi dotyczace np. tempa (za szybko, za wolno) nie stanowia zadnego kryterium dla mnie. Bywa, ze bardzo szybkie, kontrolowane tempo odczuwane jest calkiem wolno (i odwrotnie, bardzo wolne, szybko). Pani profesor jest znakomita pianistka, ale apeluje do pani o odrobine elastycznosci i zrozumienia, ze na swiecie istnieja rozne emocje i rozne podejscia do sztuki.
Na ogol ludzie, ktorzy mowia ze cos jest za szybko mysla dosyc ospale. To pani wina, ze jest za szybko (byc moze).
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 27, 2010, 18:53:30 »

Ja sie z p. Profesor zgadzam, może jestem równie staroświecka ale uwazam, że ma wiele racji.
Natomiast ignorancja księdza redaktora iest straszna!
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 27, 2010, 19:39:51 »

trudno jest polemizować z takim autorytetem jak Pani profesor Kozubek, jednak w swojej ocenie nie podzielam wszystkich przemysleń Pani profesor. W mojej ocenie (ale nie tylko mojej) Wunderowi należała sie I nagroda, Awdejewa grała także bardzo przekonywujaco (myslę, że II nagroda nie byłaby błędem), Choziajnow jednak w finale trochę zawiódł. Nie dopatrywałbym sie tez jakichkolwiek wątków politycznych w werdykcie jury
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 27, 2010, 19:54:18 »

Ktoś kiedyś podobno powiedział.."Może gdzieś tam w przestworzach jest jakiś punkt centralny, ku któremu dusze ludzkie zmierzają różnymi drogami..a każda sekta ma swoją własną ścieżkę" Uśmiech...dlatego chyba jednak trzeba będzie wejść na to radio RM i wysłuchać wypowiedzi Pani prof. L.Kozubek  Uśmiech
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 27, 2010, 20:40:11 »

Nie jestem muzykiem (co według mojego syna , który się trochę uczy i zna to nazewnictwo muzyczne i ma praktykę grania, całkowicie mnie dyskwalifikuje jako komentatora)
 ale nie jestem też piłkarzem, a mecze oglądam i komentuję.
 I większość tak robi.
Bo tylko wymiana myśli powoduje, że wiemy coś więcej niż tylko to co wiemy. A im większą liczbą komentatorów będziemy rozmawiać, tym szersze będą nasze horyzonty.
Dlatego uważam, że w dyskusji potrzebne są też skrajne głosy, aby było zauważane pełne spektrum problemu.
Dlatego głos pani Lidii Kozubek jest  dla mnie bardzo cenny i warto go słuchać, bo w połączeniu z innymi głosami pełniej pozwoli mi rozumieć muzykę.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 27, 2010, 20:53:27 »

Pani Profesor ma prawo do swoich jasny i autorytatywnych stwierdzeń co do muzyki Chopina. wszak jest specjalistką. Podziwiam jej pasję, miłość jaką darzy Chopina oraz pragnienie, aby ta muzyka była dla wszystkich rozumiana najprościej i najbardziej zgodnie z zamierzeniem Chopina. Odnoszę jednak wrażenie, że Pani Profesor nie dopuszcza w swoim zdaniu jednej ważnej rzeczy- nie dopuszcza, że może się mylić. Nie wiem, czy ktokolwiek wie dokładnie, jak chciałbyChopin, żeby jego utwory były grane. A zdaje się, że Pani Profesor jest przekonana, że to wie.
Ogromnie cenię sobie Panią Profesor, choć nie do końca się z nią zgadzam, bo np. to, że pianistom brakuje podstawowej wiedzy muzycznej jest prawdą, że Wunder nie rozumie pojęcia- Walc?

Osobną sprawą jest przygotowanie  Redaktora do dyskusji. Nieznajomość rzeczy dość rażąca. Nie mówiąc już o błędnym czytaniu nazwisk. To chyba było najprostsze do przygotowania.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skandynawistyka duesicilie wilkolwisci lyl sith