Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranking utworów, które dzięki konkursowym recitalom polubiliśmy najbardziej  (Przeczytany 40558 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Październik 27, 2010, 15:51:27 »

Ponieważ od kilku lat mam płytę ze wszystkimi utworami Chopina, więc niczego nowego nie poznałam w trakcie konkursu, ale gdybym miała zabrać na bezludną wyspę, z całej muzyki świata wybrałabym trzy (moim skromnym zdaniem) arcydzieła absolutne tj, Requiem Mozarta, Koncert f-moll i e-moll Chopina. Dokładnie w takiej kolejności! Pewnie nie jestem oryginalna! Chichot

Chyba moglibyśmy wspólnie pomieszkiwać na tej wyspie, bo to także moja święta trójca. Tylko, moja kolejność jest trochę inna: z e-mollem na początku i Mozartem po środku. Nie wiem więc, czy wytrzymalibyśmy ze sobą i czy nie zmuszeni bylibyśmy wojować Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 27, 2010, 16:09:40 »

Wielki Polonez? Hmm ... nie słyszałem nikogo, kto by mnie tym utworem zachwycił, może przez występy solo

Mnie zachwycił Yundi Li, zwycięzca sprzed 10 lat, jego solowe wykonanie to poemat ... Może uda mi się zdobyć jego płytę, bardzo odpowiada mi jego interpretacja Uśmiech Na razie mam tylko płytę z Rzepy sprzed kilku dni, ale dobre i to.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 27, 2010, 22:40:18 »

Maria Joao Pires "Nokturny"

http://i-bloggermusic.blogspot.com/search/label/Chopin
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 28, 2010, 13:51:02 »

 Chichot Chichot Gdyby nagrania chodziły na okrągło i tak kolejność zagubiłaby się, ale zapomniałam dodać, że kocham Zimermana!
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Październik 28, 2010, 21:20:47 »

Ja najchętniej wracam ostatnio do utworów Fr. Chopina w wykonaniu Rafała Blechacza. Szczególnie mazurki w jego wykonaniu uważam za wzorcowe. A z tegorocznego konkursu zapamiętam szczególnie Trifonowa w III etapie (sonata i tarantela), Bożanowa w mazurkach i walcach oraz Fei  Fei Dong i Japonkę Sudo - za ich radość grania, piękno wizualne i odkrywcze wykonania ronda (pierwszy raz słyszałem ten utwór) i etiud. Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 28, 2010, 21:43:12 »

Przez ostatnie parę dni (dzięki Wam) słucham sobie podczas jazd do pracy (jadę ponad godzinę w
jedną stronę ) nagrań z konkursu, głównie Wundera bo był moim faworytem,ale i innych tez.
Jutro mam zamiar posłuchać Koncertu e-moll w wykonaniu Zimermana i Polskiej Orkiestry Festiwalowej
jako mojego ideału wykonania tego koncertu.
A przyczyna jest taka, jutro Awdiejewa gra w FN ten koncert z Filharmonikami Nowojorskimi.
Mam zamiar usiąść spokojnie  i posłuchać jej gry .
Już bez konkursowej emocji, obiektywne bez uprzedzeń, będzie to bardzo ciekawe.
Jak byście mogli podzielić się wrażeniami to byłoby fajnie...
Zapisane

niemuzyk
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 36

Krzysztof


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Październik 28, 2010, 21:47:39 »

Właśnie obejrzałem Fei Fei w walcu As-dur  b mi się podobała(chciałem napisać "zaszalała" ale nie wiem czy to odpowiednie słowo). A jeśli chodzi o zaskoczenie czymś nowym to dla mnie takim odkryciem jest Impromptu Fis-dur
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 28, 2010, 22:33:46 »

Obejrzałam i wysłuchałam Riny Sudo. Miałam nadzieję, że będzie w III etapie - nie udało się. Nie potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się stało. Grała pięknym czystym dźwiękiem, z małą ilością błędów. Nie "kombinowała" przy tekście. Pięknie grała legato, równie pięknie piano. Dogrywała wszystkie pasaże. Wszystko to wykolorowane uśmiechem. Pod jej palcami nawet fortepian Yamaha inaczej brzmiał - może też się do niej uśmiechał.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Październik 28, 2010, 23:00:34 »

A przyczyna jest taka, jutro Awdiejewa gra w FN ten koncert z Filharmonikami Nowojorskimi.
Czy jest przewidziana jakaś transmisja?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 28, 2010, 23:07:02 »

Tak, w dwójce chyba
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 28, 2010, 23:19:41 »

W "Filharmonii dwójki" o 19:00, koncert zaczyna się o 19:30. Miłego słuchania. Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 29, 2010, 00:37:49 »

Jestem jeszcze pod urokiem Japonki Sudo - to jaki miała wyraz twarzy i jak to oddawała muzyką (wesołość, miłość) podobnie też Fei Fei...a przeciwnie od I etapu nie spodobała mi się fizjonomia J. Awdiejewej i nie wsłuchiwałem się uważnie w jej grę. Tak więc chętnie ją posłucham jutro, ale niekoniecznie chcę oglądać Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Październik 29, 2010, 08:49:00 »

Rondo a la Mazur in F major op. 5.
Szczegolnie w wykonaniu Trifonowa
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 29, 2010, 13:25:47 »

 Odkryłam ponownie Lento con gran espressione cis-moll. Nuty jak krople deszczu, osuwające się po liściach lekko tylko poruszanych wiatrem, drżące gdzieś na brzegach blaszek a potem spadające miękko w kępy pierzastej trawy.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Październik 29, 2010, 20:03:09 »

Bardzo piękne często wykonania Barkaroli Fis-dur - "wielkiego nokturnu" - dopiero konkursowe interpretacje spowodowały, że "wsiąkłem" w ten utwor...
Do dziś brzmią w moich uszach 2 utwory z repertuaru Wundera - Rondo a'la Mazur op. 5 i cudownie zagrane Bolero. Cóż za wielka siła oddziaływania dzieła i wykonawcy!
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

super-krasnale forumglador skarpetkacrraft polski-serwer-rpg watahacienia