Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranking utworów, które dzięki konkursowym recitalom polubiliśmy najbardziej  (Przeczytany 40637 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« : Październik 24, 2010, 16:42:33 »

Chyba po raz pierwszy tegoroczny Konkurs Chopinowski umożliwił uczestnikom wprowadzanie do programów oprócz obowiązkowych również dowolne utwory Chopina. Tym samym mieliśmy okazję usłyszeć nie tak często grywane opus. Dla mnie ucztą było gdy pianiści grali op. 16. W całym życiu słyszałem wcześniej to rondo może 2, może 3 razy, a tutaj tylko jednego dnia była możliwość odsłuchania aż trzykrotnie. Dzięki konkursowi polubiłem ten utwór szczególnie i zasmakowałem w nim jak prawdziwy smakosz.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2010, 22:11:13 »

Zdecydowanie polubiłem koncert e-moll, zwłaszcza trzeci movement no i co tu dużo ukrywać zwłaszcza w wersji Wundera.
Znałem kołysankę Berceuse op.57, ale należy ona do rzadziej wykonywanych utworów.
Spodobało mi się też scherzo b-moll op 31.
Na konkursie ani raz nie słyszałem utworu Fantasie-Impromptu op.66. Być może ktoś grał.
Szkoda, że Wunder nie grał w konkursie laureatów jako przed ostatni z orkiestrą tego poloneza brillante.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 24, 2010, 23:07:02 »

Panie Januszu! Dzięki Panu -  Sonaty - szczególnie h-moll op. 58, najlepsze jej wykonanie dla mnie: Leonora Armellini,  do tego konkursu traktowałem sonaty jako zło konieczne  Chichot ,
i bardzo polubiłem utwory z programu Wundera: Rondo a la Mazur F-dur op. 5 i Bolero a-moll op. 19.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 24, 2010, 23:14:38 »

Najtrudniejszy temat. Stoję pośrodku, jak żaba z kawału. Nie mogę wybrać najlepszego Smutny
Zapisane
smarkula
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


Aśka


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 25, 2010, 19:27:42 »

może to głupio zabrzmi,ale przed obecnością na przesłuchaniach,nie słyszałam nigdy wcześniej Poloneza-Fantazji!A jest to dzieło ciekawe i niezapomniane,szczególnie Fantazja,ze swoją ciekawą harmonią.

A jeżeli chodzi o wykonania to nigdy wcześniej nie słyszałam tak zapierającego dech w piersiach Andante Spianato,jak w wykonaniu Wundera.Ale to już chyba staje się tendencyjne;)
Zapisane
skrzypczatka
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 26, 2010, 00:26:35 »

Wsiąkłam w Scherzo E-dur .
Zapisane
smarkula
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


Aśka


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Październik 26, 2010, 00:47:20 »

Wsiąkłam w Scherzo E-dur .

ooo tak,szczególnie w wykonaniu Koziaka... Z politowaniem
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Październik 26, 2010, 08:59:52 »

Ja chciałabym dokładniej poznać Poloneza-Fantazję w wykonaniu Wundera, ale jak przekonwertowałam sobie z YT
to dzwięk wyszedł fatalny, może powtórzą ją kiedyś w Dwójce Uśmiech
Zapisane

Ray-man
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Październik 26, 2010, 09:44:08 »

Kronika Konkursu CD15 - tam znajdziesz Poloneza-Fantazję w wykonaniu Wundera.

http://konkurs.chopin.pl/pl/edition/xvi/chronicle/15
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 26, 2010, 10:57:55 »

Bardzo , bardzo dziękuję, czy to można jakoś nagrać na MP3??
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 26, 2010, 14:01:39 »

Większość utworów Chopina była dla mnie nowością, jako że był to mój pierwszy konkurs, a pozakonkursowo słuchałam także raczej czegoś innego... Smutne ale prawdziwe. Grunt, że się "nawróciłam', nieprawdaż  :) Największe wrażenie zrobiło na mnie Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 i Tarantella As-dur op. 43.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 26, 2010, 14:23:06 »

Większość utworów Chopina była dla mnie nowością, jako że był to mój pierwszy konkurs, a pozakonkursowo słuchałam także raczej czegoś innego... Smutne ale prawdziwe. Grunt, że się "nawróciłam', nieprawdaż  Uśmiech Największe wrażenie zrobiło na mnie Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 i Tarantella As-dur op. 43.

Wielki Polonez? Hmm ... nie słyszałem nikogo, kto by mnie tym utworem zachwycił, może przez występy solo, a jak słusznie zauważył tuco82 najlepiej brzmi on z orkiestrą.  Moim ideałem poloneza es-dur jest wykonanie Rubinsteina - http://www.youtube.com/watch?v=_PY0NFC4aEw.

Polubiłem Barcarollę Fis-dur, nigdy wcześniej jej nie słyszałem - teraz żałuję, ale może właśnie warto było poczekać na wykonanie Bozhanowa.

Liczyłem na to, że polubię koncert f-moll, niestety nie przypadł mi do gustu, a wiem, że wiele osób lubi go bardziej od koncertu e-moll, trudno, pozostanę odmieńcem. Co do pierwszego koncertu - odkryłem wiele różnych jego interpretacji, wręcz za każdym odkrywałem go na nowo - przesłuchując obecnie kilka jego wykonań coraz bardziej przekonuję się do wykonania zwyciężczyni.

Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 26, 2010, 15:41:34 »

Bardzo , bardzo dziękuję, czy to można jakoś nagrać na MP3??
Tak. Zobacz mój post w tym temacie: http://www.chopin.darmowefora.pl/index.php?topic=22
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Październik 27, 2010, 12:57:47 »

Ponieważ od kilku lat mam płytę ze wszystkimi utworami Chopina, więc niczego nowego nie poznałam w trakcie konkursu, ale gdybym miała zabrać na bezludną wyspę, z całej muzyki świata wybrałabym trzy (moim skromnym zdaniem) arcydzieła absolutne tj, Requiem Mozarta, Koncert f-moll i e-moll Chopina. Dokładnie w takiej kolejności! Pewnie nie jestem oryginalna! Chichot
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Październik 27, 2010, 14:03:26 »

Skojarzyło mi się z bezludną wyspą Ewy.
Prof.Tomaszewski w jakimś wywiadzie powiedział że gdyby miał wybierać jedną płytę chopinowską na
bezludną wyspę to byłyby to Nokturny w wykonaniu Marii Joao Pires.
Ucieszyłam się bo uwielbiam tę płytę i od jakiegoś roku mam ją w swoim odtwarzaczu.
Absolutne piękno. Gdyby ktoś chciał posłuchać to zamieszczę link do pobrania.
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

valiance off-road4x4wiki magicaldreamhodowla turback fullsets