Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fortepian szlachetny i poetycki... Ingolf Wunder w świecie Chopina i nie tylko.  (Przeczytany 133110 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #255 : Sierpień 15, 2012, 00:17:00 »

Wunder ma repertuarze wszystkie ballady Chopina:

http://www.sks-russ.de/veranstaltungen/Ingolf-Wunder-374.html

BTW, w nastepnym sezonie w Stuttgarcie pojawi sie plejada gwiazd. Wunder, Awdjejewa, ale rowniez:
Zimmerman
Perrahia
Anderszewski
Hamelin
Sokolov
Schiff
J. Bell
Eschenbach
A. S. Mutter
I. Faust
Janek Lisiecki
Herreweghe
a nawet Antoni Wit.

Nie wspominajac o wiedenskich symfonikach, Academy of StMartin in the Fields, Freiburger Barockorchester...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Sierpień 15, 2012, 22:15:30 »

Cudownie:) Kocham ballady w ogóle, a w Ingolfowym wykonaniu w szczególności Chichot Ach, chciałoby się posłuchać... - ale o ile się nie mylę, to on będzie je także nagrywał na płytę Uśmiech Tak więc zachwyt nas nie ominie, choćby tylko audiofilski Mrugnięcie

Ta lista naprawdę robi wrażenie Szok Ha, wypadałoby przenieść się na rok do Stuttgartu - ewentualnie wybadać możliwe wygodne i  błyskawiczne połączenia Bydgoszcz-Stuttgart - choć nie sądzę, aby były takowe:( Ależ mają potencjał - nawet chyba Warszawa nie może się pochwalić takim zestawem znakomitości - w ciągu jednego roku.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #257 : Sierpień 15, 2012, 22:24:04 »

Chcialbym jeszcze zwrocic uwage na notke o Ingolfie na stronie stuttgarckiego 'koncerthausu':

Nicht zuletzt löste die Juryentscheidung eine lebhafte öffentliche Debatte aus und sorgte weltweit für Aufmerksamkeit. Als Preisträger tritt der 25-Jährige in die Fussstapfen so bedeutender Pianisten wie Martha Argerich, Krystian Zimerman, Vladimir Ashkenazy, Mitsuko Uchida und Maurizio Pollini.

'Decyzja jury (chodzi oczywiscie o przyznanie na XVI KCh I nagrody Rosjance, a nie np. Wunderowi) wywolala w duzej mierze zywa, publiczna debate i przykula uwage calego swiata. Jako laureat konkursu 25-letni artysta idzie w slady tak znaczacych pianistow jak...'

Przyznacie zreszta sami - to, ze nazwisko WUNDER figuruje obok Zimmermana czy Sokolova (cykl Meisterpianisten) cos ZNACZY   Chichot
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #258 : Sierpień 15, 2012, 22:25:57 »

Ależ mają potencjał - nawet chyba Warszawa nie może się pochwalić takim zestawem znakomitości - w ciągu jednego roku.


Ha, nie tylko Warszawa, ale zapewne i tak znaczace sale jak Pleyel w Paryzu czy Konzerthaus Berlin!  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #259 : Sierpień 15, 2012, 22:44:03 »

Chcialbym jeszcze zwrocic uwage na notke o Ingolfie na stronie stuttgarckiego 'koncerthausu':

Nicht zuletzt löste die Juryentscheidung eine lebhafte öffentliche Debatte aus und sorgte weltweit für Aufmerksamkeit. Als Preisträger tritt der 25-Jährige in die Fussstapfen so bedeutender Pianisten wie Martha Argerich, Krystian Zimerman, Vladimir Ashkenazy, Mitsuko Uchida und Maurizio Pollini.

'Decyzja jury (chodzi oczywiscie o przyznanie na XVI KCh I nagrody Rosjance, a nie np. Wunderowi) wywolala w duzej mierze zywa, publiczna debate i przykula uwage calego swiata. Jako laureat konkursu 25-letni artysta idzie w slady tak znaczacych pianistow jak...'

Przyznacie zreszta sami - to, ze nazwisko WUNDER figuruje obok Zimmermana czy Sokolova (cykl Meisterpianisten) cos ZNACZY   Chichot
No jasne Uśmiech Jak i pewnie nie bez kozery wymieniają wśród mistrzów jednym ciągiem zdobywców pierwszej i drugiej nagrody, którzy zyskali wielką sławę Chichot
Obawiam się, że teraz nam pewnie Ingolf nie będzie już tak często grał in Polen:(

Ha, nie tylko Warszawa, ale zapewne i tak znaczace sale jak Pleyel w Paryzu czy Konzerthaus Berlin!  Mrugnięcie
Fakt:) Stuttgart wyrasta na międzynarodową potęgę koncertową - jak oni to robią?! Szok

Właśnie przeczytałam, że od 2007r. na trasie Paryż - Stuttgart kursuje TGV. Francuzi wiedzą, co dobre...Uśmiech Kiedy my się doczekamy czegoś w tym duchu...  Płacz
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Sierpień 16, 2012, 09:39:30 »

Ta lista naprawdę robi wrażenie Szok Ha, wypadałoby przenieść się na rok do Stuttgartu - ewentualnie wybadać możliwe wygodne i  błyskawiczne połączenia Bydgoszcz-Stuttgart - choć nie sądzę, aby były takowe:(

W zeszłym roku podróżowałam do Niemiec autokarem i ze zdumieniem zorientowałam się, że funkcjonuje odrębny wszechświat połączeń autokarowych między naszymi krajami. Praktycznie niemal z każdego miasta Polski można dojechać do każdego miasta w Niemczech. Co więcej, jechałam autokarem do Stuttgartu, tylko wysiadłam nieco przed końcem trasy.

http://busy.info.pl/2,4128,46135,bydgoszcz,sztutgart.html#firm_ticket2
http://sale.euroticket.pl/start.php?profile=como_it_zamosc_pl_html&cnt=swr
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 09:48:48 wysłane przez xbw » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #261 : Sierpień 16, 2012, 23:23:54 »


Fakt:) Stuttgart wyrasta na międzynarodową potęgę koncertową - jak oni to robią?! Szok


Nie od dzis (i nie tylko w Bundesrepublik) wiadomo, ze...

Geld regiert die Welt  Chichot

BTW, jak ktos nie widzial nigdy TGV, to w Stuttgarcie (skad jak slusznie zauwazyla Kasia smigaja prosto do Paryza) mozna je wrecz pomylic ze 'zwyklym' IC. A propos Geld usw. usf.  Mrugnięcie
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #262 : Sierpień 17, 2012, 11:10:59 »

BTW, jak ktos nie widzial nigdy TGV, to w Stuttgarcie (skad jak slusznie zauwazyla Kasia smigaja prosto do Paryza)

Querido Patrick  Uśmiech, Kasia bez K id est Asia (absolutnie genialna Poetka!  Uśmiech) Moja skromna osoba przyszła Ci pewnie na myśl w kontekście Bundesrepubliki & Republiki Francuskiej  Mrugnięcie 

Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #263 : Sierpień 26, 2012, 22:25:12 »

Querido Patrick  Uśmiech, Kasia bez K id est Asia

Oj, no co ja poradzę, że tak podobnie brzmicie  Mrugnięcie 
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #264 : Wrzesień 22, 2012, 21:14:55 »

Dowiedziałam się od Julki(dzięki) że 15 pazdziernika Ingolf zagra w Warszawie na Zamku Królewskim.
Oczywiście wybieram sie i byłabym szczęśliwa gdyby ktoś jeszcze z forumowiczów się zjawił.
Niestety nie dokopałam się do informacji co właściwie Ingolf będzie grał. Może ktoś wie???
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #265 : Wrzesień 23, 2012, 09:44:57 »

Mysmy niestety nie dostali zadnych informacji od Julki.
Czyzbyscie pracowali w podgrupach na tym forum?
Takie male oddzielne forum dzielnych forumowiczek.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #266 : Wrzesień 23, 2012, 10:22:17 »

Absolutnie nie, drogi Bartku.Czasem rozmawiam sobie z niektórymi forumowiczami na facebooku. Na różne tematy, także
pozamuzyczne.A o koncert Wundera po prostu Julę zapytałam.
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #267 : Wrzesień 23, 2012, 21:23:48 »

No właśnie, popieram Bartka w temacie, że nie powinny istnieć podgrupy. Przeto apeluję, by kto mógł, zapodał swój adres fejsbukowy. Czynię to niniejszem: http://www.facebook.com/slawek.musamman
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #268 : Wrzesień 23, 2012, 21:36:26 »

http://www.facebook.com/janusz.nizynski    Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #269 : Wrzesień 26, 2012, 13:20:22 »

W piątek o 20.00 bedziemy mogli posłuchać Ingolfa w e-molu, bardzo jestem ciekawa jak zabrzmi
po tych dwóch latach..

http://www.hr-online.de/website/radio/hr2/index.jsp?rubrik=5554&key=standard_document_45965163&type=d&xtcr=1&xtmc=ingolf+wunder
Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

boombeachpolska hejtforum wilczerp jaguarlife th