Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 55   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Franciszek Schubert - wieczny wędrowiec  (Przeczytany 273183 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #600 : Kwiecień 01, 2012, 23:14:24 »

Strona o Schubercie nabiera rozmachu.
Dla mnie nadal troche chaotyczna (bez urazy, please), ale czuje, ze bedzie wkrotce bomba!!
Chyba duch Franciszka zaczyna oplatac cala akcje.

Czy umieszczenie radia jest legalne?


Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #601 : Kwiecień 02, 2012, 10:37:12 »

U mnie to radio na razie nie chce grać:)
Wydaje mi się, że umieszczenie linku chyba nie powinno być traktowane jako nadużycie. Czy gdybyśmy wkleili link do Dwójki, byłoby to naruszenie praw, w sytuacji, gdy wystarczy wpisać odpowiedni adres, aby jej swobodnie słuchać??
Ale oczywiście można popytać.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #602 : Kwiecień 02, 2012, 11:47:24 »

Wydaje mi się, że umieszczenie linku chyba nie powinno być traktowane jako nadużycie. Czy gdybyśmy wkleili link do Dwójki, byłoby to naruszenie praw, w sytuacji, gdy wystarczy wpisać odpowiedni adres, aby jej swobodnie słuchać??
Ale oczywiście można popytać.
Dokladnie tak, jako rzecze Asia...
Link jest przecież ogolnodostępny, a od jego klikania nie nam nabijają się tantiemy
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #603 : Kwiecień 06, 2012, 09:48:19 »

Radio Franz Schubert (link jest na naszej Schubertiadzie) coraz ładniej gra i ma coraz ładniejszy wygląd. Skontaktowaliśmy się (tzn. Agnieszka wspólnie z Asią skontaktowała się) z autorami strony. Nie mają nic przeciw umieszczeniu linka u nas, wręcz się cieszą. Można już do nich napisać bezpośrednio na stronie. Oczywiście będziemy się z nimi kontaktować - mamy wspólne pasje.
A u nas prace trwają. Wkrótce będzie nasze nagranie Śpiewu duchów nad wodami. Intensywnie nad tym pracujemy. Jest przy tym sporo pracy. Też mamy nadzieję wkrótce wrzucić resztę pieśni do słów Heinego.
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #604 : Kwiecień 09, 2012, 20:59:35 »

udało się skończyć nagranie "Pieśni duchów" w Schubertiadzie. Było przy tym sporo pracy. Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii jak ono wyszło. Tym razem jest to już nie plik typu mid ale mp3. Tych wiolonczeli, kontrabasów, etc nie da się zsyntetyzować na prostym narzędziu.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #605 : Kwiecień 10, 2012, 09:05:08 »

Dzień dobry piękne młynarki i piękni młynarze:

http://www.youtube.com/watch?v=JHInfpZfIbI
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #606 : Kwiecień 10, 2012, 09:08:17 »

Dzień dobry piękne młynarki i piękni młynarze:

http://www.youtube.com/watch?v=JHInfpZfIbI

W imieniu mlynarzy, dziekuje.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #607 : Kwiecień 10, 2012, 12:15:12 »

udało się skończyć nagranie "Pieśni duchów" w Schubertiadzie. Było przy tym sporo pracy. Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii jak ono wyszło. Tym razem jest to już nie plik typu mid ale mp3. Tych wiolonczeli, kontrabasów, etc nie da się zsyntetyzować na prostym narzędziu.

Slawku.

Bardzo doceniam Twoj trud i kunszt, ktory musial towarzyszyc powstaniu tego nagrania.
Jednak zadalem sobie pytanie, jaki cel ma ta sciezka dzwiekowa.
Utwor ten jest na chor i orkiestre a zatem spiewanie ktoregos glosu w domowym zaciszu jako "karioke" dla mnie nie ma sensu.
Co innego z utworami na solo glos i akompaniament.
Lepiej wstawic orginalne wykonanie.
Nagranie brzmi czasami jak jakies nowe organy,
a czasami jak psu z gardla (nie Twoja wina tylko technicznych mozliwosci  probek jakich uzyles)
Z natury nie lubie syntetycznych smyczkow.
Jak czasami sam ich uzywam,to tylko z koniecznosci i z braku mozliwosci.

Tak czy inaczej brawo Slawa.
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #608 : Kwiecień 10, 2012, 15:59:08 »

Masz chyba rację Bartku. Cieszę się, że wypowiedziałeś się. Zależało mi na Twojej opinii. Prawdę mówiąc też się zastanawiałem czy ktoś zechce z tego nagrania skorzystać? Ale wiesz... Asia przetłumaczyła w sumie nie prosty tekst, napracowała się. Nie mogłem zostać dłużnym  Chichot. Jeszcze skonsultuję to z Agnieszką ale myslę, że po daniu szansy innym przyjaciołom odsłuchania tego - wyrzucimy to nagranie. Może kiedyś do czegos sie przyda. Zobaczymy. Dzięki za krytyczne uwagi.
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #609 : Kwiecień 10, 2012, 16:07:17 »

A radyjko Franz Schubert (zalinkowane w naszej Schubertiadzie) pięknie gra i "nigdy nie śpi"  Chichot. I właśnie w związku z nim przyszedł mi do głowy pomysł aby na podobny wzór stworzyć radio Fryderyk Chopin. Na pewno wiązałoby sie to z wieloma problemami natury formalnej, etc, etc... Może ktoś z nas mógłby zająć się zorganizowaniem takiego radia. Nie słyszałem aby już ktoś coś podobnego wymyślił. Co Wy na to?
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #610 : Kwiecień 10, 2012, 16:33:46 »

W internecie można posłuchać trzech stacji z muzyką Chopina.Dokładnie nie wiem czy to jest taka sama formuła tzn 24 godz. non
stop bo nigdy nie słuchałam. Ale pamietam, że Beata cos o tym pisała.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #611 : Kwiecień 10, 2012, 17:37:49 »

Jest ZET Chopin http://www.radiozet.pl/sluchaj-online/ZET-Chopin.html

Jest Radio Chopin http://fm.tuba.pl/stacja-radiowa/Chopin#

I RMF Chopin http://www.rmfon.pl/play.html?id=85

Wszystkie trzy SUPER, słucham na zmianę, kiedy tylko mogę, oczywiście słucham także radia Schubert. Tylko doba za krótka...
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #612 : Kwiecień 10, 2012, 18:42:04 »

Masz chyba rację Bartku. Cieszę się, że wypowiedziałeś się. Zależało mi na Twojej opinii. Prawdę mówiąc też się zastanawiałem czy ktoś zechce z tego nagrania skorzystać? Ale wiesz... Asia przetłumaczyła w sumie nie prosty tekst, napracowała się. Nie mogłem zostać dłużnym  Chichot. Jeszcze skonsultuję to z Agnieszką ale myslę, że po daniu szansy innym przyjaciołom odsłuchania tego - wyrzucimy to nagranie. Może kiedyś do czegos sie przyda. Zobaczymy. Dzięki za krytyczne uwagi.
Sławku, tym się akurat nie przejmuj:) Tłumaczenie ma przecież służyć przede wszystkim oddaniu sensu słów pieśni. Fakt, że staram się, kiedy tylko mogę, żeby pieśń nadawała się także do śpiewu. I muszę przyznać, że z zadowoleniem nuciłam sobie polską wersję;) Ale robiłam to przy akompaniamencie pieśni, którą Agnieszka zamieściła na YT - jako pojedynczy, cichy głosik ginący w chórze:)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #613 : Kwiecień 12, 2012, 13:41:07 »

Kolejna pieśń o Mignon do tekstu Goethego.. jakby tak Asia przetłumaczyła..a Joanna skomentowała..
Był taki polski film przedwojenny "Dwie Joasie" Zawstydzony
Zawsze warto spróbować Spoko

http://www.youtube.com/watch?v=BBM_XtAabFQ
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #614 : Kwiecień 12, 2012, 19:07:21 »

O, podoba mi się bardzo. Nastrojowa:) Postaram się tym razem odnaleźć tę właściwą Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 55   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

playyourstories wolfsparadise watahacemnejstrony loups skarpetkacrraft