Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Styczeń 29, 2022, 18:43:44 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Chelsea Guo - pianistka z USA azjatyckiego pochodzenia - tylko pierwszy etap. Szkoda, grała pięknie.
Szczególnie Barkarola. Trzeba zapamiętać. Oby wróciła. Młoda jest, więc można mieć nadzieję.

 2 
 : Styczeń 21, 2022, 16:02:39 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Dzisiaj mam dwie sprawy do przekazania:

1.)

01.03.2022r. - jeśli pandemia czegoś nie zmieni, to o godz. 19.00 w FN Waw wystąpi Bruce Liu i Piotr Alexewicz.

Sprzedaż biletów od 25.01.2022r. godz. 12:00 (bilety.nifc.pl)

2.) Niespodzianka:

https://sklep.nifc.pl/index.php?produkt=2_185

(kupujcie, bo będzie jak z Awdiejewą - zniknie i tylko napis "produkt chwilowo niedostępny" na lata zostanie). 3 
 : Grudzień 04, 2021, 14:05:46 
Zaczęty przez Mozart - Nowe: wysłane przez Casablanka
Przy okazji, co mnie zastrzeliło, komentatorka przeprosiła dziennikarza radia Mercury (czy może raczej słuchaczy) za poświęcenie aż trzech godzin na muzykę poważną Szok Zaiste, straszliwe umartwienie. No tak, jeśli się tak to nazywa, to może faktycznie trzeba przepraszać, że słuchacze musieli zajmować się tak długo jakimiś śmiertelnie poważnymi sprawami Co?
Spójrzmy tylko na drobny przegląd językowy wzięty z haseł w Wikipedii:

Angielski – Classical music
Niemiecki –  Klassische Musik
Czeski - Klasická hudba
...
Turecki – Klasik müzik

Polski - Muzyka poważna Smutny
Co jest z nami??? Mamy uraz do tego słowa?

trochę po czasie, ale coś mi się przypomniało. Jakiś czas temu słuchałem audycji w radiu, której gościem (chodzi o kobietę)  ..

(sorry jestem ortodoksem językowym, uzasadnienie: gość - gościnia, minister - ministra - to brzmi pokracznie, a teraz argument, którego nie da się nie zauważyć, wyobraźmy sobie koncert i konferansjer zapowiada muzyka,który jest kobietą - "przed państwem światowej sławy muzyczka" (pianista - pianistka - tak, ale muzyk - muzyczka - to brzmi śmiesznie.. ministra też brzmi śmiesznie)

wracam do audycji .. gościem była pani muzykolog, która lansowała nazwę muzyka poważna. Prowadzący audycję pyta ze zdziwieniem, "Pani muzykolog, a nie czasem muzyka klasyczna?" Na to pani "mówiąc klasyczna zawężamy pojęcie do muzyki tworzonej w okresie klasycyzmu w muzyce jak np. Beethoven, Mozart czy Haydn" Po tej wypowiedzi rozdzwoniły się telefony i słuchacze zmietli dosłownie panią muzykolog.
Muzyka klasyczna obejmuje cały okres muzyki, a muzyka tworzona w dobie klasycyzmu to muzyka klasycystyczna. Tak oto pani muzykolog dowiedziała się po latach pracy jaka jest różnica.  Chichot  (bardzo współczułem wtedy tej dziewczynie, bo to musiało nie być dla niej miłe).

 4 
 : Listopad 26, 2021, 18:05:24 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Mozart
Koniecznie posłuchajcie występu Bruce’a gdzies w Chinach, rok 2018.

https://m.youku.com/alipay_video/id_XNDAwMjQ2MTA5Mg==.html?spm=a2h0c.8166622.PhoneSokuUgc_3.dtitle&fbclid=IwAR3R5RrAXaZjhcyNxe1CmOpPsC0GZUFz9Wd0gCEXghBNJ-6zNKVIpf6hlu4

Suita francuska Bacha, Sonata b-moll Chopina, Wariacje Kapustina, Miroirs Ravela i Reminiscencje nt. „Don Juana” Mozarta Liszta.

FENOMENALNY koncert! Chopin swobodniejszy niż ten konkursowy, Ravel niezwykle gwałtowny, plastyczny, do granic możliwości zróżnicowany dynamicznie i artykulacyjnie, a Lisztowski „Don Juan”? Wykonanie co najmniej na poziomie wielkiego Marca-André Hamelina, mistrza Lisztowskich reminescencji; czy w ogóle można to zagrać lepiej? Jeśli Bruce zagra to samo w Carnegie Hall, to rzuca świat na kolana. A pamietajmy, ze on przez ostatnie 3 lata zmienił się - dojrzał, jeszcze bardziej wypracował swoje interpretacje. Łatwo to dostrzec porównując jego występy z Konkursu Rubinsteina czy Czajkowskiego z tym, jak gra dziś.

 5 
 : Listopad 24, 2021, 20:15:23 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Mozart, cieszę się, że akurat tego utworu nie wymieniłeś, bo to tylko pokazuje bogactwo Jego nagrań, każdy na coś innego zwrócił uwagę, a wszystko genialne! Ja jestem pod tak mocnym wrażeniem mazurka h-moll (którym później bisował na polskich koncertach). To jest wprost niemożliwe jak dobrze go gra. Kilka razy na przemian słuchałem mazurków Bruca i mazurków Jakuba Kuszlika. Nie wiem, ja nie mam wątpliwości, że Bruce w mazurkach nie miał konkurencji !!! ..a ten h-moll to jest KOSMOS!!! Warto tę płytę mieć chociażby dla tej miniatury, która ma w sobie więcej treści, niż niejedna świetna płyta rockowa w całości.
ps. ten mazurek od koncertu w Nospr wszedł do mojej pamięci muzycznej i już sobie żyję ze mną, cały czas mi gra.

Mazurek h-moll op. 33 nr 4 w wykonaniu Bruca Liu to jest wydarzenie!

 6 
 : Listopad 24, 2021, 13:55:48 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Mozart
Mazurka D-dur z op. 33, jednego z moich ulubionych, grało kilku tegorocznych finalistów - nie tylko Bruce, ale i Hao Rao, a 6 lat temu także Seong-Jin Cho i Richard-Hamelin. Wzorcowe IMO wykonanie - poniżej. Bruce czerpie od Friedmana w zakresie wyraźnej, tanecznej rytmizacji i punktowania akordów w lewej ręce.

https://youtu.be/mv5FNdySom8

 7 
 : Listopad 24, 2021, 13:38:31 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Mozart
Bartus, dzięki, ale ja przy Brusie to ledwo karzeł jestem. Choć na zdjęciu z BL jestem od niego trochę wyższy Uśmiech

Płyta? No coz, znamy to wszystko przecież, ale zachwycamy się jak dzieci. Nagrania na krążku brzmią jeszcze lepiej niż pliki na YT. Deutsche Grammophon powinno być świadome tego, ze ma obecnie w swojej ofercie najlepsze wykonanie Wariacji op. 2 oraz jeden z najlepszych Polonezów op. 22 dostępnych na rynku, biorąc pod uwagę całą dyskografię kompaktową od dekad. W sumie mogę to tez powiedzieć o Walcu, który łączy cechy nagrań z albumów Kocsica czy Cortot z nieokiełznaną wyobraźnią tego 24-latka. Wytwornie powinny o niego walczyć, on sam, jak powiedział wczoraj, dawałby koncerty (a może i nagrywałby płyty Uśmiech)  za mozliwość ścigania się na gokartach. A to wszystko zadziało się w Warszawie, na naszych oczach i uszach Uśmiech

 8 
 : Listopad 21, 2021, 12:26:55 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Dzisiaj w ramach mojego niedzielnego poranka z muzyką Chopina miałem ucztę.

Wczoraj odebrałem płytę Bruca Liu z zapisem nagrań z Konkursu Chopinowskiego.

Jak dotąd wysłuchałem ścieżek od 1 do 6. (Andante spianato i Wielki Polonez op. 22 (kończył nim II etap) oraz cztery mazurki z opusu 33. (rozpoczynał nimi III etap).

Posłuchajcie – jestem tymi nagraniami absolutnie zachwycony !!!
Ciarki w trakcie słuchania towarzyszyły mi od pierwszych taktów Andante, aż po ostatni akord mazurka h-moll.

Płyta jest pięknie wydana, i zastanawiam się, czy wersja na rynek polski różni się od tej, która pójdzie na resztę świata. Jest pełnowymiarowa książeczka i o dziwo znakomita większość tekstów napisana jest w języku polskim.

Ponieważ, mam taki luksus, że nagrałem w dekoderze cały Konkurs Chopinowski i mogę wrócić do każdego etapu – tym razem przeniosłem się do III etapu Bruca, by jeszcze raz wysłuchać  samych mazurków ...i powiem Wam, że tym razem inżynierowie z Deutsche Grammophon wykonali swoją pracę znakomicie! Z TV dźwięk jest bardzo dobry, ale z płyty CD znacznie lepszy. Dynamika jest podbita, i słychać świetnie i stereo, i basy, i środek, a dźwięk stał się „trójwymiarowy” – z TV jest bardziej płaski w odbiorze. Na płycie dźwięk nabrał barw i kolorów.

Świadomie dzisiaj ograniczyłem się do wysłuchania tylko 6 ścieżek, bo płyta jest wybitna i ucztę rozciągnę w czasie. Kolejne emocje będę dozował w przyszłą niedzielę.  Uśmiech

Mam wrażenie, że Bruce Liu jest wyjątkową perełką, jeśli nadal utrzyma obecny poziom sztuki wykonawczej, to mamy pianistę półwiecza. ..a jeśli On będzie w tym, co robi tylko lepszy?

 9 
 : Listopad 20, 2021, 19:45:40 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez bartus

Nie wiem co bardziej podziwiac, Bruca czy twoj tekst Patryku. Brilliant!!!!

 10 
 : Listopad 20, 2021, 19:44:05 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez bartus
Bruce (Xiaoyu) Liu i Szymon Nehring na jednym koncercie.
Obydwoje graja fantastycznie. Dla mnie wiecej refleksji pozostaje po Nehringu
Byc moze jest to "wina" Mozarta.

https://www.youtube.com/watch?v=pBCefQkd3ns

Strony: [1] 2 3 ... 10

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ps-team wwwstadodzikich black-for virtualdog teen-wolf