Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Marzec 19, 2023, 18:18:06 
Zaczęty przez gandarwa - Nowe: wysłane przez tuco82
Przykra informacja Płacz Ludzie odchodzą, bo takie jest życie i jego kres. Pozostają wspomnienia. Może w chwili śmierci, chociażby w myślach, usłyszała najpiękniejsze melodie ukojenia w nadziei życia wiecznego.

 2 
 : Marzec 02, 2023, 10:26:44 
Zaczęty przez gandarwa - Nowe: wysłane przez bartus
Bardzo smutna wiadomosc, az sie lezka w oku kreci. Agnieszka byla wrazliwa i miala unikalny smak muzyczny. Byla bezkompromisowa i szczera w swoich komentarzach. Jej schubertowa pasja byla mocno odczuwalna na naszym forum.
Szkoda, ze nie moglem poznac Agnieszki osobiscie. Pozostaje pamiec.

 3 
 : Grudzień 30, 2022, 16:48:46 
Zaczęty przez gandarwa - Nowe: wysłane przez Aleksias
Pierwszy raz chyba wpis tutaj dotyczy jednego z nas. Smutny  Właśnie doszła do nas wiadomość, że odeszła TeresaGrob, Agnieszka. Jedna z najcenniejszych osób piszących tu od początku, i w czasach największej aktywności Kuriera, założycielka Schubertiady. Zawsze jest mniej czasu niż myślimy...

 4 
 : Styczeń 29, 2022, 18:43:44 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Chelsea Guo - pianistka z USA azjatyckiego pochodzenia - tylko pierwszy etap. Szkoda, grała pięknie.
Szczególnie Barkarola. Trzeba zapamiętać. Oby wróciła. Młoda jest, więc można mieć nadzieję.

 5 
 : Styczeń 21, 2022, 16:02:39 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Dzisiaj mam dwie sprawy do przekazania:

1.)

01.03.2022r. - jeśli pandemia czegoś nie zmieni, to o godz. 19.00 w FN Waw wystąpi Bruce Liu i Piotr Alexewicz.

Sprzedaż biletów od 25.01.2022r. godz. 12:00 (bilety.nifc.pl)

2.) Niespodzianka:

https://sklep.nifc.pl/index.php?produkt=2_185

(kupujcie, bo będzie jak z Awdiejewą - zniknie i tylko napis "produkt chwilowo niedostępny" na lata zostanie). 6 
 : Grudzień 04, 2021, 14:05:46 
Zaczęty przez Mozart - Nowe: wysłane przez Casablanka
Przy okazji, co mnie zastrzeliło, komentatorka przeprosiła dziennikarza radia Mercury (czy może raczej słuchaczy) za poświęcenie aż trzech godzin na muzykę poważną Szok Zaiste, straszliwe umartwienie. No tak, jeśli się tak to nazywa, to może faktycznie trzeba przepraszać, że słuchacze musieli zajmować się tak długo jakimiś śmiertelnie poważnymi sprawami Co?
Spójrzmy tylko na drobny przegląd językowy wzięty z haseł w Wikipedii:

Angielski – Classical music
Niemiecki –  Klassische Musik
Czeski - Klasická hudba
...
Turecki – Klasik müzik

Polski - Muzyka poważna Smutny
Co jest z nami??? Mamy uraz do tego słowa?

trochę po czasie, ale coś mi się przypomniało. Jakiś czas temu słuchałem audycji w radiu, której gościem (chodzi o kobietę)  ..

(sorry jestem ortodoksem językowym, uzasadnienie: gość - gościnia, minister - ministra - to brzmi pokracznie, a teraz argument, którego nie da się nie zauważyć, wyobraźmy sobie koncert i konferansjer zapowiada muzyka,który jest kobietą - "przed państwem światowej sławy muzyczka" (pianista - pianistka - tak, ale muzyk - muzyczka - to brzmi śmiesznie.. ministra też brzmi śmiesznie)

wracam do audycji .. gościem była pani muzykolog, która lansowała nazwę muzyka poważna. Prowadzący audycję pyta ze zdziwieniem, "Pani muzykolog, a nie czasem muzyka klasyczna?" Na to pani "mówiąc klasyczna zawężamy pojęcie do muzyki tworzonej w okresie klasycyzmu w muzyce jak np. Beethoven, Mozart czy Haydn" Po tej wypowiedzi rozdzwoniły się telefony i słuchacze zmietli dosłownie panią muzykolog.
Muzyka klasyczna obejmuje cały okres muzyki, a muzyka tworzona w dobie klasycyzmu to muzyka klasycystyczna. Tak oto pani muzykolog dowiedziała się po latach pracy jaka jest różnica.  Chichot  (bardzo współczułem wtedy tej dziewczynie, bo to musiało nie być dla niej miłe).

 7 
 : Listopad 26, 2021, 18:05:24 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Mozart
Koniecznie posłuchajcie występu Bruce’a gdzies w Chinach, rok 2018.

https://m.youku.com/alipay_video/id_XNDAwMjQ2MTA5Mg==.html?spm=a2h0c.8166622.PhoneSokuUgc_3.dtitle&fbclid=IwAR3R5RrAXaZjhcyNxe1CmOpPsC0GZUFz9Wd0gCEXghBNJ-6zNKVIpf6hlu4

Suita francuska Bacha, Sonata b-moll Chopina, Wariacje Kapustina, Miroirs Ravela i Reminiscencje nt. „Don Juana” Mozarta Liszta.

FENOMENALNY koncert! Chopin swobodniejszy niż ten konkursowy, Ravel niezwykle gwałtowny, plastyczny, do granic możliwości zróżnicowany dynamicznie i artykulacyjnie, a Lisztowski „Don Juan”? Wykonanie co najmniej na poziomie wielkiego Marca-André Hamelina, mistrza Lisztowskich reminescencji; czy w ogóle można to zagrać lepiej? Jeśli Bruce zagra to samo w Carnegie Hall, to rzuca świat na kolana. A pamietajmy, ze on przez ostatnie 3 lata zmienił się - dojrzał, jeszcze bardziej wypracował swoje interpretacje. Łatwo to dostrzec porównując jego występy z Konkursu Rubinsteina czy Czajkowskiego z tym, jak gra dziś.

 8 
 : Listopad 24, 2021, 20:15:23 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Casablanka
Mozart, cieszę się, że akurat tego utworu nie wymieniłeś, bo to tylko pokazuje bogactwo Jego nagrań, każdy na coś innego zwrócił uwagę, a wszystko genialne! Ja jestem pod tak mocnym wrażeniem mazurka h-moll (którym później bisował na polskich koncertach). To jest wprost niemożliwe jak dobrze go gra. Kilka razy na przemian słuchałem mazurków Bruca i mazurków Jakuba Kuszlika. Nie wiem, ja nie mam wątpliwości, że Bruce w mazurkach nie miał konkurencji !!! ..a ten h-moll to jest KOSMOS!!! Warto tę płytę mieć chociażby dla tej miniatury, która ma w sobie więcej treści, niż niejedna świetna płyta rockowa w całości.
ps. ten mazurek od koncertu w Nospr wszedł do mojej pamięci muzycznej i już sobie żyję ze mną, cały czas mi gra.

Mazurek h-moll op. 33 nr 4 w wykonaniu Bruca Liu to jest wydarzenie!

 9 
 : Listopad 24, 2021, 13:55:48 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Mozart
Mazurka D-dur z op. 33, jednego z moich ulubionych, grało kilku tegorocznych finalistów - nie tylko Bruce, ale i Hao Rao, a 6 lat temu także Seong-Jin Cho i Richard-Hamelin. Wzorcowe IMO wykonanie - poniżej. Bruce czerpie od Friedmana w zakresie wyraźnej, tanecznej rytmizacji i punktowania akordów w lewej ręce.

https://youtu.be/mv5FNdySom8

 10 
 : Listopad 24, 2021, 13:38:31 
Zaczęty przez Casablanka - Nowe: wysłane przez Mozart
Bartus, dzięki, ale ja przy Brusie to ledwo karzeł jestem. Choć na zdjęciu z BL jestem od niego trochę wyższy Uśmiech

Płyta? No coz, znamy to wszystko przecież, ale zachwycamy się jak dzieci. Nagrania na krążku brzmią jeszcze lepiej niż pliki na YT. Deutsche Grammophon powinno być świadome tego, ze ma obecnie w swojej ofercie najlepsze wykonanie Wariacji op. 2 oraz jeden z najlepszych Polonezów op. 22 dostępnych na rynku, biorąc pod uwagę całą dyskografię kompaktową od dekad. W sumie mogę to tez powiedzieć o Walcu, który łączy cechy nagrań z albumów Kocsica czy Cortot z nieokiełznaną wyobraźnią tego 24-latka. Wytwornie powinny o niego walczyć, on sam, jak powiedział wczoraj, dawałby koncerty (a może i nagrywałby płyty Uśmiech)  za mozliwość ścigania się na gokartach. A to wszystko zadziało się w Warszawie, na naszych oczach i uszach Uśmiech

Strony: [1] 2 3 ... 10

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fotowypadykielce tb the-world-is-magic oczamiczworonoga funnybunny