Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranking utworów, które dzięki konkursowym recitalom polubiliśmy najbardziej  (Przeczytany 41149 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #75 : Listopad 08, 2010, 11:20:35 »

Januszu- walc a-mol okazał się trudny, więc wyszło tak jak w życiu Uśmiech.
Bardzo czekam już na tego walca.
Cóż, Moniko, gdyby życie nie stawiało wyzwań - byloby smutne i nudne. A że kocham życie, a że lubię wyzwania, a że wielbię Chopina - jest mi z takimi problemami po drodze. Poza tym, ów Walc a-moll ( w odróznieniu od walca a-moll op. 34, który grywam już jakiś czas), jest urzekajaco pięknym, lirycznym tańcem i bardzo dojrzałym, wzruszającym utworem Fryderyka (skomponował go pod koniec życia). Szlifując jego kolejną warstwę pianistyczną - rozkochałem się w nim bez reszty i nie wyobrażam sobie, że gdy nadejdzie pora nie pokocham go miłościa dojrzałą, jak ojciec swoje kolejne narodzone dziecko.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #76 : Listopad 08, 2010, 11:39:48 »

Podziwiam Cię Januszu. Ja już od dawna zamieniłam klawiaturę mojego pianina na klawiaturę komputera i tej pierwszej nie tykam.
Olu, proszę Cię, wyciągnij swój instrument z zapiecka. Zobaczysz, ze warto! Naprawdę wiem co mówię, bo podobnie jak Ty i ja kiedyś postawiłem krzyzyk. Do mojego amtorskiego grania wróciłem po ponad cwierć wieku(!). I dziś wiem z całą pewnością - to była mądra i wartościowa decyzja. Dzisiaj moje pianino jest moim kolejnym, niezwykłym światem, w którym, w zależności od nastroju, potrafię chować sie przed szarą codziennością i prozą życia i z którego, gdy wracam na ulice miasta, nie widze już tylko zabieganych, albo snujacych się cieni, ale i kolorowe twarze przyjaciól, a nawet zieleń i kwiaty przy wielkomiejskich szarych gmachach. Od czasu gdy znów zacząłem grać - czuje się wewnętrznie piękniejszy i potrafię na życie spoglądać z optymizmem i nadzieją.
Co do klawiatury komputera ... tej przecież nie musisz odstawiac   Spoko
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Listopad 08, 2010, 11:53:33 »

Dziękuje za te piękne słowa zachęty, Januszu, może kiedyś, kiedyś z nich skorzystam Uśmiech.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : Listopad 08, 2010, 12:05:01 »

Januszu- jesteś naszym brylantem  Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Listopad 08, 2010, 12:07:24 »

Januszu!!
... rubata twoje czesto wynikaja z niepewnosci tekstu i
niedopracowanego palcowania. Dynamika troche za malo kontrastowa (zakonczenia fraz za glosne).

To prawda. I ja zdaję sobie sprawe z moich niedoskonałości. Twoje uwagi są więc dodatkowo dla mnie cenne - bo dodatkowo mobilizują. To, że pewnych rzeczy już raczej się nie przeskoczy (chyba trzeba by wrócić do dzieciństwa Mrugnięcie ) - to inna sprawa. Ważne jednak, aby mieć ich świadomość, aby chociaz je omijac jak się da, lub przybliżac do własnego ideału, który mógłby być osiagalny. Dzięki Ci za konstruktywną opinię  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #80 : Listopad 08, 2010, 12:44:20 »

Januszu- jesteś naszym brylantem  Uśmiech
Moniko...
Nie wiem, czy na tym forum jest jakiś brylant, wiem natomiast, ze jest z pewnością perła - załozycielka i gospodyni naszego ukochanego Kuriera Szafarskiego  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Listopad 08, 2010, 15:08:41 »

A powracając do "głodu..." Podobno niedługo ma wejść w życie ustawa o "zakazie palenia w miejscach publicznych" - ale myślę, że mimo wszystko nie będzie to dotyczyć samochodu, chodnika, czy przejścia dla pieszych..w przeciwnym razie człowiek naprawdę szybko będzie mógł się "wykończyć" Uśmiech Mrugnięcie

Mój samochód to już kraina dwutlenku węgla, moja rodzicielka wsiada do mojego auta tylko w ostateczności, właśnie ze względu na zapach.

A co do nut, mam bardzo fajną uproszczoną wersję nokturnu op. 9 nr. 2. Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę ją zeskanować, mam ją tylko na papierze, brzmi to tak: http://pgogus.wrzuta.pl/audio/3pXDAUwhBPr/nokturn_op.9_nr_2

A korzystając z okazji, moje preludium: http://pgogus.wrzuta.pl/audio/63I1MEetnK9/preludium

UWAGA Pianino niestrojone od 8 lat, do tego służy jako półka i aż słychać jak wszystko co na nim stoi psuje akustykę, że nie wspomnę o umiejętnościach.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #82 : Listopad 08, 2010, 17:13:31 »

Jest przełamana wola, są zaczątki, jest ziarno, które może obrodzić plonem... a że na na dożynki nie pora, to nic. Praktyka czyni mistrza, wieć nie zrażaj się, Piotrze, i pracuj dalej Spoko
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Listopad 08, 2010, 18:45:08 »

Na dożynki to w ogóle nie liczę, na ćwiczenie czasu brak ale może niedługo znajdę dłuższą chwilę.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Listopad 08, 2010, 20:23:37 »

Ja też jak Janusz mam kłopoty z techniką gry, biegłością. Czasu się nie oszuka Mrugnięcie. P. Tarnawska podziwiała ręce młodych Azjatów - delikatne, giętkie palce, wrodzona biegłość techniczna. Biorąc to pod uwagę naprawdę podziwiam grę Janusza. Zachęcony Jego efektami obiecuję sobie też poćwiczyć na pianinie - skończę tylko u siebie roboty murarskie. Znalazłem nawet nuty -wszystkie mazurki Chopina. Jeśli ktoś chce to chętnie zeskanuję i prześlę. Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Listopad 08, 2010, 22:41:02 »

Z sobotniej audycji o Paderewskim dowiedziałam się, że Mistrz w pewnym momencie swojej muzycznej kariery powrócił do źródeł - do swojego nauczyciela, u którego zaczął od podstaw: od gamek i wprawek. I pewnie tak właśnie trzeba zacząć. Sposób dobry, skuteczny i ... nad wyraz irytujący, bo przecież człowiek chciałby od razu mazurki, polonezy i walce. Polecam zatem wszystkim 313 wprawek na fortepian  Altberg i Romaszkowej. Musiałam swego czasu żyć z nimi w głębokiej przyjaźni według zasady dotyczącej robactwa - jak czegoś nie można zwalczyć, to trzeba polubić! Spróbuję poszukać w odmętach szafy, może jeszcze je mam. Gdyby ktoś chciał potem skorzystać - zeskanuję!
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Listopad 08, 2010, 23:34:04 »

o nie, aneliku, please!! tylko nie gamy i pasaże  Smutny
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Listopad 09, 2010, 15:30:53 »

Brrr...jakieś wprawki ???Ja już chyba wolę pograć etiudy Chopina w tempie extra wolnym, a potem może się da nieco przyśpieszyć (elektronicznie)Mrugnięcie
Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Listopad 09, 2010, 15:37:36 »

Brrr...jakieś wprawki ???Ja już chyba wolę pograć etiudy Chopina w tempie extra wolnym, a potem może się da nieco przyśpieszyć (elektronicznie)Mrugnięcie
To świetny eksperyment, znajdzie się ktoś chętny? (na pewno nie ja) Nagrać, przyspieszyć przy odtwarzaniu i zobaczyć co z tego wyjdzie Uśmiech).
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Listopad 09, 2010, 16:09:37 »

Wyjdzie na pewno coś podobnego jak z przyspieszonego z 33 do 72 winyla! O ile jeszcze ktoś wie o czym mówię! Chichot
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

maniacraft telenovelee darmowefora mojekacper2 hohol