Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 109585 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : Październik 06, 2015, 11:14:14 »

Nasi młodzi poprawnie - ale pewnie jury ich nie dopuści do drugiego etapu - aby mieli okazję pokazać dojrzalszą grę w następnym konkursie Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Październik 06, 2015, 11:15:51 »

Bo Eurazja to w sumie jeden kontynent.
Do tego z całą pewnością najbardziej chopinowski na Ziemi Chichot
Co prawda to prawda:) Polaków Chopin połączył z częścią Azji silnymi więzami. Ale u Koreańczyków
to duchowe pokrewieństwo zdaje się szczególnie mocne. Jakieś splątane muzyczne kwanty;))  
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 11:38:57 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #287 : Październik 06, 2015, 11:18:56 »

Nasi młodzi poprawnie - ale pewnie jury ich nie dopuści do drugiego etapu - aby mieli okazję pokazać dojrzalszą grę w następnym konkursie Mrugnięcie
Chichot Możesz mieć rację - wykalkulują sobie, że za pięć lat 17-letni chłopak będzie 22-letnim facetem i pozamiata Mrugnięcie

Tak czy owak sprawdzili się, a jeszcze wszystko przed nimi.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 11:25:19 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #288 : Październik 06, 2015, 11:22:52 »

Zuzanna Pietrzak, Etiuda h-moll 25/10, nastolatka nie udźwignęła.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : Październik 06, 2015, 12:01:38 »

Pierwsza tura przesłuchań porannych przedrzemana, gromów z jasnego nieba nie doświadczyłam. Kawa.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #290 : Październik 06, 2015, 12:33:50 »

Kausikan Rajeshkumar, Wielka Brytania, bardzo sympatyczny, uśmiechnięty, pierwsze wrażenie znakomite. Jednak zdecydowanie nie radzi sobie z etiudami. Szkoda, bo tak miło na niego patrzeć Uśmiech
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #291 : Październik 06, 2015, 12:34:34 »

Mam faworyta.
HINDUS.
Gra z malymi bledami, ale za to jak. Niesamowity
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : Październik 06, 2015, 12:54:59 »

Charles Richard Hamelin
Kiedy gra nokturn H-dur op. 62/1, to też czuję, że to mój ukochany nokturn:) W każdym razie jeden z ukochanych. Ach, te ukochane nokturny, jak trudno spośród nich wybierać...
Etiuda 25/5 bardzo piękna. Rewolucyjna z właściwym ogniem. Ballada z szerokim oddechem, wciągającą opowieścią.
Charles Richard przemawia do mnie, znajduje właściwe barwy i nastroje. Chcę go słuchać dalej:)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 12:57:03 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #293 : Październik 06, 2015, 13:01:48 »

Piękna ballada, mimo zakłóceń mojego smartfonowego radia Mrugnięcie

Hamelin jest chopinistą.

Mam faworyta.
HINDUS.

To ten, który walnął tyle byków w etiudach?   Spoko
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #294 : Październik 06, 2015, 13:03:30 »

No tak, Hamelina słuchałem na tym samym sprzęcie w eliminacjach Mrugnięcie

Zasłużył na lepszy odsłuch!
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #295 : Październik 06, 2015, 13:10:42 »

Ciekawe etiudy laski z Uzbekistanu, zwłaszcza 10/4. Nazywa się Tamila Salimdjanova.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #296 : Październik 06, 2015, 13:51:21 »

Co tam dzisiaj - rozwińcie trochę, bo mnie obowiązki zawodowe posłały na out z maleńką przerwą od teraz - na chwilę. Co do odsłuchu - najlepszy ten z radiowej dwójki. Ustawienia telewizyjne próbowałam poprawić ale nic z tego. Też próbuję funkcjonować wg pomysłu Marka Niedźwiedzkiego - co innego widzisz, co innego słyszysz, ale nie sprawdza się. Wkurzają mnie różnice czasowe. Zresztą może lepiej czasem nie widzieć co dzieje się przy fortepianie, bo człowiek miast zająć się muzyką z rozbawieniem ogląda monodram mimiczny w wykonaniu pianistów.  Co zaś do słuchania z telefonu - może nie najlepsza jakość, ale daje możliwość słuchania w ogóle. I tak było np. w niedzielę wieczorem na krakowskim rynku - ciepły wieczór, snujący się aromat dobrej kawy, wieża ratuszowa na tle drobnym obłoków wałęsających się po niebie i akurat w tym momencie - nokturn. Polecam wszystkim. 
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #297 : Październik 06, 2015, 13:51:39 »

Oho, profesor Tarnawska w radio przyczepiła się do włosów Tiffany Poon. Robi się coraz bardziej merytorycznie  Spoko

Jak wypadł Cristian, nasz rumuński kolega? Wychwyciłem ostatnie etiudy, trochę je "zjechał", choć w 10/8 było parę pięknych miejsc.

Natomiast HAMELIN zachwyca, jak słyszę, wszystkich. Oj, będzie się działo w kolejnych etapach.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 13:53:50 wysłane przez Mozart » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #298 : Październik 06, 2015, 14:06:41 »

Pan Paweł w TVP Kultura: Hamelin rwie frazy co 4 takty, redaktor Dybowski: wynika to z z niedostatków technicznych.

Kompromitacja. Uprzejmie proszę o zmianę gości w studio!