Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 127040 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #450 : Październik 24, 2011, 08:25:50 »

Tak Marku, masz rację. Myslę, ze tacy jak Ty, jak ja (sadze, ze  nam podobnych jest znakomita większość) wszyscy tacy jak my jestesmy im wdzięczni. Wdzięczni, ze pomimo, że wbrew.... z determinacją bronią tego, co dla nas Polaków jest świętością.
Przy postawie coraz większej ilosci decydentów, ale niestety i melomanów, dla których unifikacja to sprawa tak normalna, jak poranna jajecznica - to postawa godna najwyższego szacunku i podziwu. Ale i o wspieraniu nie zapominajmy. Kazdy tak - jak potrafi. Choćby zwykłym słowem.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 08:28:28 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #451 : Październik 24, 2011, 09:50:41 »

Januszu, nie zrozumiałeś mnie trochę, jestem za tym aby w Łazienkach i Żelazowej Woli
grano tylko Chopina. Odpowiadałam Łukaszowi, który martwił sie że formuła
Konkursu Chopinowskiego może ulec zmianie.Ponieważ o niczym takim
nie słyszałam a Łukasz nie poparł swoich obaw żadnym przykładem,
przyjełam,że chodziło mu o koncert Koli.I tyle.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #452 : Październik 24, 2011, 12:52:41 »

Moje obawy dotyczyły bliżej nieokreślonej przyszłości. Do Koli pretensji o jeden utwór nie mam. Po prostu mam tendencje do wybierania myślą w przyszłość. Więc po prostu chodziło mi o to, czy zmiana formuły tego konkursu nie odbiłaby się za jakiś czas na KCh. To takie ponure wizjonerstwo z mojej strony.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #453 : Październik 24, 2011, 21:47:56 »

Piękna była ta gala Konkursowa. Jurorzy się spisali - nie było żadnych kontrowersji, niespodzianek...laureaci zagrali z klasą i wielką klasę pokazał dyr. Wituski. Szkoda, że Konkurs się skończył - pozostały mi za to nagrania finałowych koncertów...I te łzy wzruszenia w oczach Marysi, gdy się dowiedziała o lekcjach z Vengerovem - mam nadzieję, że w następnym konkursie wystąpi w roli gwiazdy i faworytki...Pozdrawiam serdecznie Uśmiech  
Witam szczególnie miło jako nowa. Przed chwilą był Rubinstein na mezzo. Brakowało mi dzisiaj zmagań konkursowych, więc zaczęłam odsłuchiwać sobie nagrania z konkursu Reine Elisabeth, ale z 2005 roku, kiedy to wygrał Sergey Khachatryan w fenomenalnie wykonanym  Szostakowiczu. Chciałam po prostu porównać. Grał z ogniem, skoncetrowaniem, bardzo ekspresyjnie, a jednocześnie dbał o synchron z orkiestrą. Po prostu  elektryzował. Miki Kobayashi była przy nim tak spokojna, opanowana. To był zupełnie inny styl.
Że Soyoung Yoon uczestniczyła w konkursie brukselskim wiedziałam od razu, gdy usłyszałam jej nazwisko, choć nie została jedną z 12 finalistek w 2009. Ani Tarary ani Kulibajewa nie pamiętałam, ale po przeglądnięciu notatek znalazłam obojga w półfinałach.
Niestety nie grywa się tam koncertów Wieniawskiego, choć pamiętam, że ktoś  grał w programie recitalu jego Wariacje na tematy własne. Muszę jednak dokładniej przejrzeć notatki  z 2009. Już się cieszę na przyszłoroczną edycję CMIREB w maju. Bardzom ciekawa, czy po tym umiędzynarodowieniu w XIV Wieniawskiego dają możliwość wyboru czegoś  Henri Wieniawskiego, bo jako taki jest tu znany. Pozdrawiam z Belgii!
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #454 : Październik 24, 2011, 22:17:53 »

Witaj surma!
Fantastycznie, ze juz  pierwszym swoim tutaj  pojawieniem przekazując tyle ciekawych informacji dajesz sie od razu poznac jako autentyczna, wzorowo zorganizowana fanka. Będziemy z ciekawością wczytywać się w Twe kolejne opinie i mam nadzieję wspólnie o nich dyskutować.
Witając raz jeszcze w  szafarskiej rodzinie - serdecznie Ciebie pozdrawiam!
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #455 : Październik 25, 2011, 19:16:34 »

Jakiś czas temu wyraziliście wątpliwości czy link na fejsie który podała Beata to rzeczywiście Jerżan.
Właśnie dostałam miłą odpowiedź, na swoje gratulacje.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #456 : Październik 25, 2011, 19:45:16 »

Jakiś czas temu wyraziliście wątpliwości czy link na fejsie który podała Beata to rzeczywiście Jerżan.
Właśnie dostałam miłą odpowiedź, na swoje gratulacje.
miejmy nadzieję, ze od prawdziwego Jerżana Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #457 : Październik 25, 2011, 23:17:28 »

Witaj surma!
Fantastycznie, ze juz  pierwszym swoim tutaj  pojawieniem przekazując tyle ciekawych informacji dajesz sie od razu poznac jako autentyczna, wzorowo zorganizowana fanka. Będziemy z ciekawością wczytywać się w Twe kolejne opinie i mam nadzieję wspólnie o nich dyskutować.
Witając raz jeszcze w  szafarskiej rodzinie - serdecznie Ciebie pozdrawiam!
Hej, hej, na takie powitanie chyba nie zasłużyłam,Janusz, w Szafarach jeszcze nie byłam, ale

może kiedyś tam trafię. Przecież zglosilam sie wlasciwie po zakonczeniu konkursu i teraz

dyskusja siłą rzeczy co nieco oslabnie.A moje zorganizowanie zawiodło przez niesprawdzenie

pojemności, albo tez raczej miejsca gdzie comp przesunal sobie z automatu miejsce nagrania, i

zabrakło miejsca na najważniejsze, bo w koncercie finałowym na 3 lauretów, na bis Soyung Yoon

i na wspólny recitativ romance, czego nie moge odżałowac....
A swoją drogą dlaczego nie wrzucili również wspólnego koncertowania? Kto o tym decyduje?
Może to ktoś inny zrobić tu na forum? Chciałabym wstawić mp4 tutajz Yoon Soyoung w Brukseli

2009 z sonatą Francka a-dur oraz koncertem Brahmsa, ale przemyśliwuję jeszcze jak to zrobić?
No i stwierdziłam przy dokładniejszym przejrzeniu moich zapisków, że ona była w finale, zajęła

6 miejsce!Pozdrawiam tych, którzy tu jeszcze zaglądają!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #458 : Październik 25, 2011, 23:23:47 »

Witaj, Surma - dzięki za info!  Uśmiech  Jako miłośnik talentu Souyong z wielkim zainteresowaniem wysłuchałbym jej interpretacji Sonaty Francka i Koncertu Brahmsa, Everestu dla każdego skrzypka.  Do konkursu będziemy na pewno powracać jeszcze nieraz - póki co na innym wątku słuchamy najpiękniejszych skrzypcowych arcydzieł.  Mrugnięcie
Zapisane

surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #459 : Październik 26, 2011, 10:18:24 »

Halo Mozart,
dla Amadeusza Wolfi mam podziw i uwielbienie. Ty pewnie też.
Konkurs Chopina 2010 oczywiście oglądałam, wyborem Avdejewy byłam
oburzona, no ale cóż, skoro mamy gajowego z armatą w krzakach.
zyli włączę się w ten wątek tez z pewnością.
Na razie pozdrawiam
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #460 : Październik 26, 2011, 18:16:56 »

Heleno,
Nie wszyscy tutaj byli oburzeni tym wyborem. Innych spraw z tym też nie warto łączyć. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #461 : Październik 26, 2011, 18:42:05 »

Heleno,
Nie wszyscy tutaj byli oburzeni tym wyborem. Innych spraw z tym też nie warto łączyć. Uśmiech
Heleno, podpisuję się wielkimi kulfonami pod stwierdzeniem "naszej" Szefowej Moniki.

(Moniko, to nie lizusostwo! Czasem uwielbiam się z Tobą całkowicie zgodzić... choć czasem i Nie Chichot )
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #462 : Październik 26, 2011, 19:42:22 »

miejmy nadzieję, ze od prawdziwego Jerżana Duży uśmiech
Tereniu droga, cieszę się!! Ja tez dostałam niemal niezwłoczna odpowiedź  tuz po gali od "Erzhan Kulibaev" - pisałam spod strony, którą podawał Niebieskooki. Strona wyglądała poważnie i prawdziwie... Dlaczego od nieprawdziwego?? Co?
Och, to przekora ten Janusz!  Chichot
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #463 : Październik 26, 2011, 20:01:07 »

Trochę racji ma..w internecie nigdy nic nie wiadomo.
Zapisane

surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #464 : Październik 26, 2011, 20:05:32 »

Heleno,
Nie wszyscy tutaj byli oburzeni tym wyborem. Innych spraw z tym też nie warto łączyć. Uśmiech
Krótko, dla złapania oddechu przerywam pracę i odpowiem, jeśli pozwolisz Moniko:
Miałam w roku szopenowskim okazję wysłuchać kilku historycznych nagrań Aleksandra
Michałowskiego, Karola Mikuli, Raula Koczalskiego, , Dinu Lipatti, Teodora Leszetyckiego.
Oni wszyscy grali tak jak to robił Chopin. Chopin to nie Liszt przecież. Adama Harasiewicza muszę wyłączyć, bo to nie historia chociaż 1955 r.
Pozostanę więc przy swoim zdaniu.

A swoją drogą ten olbrzymi bukiet białych róż chyba w Belwederze był znamienny.
Nie przypominam sobie, aby jakiś zwyciezca czy zwyciężczyni KCH zostali tak uhonorowani.
 
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

projektperwersja republikanowegokucelgradu proskills ostrovirsk tdw