Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 127123 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Październik 19, 2011, 17:50:13 »

Bodku, Arata w moim odczuciu miał w poprzednich etapach naprawdę prześliczne momenty:) Może coś Ci tu później wkleję do posłuchania. Fakt, Mozart to jest "muzyka totalna", tu naprawdę mało kto wypadnie bez skazy.
Ciekawa jestem, czy on Ci się spodoba w dzisiejszych koncertach. No i jest, rzecz jasna, Soyoung - tutaj chyba wszyscy jesteśmy mniej więcej zgodni Uśmiech Uśmiech
Fakt, szkoda Oli... Czytałam, że jurorzy mieli dużą ochotę przepchnąć do finału jeszcze kilka osób, być może właśnie ją... ale tym razem widocznie regulamin był surowszy, no i głównie realia - już nie zmieściłoby się w czasie tyle koncertów.
Ale przecież taki konkurs, to przede wszystkim okazja, żeby się zaprezentować i sprawdzić. Myślę, że Ola może być z siebie zadowolona. Też uważam, że spokojnie będzie mogła spróbować za 5 lat, już jako dojrzała skrzypaczka:) A i wcześniej pewnie będzie miała inne okazje, żeby zabłysnąć. 
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #196 : Październik 19, 2011, 18:19:03 »

oj, chyba u Japończyka coś nie tak z intonacją
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #197 : Październik 19, 2011, 18:41:21 »

Fis-moll Wieniawskiego... Oddaje sie czarowi liryzmu tego koncertu. Na własne oczy widze moja... faworytke? Piekna suknia. I oto WEJSCIE Soyoung.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #198 : Październik 19, 2011, 19:10:12 »

Zjawiskowy finał, szaleństwo. Wiecie, jak głośno klaskalem!
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Październik 19, 2011, 19:10:48 »

Mozarcie, czyżbyś siedział w AULI? Rozpoczynałam w niej moją edukację uniwersytecką.

Przed chwilą drugi raz w życiu wysłuchałam w całości i z zaangażowaniem, z uwagą i wnikliwością koncertu skrzypcowego w całości (pierwszym był koncert Karola Lipińskiego, ze względu na patriotyzm lokalny, li i jedynie). Był to II koncert d-moll Wieniawskiego, super cudo! Dzięki Kulturze mogę "swoje poznawać" i się nim zachwycać. Nawet jako frakcja zdecydowanie fortepianowa. Nie wiem o co chodzi, Japończyk o chińskim nieco wyglądzie Bruce'a Lee, do którego byłam lekko zdystansowana, spodobał mi się bardzo, natomiast Koreanka ubrana jak do nagrywania teledysku Michaela Jacksona "Black or white" (choć te niebieskie -?- wzorki na sukni przepiękne) mnie nie zachwyciła. Czy to możliwe że toleruję II koncert Wieniawskiego, a pierwszego nie, czy to kwestia wykonań?
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #200 : Październik 19, 2011, 19:31:42 »

Czy oglądacie studio TVP Kultura, śledzicie forum?
Jak Wam się podoba organizacja konkursu i decyzje jury?

Interesuje mnie zwłaszcza zdanie bartusa.......
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : Październik 19, 2011, 20:11:08 »

Soyung - moim zdaniem bardzo piękne to było:) Zresztą oba koncerty Wieniawskiego są wspaniałe i słuchać ich to duża przyjemność. Ale osobowość artystki dodaje dziełu blasku:) Arata moim zdaniem trochę ciężaru tej wielkiej formy nie udźwignął. A Soyung - dla mnie, kiedy ona gra, czas się zatrzymuje:)
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Październik 19, 2011, 20:12:44 »

Niezły czad, podobała mi się Soyoung..choć zdarzały sie niekiedy pewne nieczystości, w tej chwili nie potrafię stwierdzić w których dokładnie miejscach, ale było kilka nieczystych trafień (lecz nie ma się czemu dziwić, w koncu to b.skomplikowany, wirtuozerski koncert) - mimo tego Koreanka jest jedną z moich faworytek..

ps.pytanie do naszego zawodowego skrzypka Bartka - jeśli ogladałeś, ba tam oglądałeś dla Ciebie jako zawodowca wystarczy jeno słyszeć..Mrugnięcie a zatem Bart, czy niektóre motywy grane wysoko na strunach g i d tj na podstrunicy w miejscu gdzie wchodzi już ona głęboko na pudełko rezonansowe, nie mozna zagrać np na strunie d i a w miejscach niższych (blizszych - wiesz o co mi chodzi) bo wiadomo że dzwieki na gryfie się powtarzają (tak jak na gitarce Uśmiech)..no ale moze taki sposób gry wynika z następstwa, kolejnych następujących po sobie motywów (bądz tak jest zapisane w nutach (?))..oczywiście pytam jako laik, któremu zdarza się, ot tak sobie niekiedy pomuzykować dla przyjemnosci Mrugnięcie

i jeszcze pytanko stricte "prywatne"..Bart też tak swobodnie sięgasz nadgarstkiem na podstrunnicy, głęboko powyżej pudła rezonansowego, w zasadzie do samego końca ??, bo przyznam że mnie sprawia to nie lada trudności..(kości chyba juz za stare Chichot nie tak giętkie jak zawodowcy..) Nie wiem może to wynika z tego, ze po prostu źle umiejscawiam kciuk, w sensie położenia przy tzw "żyłce" - kładę go zazwyczaj w miejscu tego wybrzuszenia (wypukłej "sklejki"), łączącej podstrunnice z pudłem..no i niestety nie sięgam - oczyw. zdaję sobie sprawę, ze wszystko to jest kwestią wieloletnich nawyków, odpowiedniej szkoły..nadgarstek rozciągany od najmłodszych lat, a czy wczesniej tym lepiej..no i oczywiscie wszystko to jest efektem długoletnich wielogodzinnych ćwiczeń..Zatem, czy jak najdalsze uchwycenie dzwieku na gryfie jest wynikiem właśnie odpowiednio wyrobionego nadgarstka, czy odpowiednio ułożonego kciuka - albo jednego i drugiego równocześnie - jakbyś mógł wyjaśnij laikowi proszę.. Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : Październik 19, 2011, 20:25:02 »

Szostakowicz Araty na mnie też zrobił większe wrażenie - miał nastrój, klimat, bardziej był przekonujący.

Zauważyliście, jak pan Vengrow witał się niezwykle uprzejmie z panem Rozlachem? Znamy osobiście ważną osobistość Mrugnięcie)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #204 : Październik 19, 2011, 20:31:50 »

Cudna ekspozycja - doskonała fraza, do tego nienaganna intonacja. Ekspresja emanuje ze skrzypiec... Co za osobowość.
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #205 : Październik 19, 2011, 20:41:59 »

faktycznie niebywała ekspresja, aż zerwało jej się ze smyka nieco owłosienie.. Chichot Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #206 : Październik 19, 2011, 20:44:30 »

kurczę, nie zwróciłem uwagi..zdążyła zmienić smyk ?? kiedy..?? Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : Październik 19, 2011, 20:51:29 »

Był lekki fałsz ?? nie wiem..ale "wielodźwięki' ładnie, czysto (chyba) łapie na pierwszy rzut ucha..
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 20:53:14 wysłane przez kozioł » Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Październik 19, 2011, 21:00:12 »

Oglądacie transmisje On-line, czy na TVP Cultura..na on-line chyba z lekkim opóźnieniem, przynajmniej u mnie - moze "różnica czasowa" przepływu danych.. Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #209 : Październik 19, 2011, 21:03:25 »

to była bardzo romantyczna, zamglona ciepłym pdmuchem wieczornego wiatru znad fiordów perfekcyjna emocjonalnie interpretacja. Sibelius może być dumny i wzruszony...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumpolskiejzabawy piraci watahaloup czesnorad sue