Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. A. Rubinsteina - Tel Aviv 10-26.05.2011  (Przeczytany 66867 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Maj 23, 2011, 20:46:23 »

Zerknełam jeszcze na głosowanie na fejsie, Trifonov najwięcej głosów(pewnie dzieki naszej gromadce)
Następny Mużukin.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Maj 23, 2011, 20:55:09 »

Kocham KV 488:))  Piękny jest cały, jak drogocenny kryształ; i pełna radości pierwsza część, i trzecia –  mieniąca się barwami, triumfalna jak rozkwitające kwiaty. Ale Adagio – to serce kryształu Uśmiech To jest ten rodzaj muzyki, przy którym czuć, jak każdy dźwięk dotyka serca.
W moim  odczuciu Zuber zagrał go prześlicznie. 
Ale czuję, że Daniił potrafi uczynić z tego jeszcze coś więcej...
Beata pewnie już na posterunku:) Czekamy...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #92 : Maj 23, 2011, 21:33:15 »

Trifi gra przepięknie. Oprócz dłoni gra całe jego jestestwo wraz z jakąś wielokorową aureolą. A oblicze jaśniejąc w uniesieniach - nawet tańczy...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #93 : Maj 23, 2011, 21:39:45 »

Tak!! Możemy być absolutnie dumni z Trifiego! To był nie koncert Mozarta - to była cudownie zapakowana i skosztowana bombonierka Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Maj 23, 2011, 21:41:35 »

Chopin! Zdecydowanie najważniejszy punkt dzisiejszego dnia.  Duży uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Maj 23, 2011, 21:48:02 »

Też wam ucieło mazurka???Bezyczelność!!
Zapisane

jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Maj 23, 2011, 21:51:27 »

Mi jedynie na samym początku transmisji z tego dnia coś szwankowało. Potem było idealnie. Aż sobie puściłem znowu Trifonova z II etapu z Warszawy.  Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Maj 23, 2011, 21:52:36 »

O mój Boże... Uśmiech  Płacz Uśmiech
Tak jak przeczuwałam - to było coś więcej. To, co potrafi uczynić prawdziwy czarodziej dźwięku. Zatrzymanie czasu,
wielkie wzruszenia unoszące duszę ku wyżynom piękna, muzyczne misterium. Brawo Daniił! Mam nadzieję, że wygra:)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Maj 23, 2011, 22:07:49 »

Dzięki za relację, posłucham jutro (?) w Media Archive... Sokołow też grał Chopina, w jednym z bisów, ale tak, że poszedł po sali łańcuszek westchnień.

Ale środa i czwartek   Szok  Rakietą w kosmos, oba giganty Rachmaninowa, Czajkowski, Chopin, jakaś reanimacja się co poniektórym przyda  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 22:12:05 wysłane przez xbw » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Maj 23, 2011, 22:17:14 »

Ach, prawda - to dzisiaj było Uśmiech Nie pamiętałam, myślałam, że również słuchasz i dziwiłam się, że się nie odezwałaś:) Ale właśnie, szczęśliwie nic straconego - dzięki archiwum:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : Maj 23, 2011, 23:15:18 »

Tak!! Możemy być absolutnie dumni z Trifiego! To był nie koncert Mozarta - to była cudownie zapakowana i skosztowana bombonierka Chichot

Strasznie żałuję, że nie miałem chwili, aby posłuchać... Mam nadzieję, że wykonanie Daniła będzie dostępne w archiwum. Mrugnięcie Jeśli to (KV 488) jednak rzeczywiście była bombonierka - to chyba rzeczywiście nie był Mozart...  Niezdecydowany
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Maj 24, 2011, 10:53:50 »

Trifi  Duży uśmiech
Wczoraj na koncercie Sokołowa siedziałam trochę jak na szpilkach, w większości moje myśli krążyły wokół innej sali koncertowej w Tel Avivie. Na szczęście Media Archive nie nawaliło i już można zaserwować sobie powtórkę wczorajszego koncertu lub nadrobić zaległość, co niniejszym w te pędy zamierzam uczynić.

http://www.arims.org.il/competition2011/pages/english/media_archive.php?stage_id=12&competitor_id=66
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Maj 24, 2011, 11:34:08 »

Poczekam z tym odsłuchaniem do wieczora jednak, telefony dzwonią, zza okna odgłosy jak z końca świata, bisu nie można odsłuchać w ogóle, wyskakuje błąd Smutny
A druga część koncertu taka subtelna, czarowna, że nie da się jej słuchać w chaosie dnia.
Następnym razem obowiązkowo na żywo, żeby nie wiem co.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Maj 24, 2011, 11:49:13 »

Niestety, mam problem z odsłuchiwaniem archiwum. Co kilka chwil następuje buforowanie, które trwa i trwa, i trwa... Też tak macie? Złość
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Maj 24, 2011, 11:52:57 »

Ja tak mam, od jakiegoś czasu usiłuję posłuchać Barkaroli, ale już się poddałam.
Beatko, nic więcej o koncercie Sokołowa nie masz do powiedzenia? nie wierzę! Uśmiech
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

herdtigersnacht dnie-noce sanguisregum newhistory zoomia