Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. A. Rubinsteina - Tel Aviv 10-26.05.2011  (Przeczytany 66516 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : Maj 12, 2011, 18:42:27 »

Bardzo podoba mi się pomysł na ten Konkurs. Nawet nie myślałem, ze da sie tak sensownie i bezpretensjonalnie łączyć walory festiwalowe z konkursowymi (...Te bisy i swoboda estradowa). Wprawdzie dzielą nas hektoprzestrzenie od Ziemi Świętej, ale i spod mojego kompa wyczuwam sympatyczna atmosferę sali i samych uczestników. 
Czy kiedyś tak bedzie i na Konkursie w Wawie Co?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Maj 13, 2011, 00:40:51 »

Zostałam rozbrojona balladą Chopina. Słuchałam tak sobie, fragmentarycznie, różnych kompozytorów w trochę sałatkowym miksie, ale kiedy rozbrzmiały dźwięki utworu naszego ukochanego kompozytora, dopadło mnie wspomnienie października i opanowała niesamowita tęsknota za konkursem, pojawiło się pragnienie by już jak najszybciej był następny, by znowu przez trzy tygodnie zanurzyć się do syta w muzyce i atmosferze... Muzyce TYLKO Fryderyka. W takim stanie dziwnym z sąsiedniego pokoju doszły mnie właśnie wtedy dźwięki scherza cis-moll, przypadkowo syn oglądał akurat na Kulturze film The Big Combo. Ballada nr 4 i scherzo nr 3 w zestawie, na pewno nie raz jeszcze będę sobie aplikowała, jako lekarstwo uniwersalne na wszystko.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Maj 13, 2011, 16:12:51 »

Eric Zuber (USA) bisuje właśnie po etiudach chopinowskich op. 10 - preludium Rachmaninowa  Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Maj 14, 2011, 11:04:46 »

W Media Archive można już wysłuchać i obejrzeć koncerty z gali otwierającej konkurs, mam nadzieję, że wkrótce w archiwum pojawią się występy konkursowe i można sobie będzie posłuchać całości, już bez problemów technicznych, które się od czasu do czasu zdarzają w transmisji na żywo.

http://arims.org.il/competition2011/pages/english/media_archive.php?stage_id=1&gala_id=1
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Maj 15, 2011, 14:03:50 »

Fedorova zaczęła swój recital.  Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #35 : Maj 15, 2011, 14:25:11 »

Fedorova zaczęła swój recital.  Uśmiech
Moja platoniczna sympatia  Mrugnięcie
Trochę zmizerniała od czasu Konkursu Chopina.
Słucham dopiero od mazurków. Gra ładnie, ale pierwszy mazurek trochę zagoniony. Reszta - piękne.
Szymanowski i Rapsodia Liszta - z polotem ale i pazurem. Życzę sobie widzieć ją w II etapie. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 14:49:51 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Maj 15, 2011, 14:51:45 »

Z sentymentu wysłuchałam Anny w całości, nie zostałam uwiedziona. Ale było całkiem przyjemnie Uśmiech
Wieczorkiem jeszcze Rosjanin i Gruzin, ten drugi także zagra Chopina.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Maj 15, 2011, 19:40:51 »

Cieszę się i doceniam, że żyję w 21 wieku. Niby w kapciach a równocześnie w sali koncertowej w Tel Avivie. Ale mi dobrze. A zaraz Mozart i Chopin, na żywo. Miodzio.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Maj 15, 2011, 20:15:14 »

A jutro o 17.30 (naszego czasu) Daniil Trifonov  Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Maj 16, 2011, 15:15:37 »

W Media Archive pojawiły się już zarchiwizowane występy uczestników pierwszego etapu, podobnie jak na stronie NIFC.
O 17.30 trzymamy kciuki za Daniila Trifonova Uśmiech
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Maj 16, 2011, 17:37:49 »

No to nas uraczyli transmisją w jakości HD.  Duży uśmiech
 Złość
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Maj 16, 2011, 18:45:46 »

Chyba mam pecha do Daniła, najpierw ominełam go podczas KCH, a teraz ok.17.40 wywaliło mnie z netu
i to tak dokumentnie, że dopiero teraz się połączyłam.Wrzuć Beatko link z barkarolą jak już będzie,
pliiiiisssss Płacz
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Maj 16, 2011, 18:54:50 »

Barkarola była przecudna, rondo przepiękne i w ogóle Daniil dał czadu. Widać, że chłopak uwielbia Prokofiewa i Chopina i Liszta i granie w ogóle. Stroił takie przedziwne minki, jakby opadały go dziesiątki różnych emocji. Bisował Uśmiech Chyba najbardziej oprócz utworów Fryderyka podobał mi się Prokofiew i Mefisto Walz Liszta. Za jakieś pół godzinki pewnie wyniki po pierwszym etapie.
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Maj 16, 2011, 19:14:07 »

Barkarola była przecudna, rondo przepiękne i w ogóle Daniil dał czadu. Widać, że chłopak uwielbia Prokofiewa i Chopina i Liszta i granie w ogóle. Stroił takie przedziwne minki, jakby opadały go dziesiątki różnych emocji. Bisował Uśmiech Chyba najbardziej oprócz utworów Fryderyka podobał mi się Prokofiew i Mefisto Walz Liszta. Za jakieś pół godzinki pewnie wyniki po pierwszym etapie.
Czyli tylko ja miałem problemy z transmisją?  Niezdecydowany Kompletnie nie dało się tego słuchać. Zacinało się co chwila...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Maj 16, 2011, 20:04:41 »

U mnie też się zacinało przez 5-10 minut, potem popłynęło wszystko idealnie. A teraz obrady jury i zaraz wyniki 1. etapu.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

telenovelas cyrodiil-sesje forum realbestplaymta wataharainbow