Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 148010 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Październik 14, 2015, 20:21:46 »

Aimi świetnie ułożyła swój program
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Październik 14, 2015, 20:25:03 »

No i Aimi też nam porwała publikę:)) Scherzo poszło prosto do serca:))
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Październik 14, 2015, 20:30:14 »

Pawle, poczułem się skopiowany, Mrugniecie  Mrugnięcie
No tak, kopia mistrza Duży uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Październik 14, 2015, 20:30:51 »

latem całowałem w Wiedniu mury kamienicy, w której napisał to scherzo
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Październik 14, 2015, 20:32:38 »

Wolalem Dinare.

Koncowka scherza bardzo mocna, spontaniczna ale motywy dziwnie polykane (sam koniec)
Po kazdym motywie (szybkim) przymusowa pauza (oddech)
Ogolne wrazenia pozytywne.
W studio mowi sie o przejrzystosci - nie zgadzam sie.
Nie bylo az tak przejrzycie.
Na plus  - sponatn, zywiol, brak asekuracji.
Na minus - rytm, male nieczystosci, sila palcow

« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2015, 21:00:43 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Październik 14, 2015, 20:34:39 »

 Uśmiech Dobrze pójść śladami Fryderyka...
Myślę, że naprawdę zaczyna się odczuwać piorunującą siłę tego Scherza, kiedy zaczyna się rozumieć, co wtedy czuł...

Co słychać w studiu TVP Kultura? W Dwójce zaczynają właśnie brać wszystkich po kolei pod lupę:)

Mazurki Dinary się pani profesor nie spodobały, były dla niej jakieś niemazurkowe. Natomiast scherzo, owszem.
Narzekają na brak demoniczności i pazura w sonacie. Ogólnie trochę się nad nią znęcają Spoko

Ale dla równowagi trzeba przyznać, że Aimi też im nie przypadła do gustu. Problem z nimi polega na tym, że jest ich kilku, i zawsze przynajmniej dwóch będzie marudzić, i wyciągać różne nuty i akordy, które nie wybrzmiały. Chyba przestanę ich słuchać, bo wszystko mi obrzydzą;)))

Jednak znalazł się jeden sprawiedliwy, który zwrócił uwagę, że Aimi zachwyciła publiczność i słuchaczy na Facebooku, i sam ośmielił się przyznać, że wypadło to pięknie, i pierwszy raz zwrócił na nią uwagę:))

Dla równowagi przejechali się także lekko po Galinie:))  Na razie wygląda, że tak naprawdę lubią tylko Richarda-Hamelina Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2015, 21:06:47 wysłane przez Aleksias » Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Październik 14, 2015, 20:39:00 »

No zaraz, jak to juz? Ja chce jeszcze a poranna sesja jeszcze nie dostepna Smutny. Ech ta roznica czasu!
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Październik 14, 2015, 20:41:01 »

Ale jeszcze można sobie cofnąć wieczorną:) Ja właśnie zamierzam to zrobić, bo miałam przymusową przerwę.

https://www.youtube.com/watch?v=Irn1YYi3QkA

A nie, chyba zablokowali:( Ja pewnie mogę cofnąć, bo nie dobiłam do końca suwaka.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2015, 20:42:40 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #98 : Październik 14, 2015, 20:56:55 »

Pani "krytyk" Dębowska z Gazety Wyborczej domaga się od nas masowego hejtu jej osoby. Nie wiem, kto decydował o składzie XIII rzędu - rzędu krytyków.

Przed chwilą w TVP stwierdziła, że absolutnie żaden dzisiejszy pianista się jej nie spodobał. Nie zaskoczyła mnie tym wynurzeniem, wszak aby dostrzec piękno, trzeba choć jego cząstkę mieć w sobie. W niej zaś kłębi się nihilizm, wymiennie ze złośliwością. To rodzaj autyzmu. Pani Anna poszła jednak dalej. Z szyderczym uśmiechem skonstatowała: chętnie ufundowałabym nagrodę za najgorsze wykonanie mazurków. Dinarze Klinton.

Nie ma to jak patrzeć na świat przez pryzmat ciemności. Oby słońce kiedyś nie oślepiło.

Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Październik 14, 2015, 21:02:34 »

znalazłem  Uśmiech (Wiedeń, scherzo h-moll op.20)





Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : Październik 14, 2015, 21:07:46 »

W Dwójce również zmasowana krytyka ostatnich artystek. W tym - sic! - mazurków Kobayashi  Co?

Myślę, że to kwestia miejsca odsłuchu w FN?
Zapisane

anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Październik 14, 2015, 21:08:48 »

Tak się cieszę, że "moja" Aimi daje radę Uśmiech Chyba mało kto w nią wierzył:))

Nie słyszałam jej chyba w I etapie. W drugim tylko część recitalu. Pamiętam ładną Barkarolę i Preludium cis. Mam wrażenie, że dziewczynka rozwija się z etapu na etap. Piękne kantyleny, "oddychające" dźwięki, gra ciszą. Spodobała mi się. Także w sonacie, którą właśnie krytykują w dwójce. Podobało mi się także świst wilgi w mazurku pierwszym bodajże. I cały mazurek czwarty. Myślę, że także scherzo było udanym fragmentem jej recitalu. Koronki dźwięków. I kiedy na nią patrzyłam, kiedy jej słuchałam tak mi się skojarzyło:

"Zdania perli jak z pereł kolię. Pani patrzy - melancholijnie...Skąd ma pani tę melancholię?" i jeszcze "Sen? Doprawdy? Jak z dymu kółka? Sen zmysłowy bladej dziewczynki? Mandarynki i pomarańcze, pomarańcze i mandarynki"

Mam nadzieję, że dalej pójdzie. Chciałabym usłyszeć Larghetto w jej wykonaniu.

Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Październik 14, 2015, 21:09:23 »

Nie ma to jak patrzeć na świat przez pryzmat ciemności. Oby słońce kiedyś nie oślepiło.
Wkrótce, lub nigdy Duży uśmiech

Niektórzy na pewnym etapie przekraczają granicę, poza którą tracą radość słuchania, a muzyka staje się dla nich pracą, mozolnym analizowaniem struktur:( 

Koronki dźwięków. I kiedy na nią patrzyłam, kiedy jej słuchałam tak mi się skojarzyło:

"Zdania perli jak z pereł kolię. Pani patrzy - melancholijnie...Skąd ma pani tę melancholię?" i jeszcze "Sen? Doprawdy? Jak z dymu kółka? Sen zmysłowy bladej dziewczynki? Mandarynki i pomarańcze, pomarańcze i mandarynki"

Mam nadzieję, że dalej pójdzie. Chciałabym usłyszeć Larghetto w jej wykonaniu.
Elu, przepięknie Ci się skojarzyło:) Też posłuchałabym jej jeszcze nieraz.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2015, 21:11:01 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Październik 14, 2015, 21:09:28 »

Pani "krytyk" Dębowska z Gazety Wyborczej domaga się od nas masowego hejtu jej osoby. Nie wiem, kto decydował o składzie XIII rzędu - rzędu krytyków.

Przed chwilą w TVP stwierdziła, że absolutnie żaden dzisiejszy pianista się jej nie spodobał. Nie zaskoczyła mnie tym wynurzeniem, wszak aby dostrzec piękno, trzeba choć jego cząstkę mieć w sobie. W niej zaś kłębi się nihilizm, wymiennie ze złośliwością. To rodzaj autyzmu. Pani Anna poszła jednak dalej. Z szyderczym uśmiechem skonstatowała: chętnie ufundowałabym nagrodę za najgorsze wykonanie mazurków. Dinarze Klinton.

Nie ma to jak patrzeć na świat przez pryzmat ciemności. Oby słońce kiedyś nie oślepiło.



wiem, co masz na myśli,
dla niej "szklanka do połowy jest pusta"
przyłączam się
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Październik 14, 2015, 21:10:39 »

To dopiero spiseg wymyśliła "krytyk" Dębowska, szczęka mi opadła.

Wspaniała pamiątka z Wiednia, mogę sobie ukraść?
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

reallife world-of-pandas ads imindel wyscigi-smierci