Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 148014 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #60 : Październik 14, 2015, 18:44:22 »

Widocznie słuchaliśmy czegoś innego Uśmiech = różnimy się
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Październik 14, 2015, 18:45:13 »

Marsz żałobny Ukraince nawet za czysto wyszedł. Można było dużo więcej z niego wycisnąć.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #62 : Październik 14, 2015, 18:49:52 »

^^zgadzam się. Odnośnie całej sonaty, w mym odczuciu zagrana została zbyt asekuracyjnie, ale to zapewne wynikało z przeciętnych umiejętności pianistycznych. Galina wykonywała ją w tempie momentami 1,5x szybszym - no i trochę tym zapłaciła.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Październik 14, 2015, 18:53:09 »

Wiecie co.
Przerazony jestem Waszymi komentarzami i nie tylko Waszymi , ale komentarzami na YT takze.
Komentarze sa okropne. Obrazliwe, wybrzydzajace, przesmiewcze lub sarkastyczne.
Jak jedno stado wybieracie sobie artyste...
Sencacyjne Etiudy Jurinica

Slucham teraz "wywodow" komentatorow w TVP.
Oni sa chorzy. Nie mowia o emocjach tylko o jakims rwaniu czegos.

Jeśli nie zauważyłeś, to właśnie mówimy o emocjach, których brak zarzuciłeś komentatorom. I jeśli piszę o tym, że ktoś mnie znudził, to znaczy, że nie wywołał tych emocji, o które tak się upominasz. I to tyle właśnie znaczy a nie jest - jak zdajesz się sądzić - negacją umiejętności młodych pianistów. Po wtóre Bartus, to chyba najbardziej Ty skłonny jesteś do formułowania skrajnych opinii: to Ty właśnie potraktowałeś pianistów, którzy weszli do trzeciego etapu jako ludzi z jakimiś koneksjami czy układami oraz z góry założyłeś, że ci, którzy nie weszli, to ludzie tychże koneksji pozbawieni. Wybrałeś spośród całej stawki grono młodzieży, której grę adorujesz - i świetnie - ale jeśli ktoś nie podziela Twojej opinii, to kąsasz (wróć do swojego postu z deską klozetową). O ile dobrze czytam, to wszyscy zgodnie przyznajemy, że poziom tego konkursu jest bardzo wysoki - ergo jak napisał Mozart doceniamy każdego z tych młodych ludzi. Choć może i tu uważasz, że przyłączyliśmy się do "stada" i jedynie powtarzamy opinie komentatorów, którzy mówili o tym, w każdej odsłonie komentarzy porecitalowych, którą miałam okazję słyszeć (nie było tego wiele). Stylistyka jednych pianistów nam odpowiada, innych nie. Mnie Jurinic nie zachwycił, ale kiedy publiczność zgotowała mu owację, postanowiłam wysłuchać go raz jeszcze. Bo zastanowiło mnie to, że ktoś znalazł tyle walorów w jego interpretacjach, by krzyczeć "brawo!". Może odnajdę to "coś" w jego muzyce. Jeśli jednak nie odnajdę, to nie doprowadzi mnie to do wniosku, że Ci którzy go słuchają - a ma swoich wielbicieli i to chyba niemało - są głusi i pozbawieni poczucia estetyki. Po prostu podoba im się coś innego. I jak sądzę i im i mnie wolno pozostać przy swoich sympatiach.

A Januszowi pozwól mówić za siebie, pamiętając, że wielka kultura Janusza zawsze wiązała się nie tylko z tolerancją ale wręcz z akceptacją cudzych opinii, nawet jeśli nie były zbieżne, z jego własnymi.      
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : Październik 14, 2015, 18:58:51 »



nie ma nic lepszego jak ten konkurs, alternatywą są wychodzący z każdego medium "durni politycy chowający armaty w krzakach"

Paweł, wyszło Ci to  Spoko Szkoda, że tak relatywnie rzadko bywasz na forum!

Szacun dla Ukrainki, za jej fantastyczną technikę, ale...
Etiudia Oktawowa przekroczyła moją granicę percepcji.

Za to ostatnia z op. 25 - z genialnym, wysublimowanym górnym rejestrem...
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Październik 14, 2015, 19:16:32 »

Szkoda, że tak relatywnie rzadko bywasz na forum!

dziękuję,
małe wyjaśnienie, szczególnie dla młodszych uczestników KSz
na koncercie laureatów poprzedniego konkursu jeden z polityków pomylił słowa Roberta Schumanna

obecnie mam dużo trudniejszy okres w życiu niż podczas XVI KCH i naprawdę nawał pracy,
ale nie poddaję się i słucham, słucham ...
i nawet nie wiecie jak bardzo wszystkich Was sobie cenię!


« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2015, 19:38:42 wysłane przez Casablanka » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Październik 14, 2015, 19:19:40 »


Za to ostatnia z op. 25 - z genialnym, wysublimowanym górnym rejestrem

Też poruszyła mnie właśnie ta etiuda Dinary. Mazurki nie są chyba jej ulubionymi utworami. Sonatę muszę wysłuchać w całości. Słyszałam tylko część - tę z rozlewającym się po klawiaturze spokojem. I tu chyba Dinara dała radę.    
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Październik 14, 2015, 19:22:56 »

małe wyjaśnienie, szczególnie dla młodszych uczestników KSz
na koncercie laureatów poprzedniego konkursu jeden z polityków pomylił słowa Roberta Schumanna



"Jeden z politykow".... Alez mnie rozbawiles!!! Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Październik 14, 2015, 19:37:34 »

"Jeden z politykow".... Alez mnie rozbawiles!!! Chichot


 Chichot  przepraszam za literówkę w nrze konkursu
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Październik 14, 2015, 19:43:30 »

Siedze sobie w ogrodzie pod jesiennym ostrym dzisiaj sloncem i lazurowo blekitnym, krystalicznie czystym niebem (widac kosmos!), dookola mnie jesienne drzewa i krzewy we wszystkich barwach i slucham, slucham, slucham... plawie sie w Chopinie. I wiecie, wszyscy mi sie podobaja!
Wylaczylam komentarze na YT, czytam TYLKO WAS. Jacy jestescie kochani!
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : Październik 14, 2015, 19:43:55 »

Fantastyczna Japonka Kobayashi! Prawdziwa kreacja.

Trudno o większy kontrast - od błyskotki - porcelanowego ronda op. 16 wykonanego perfekcyjnie do demonicznej Sonaty. Ile emocji kłębi się w tej dziewczynie!
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : Październik 14, 2015, 19:44:55 »

Siedze sobie w ogrodzie pod jesiennym ostrym dzisiaj sloncem i lazurowo blekitnym, krystalicznie czystym niebem (widac kosmos!), dookola mnie jesienne drzewa i krzewy we wszystkich barwach i slucham, slucham, slucham... plawie sie w Chopinie. I wiecie, wszyscy mi sie podobaja!
Wylaczylam komentarze na YT, czytam TYLKO WAS. Jacy jestescie kochani!

Pozdrawiamy, Ewo Mrugnięcie
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Październik 14, 2015, 19:45:59 »

wiecie, co dzisiaj pomyślałem sobie?,
że z perspektywy czasu tegoroczny konkurs może być wyjątkowym
zauważcie, że ostatnio podzieliliśmy się na obozy i każdy walczył o swojego faworyta
Trifonowcy, Adwiejewowcy, Wunderowcy i boję się obudzić z nożem w plecach jeśli, któregoś teraz nie wymieniłem

a teraz? jesteśmy zgodni !!! znakomita większość gra ponad i nie ma jednego faworyta
bardziej chyba martwimy się o knowania jurorów

to Bismarck powiedział? "ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi kiełbasę i politykę"

czyli "ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi kiełbasę i Konkurs Chopinowski"
a to zadanie jest chyba szczególnie prawdziwe odnośnie zwycięstwa Adwiejewej
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Październik 14, 2015, 19:50:13 »

Pozdrawiamy, Ewo Mrugnięcie !  (to było ctrl v i zostawiam w oryginale tak mnie to mrugnięcie rozbawiło)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #74 : Październik 14, 2015, 19:51:47 »

Niesamowita ekspresja w sonacie, są niedokładności rytmiczne, pedalizacyjne, tekstowe, ale w zasadzie tego nie słychać.

Narracja i emocje są na pierwszym planie tak, że słuchacza przechodzi dreszcz.

Brawo!
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ads world-of-pandas wyscigi-smierci coffee world-anime