Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 38   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sportowe miscellanea  (Przeczytany 85398 razy)
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #390 : Maj 30, 2012, 14:05:07 »

Idąc za wątkiem Euro 2012, może przeczytać tutaj -->  http://euro2012.onet.pl/wiadomosci/ujawniono-szczegoly-ceremonii-otwarcia-euro-2012,1,5146140,artykul.html

że:
"Podczas ceremonii, uznany węgierski pianista Adam Gyorgy, który niedawno świętował swoje 30 urodziny koncertując w nowojorskim Carnegie Hall, wykona jedną z etiud Chopina (Op.25 Nr.11). W ten sposób tradycja muzyki poważnej w swej najczystszej postaci zostanie wprowadzona do sportowego środowiska."
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #391 : Maj 30, 2012, 15:04:36 »

Prawdopodobnie pan maestro Gyorgy to wspaniały artysta. Ale czy naprawdę najlepszy na propagowanie Chopina w "rodzinnym" ojczystym mieście Fryderyka Co?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #392 : Maj 30, 2012, 16:33:08 »

Janusz,
pewnie UEFA zażyczyła sobie pianisty i sportowca w jednym. Moim zdaniem nie potrzebnie, bo i tak mało kto zapamięta, że Gyorgy grał kiedyś w piłkę nożną (halową). Raczej większe zainteresowanie wzbudziłaby jakaś bardziej ukształtowana osobistość pianistyczna... (może Blechacz bo z Polski?) no ale to przecież turniej futbolu.

Jaki inny utwór Chopina (do 5 minut czasu wykonania) przychodzi wam na myśl, jeśli miałby być grany na ceremonii Euro?
Mi nic nie przychodzi do głowy. Może finał sonaty op.58? E niee
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #393 : Maj 30, 2012, 16:49:31 »

Zdecydowanie preludium E-dur! Jest bohaterskie, wzniosłe, pompatyczne, jest w nim siła i patos, jest w nim duma, nadzieja, jest zapowiedź i dzwony zwycięstwa

Tak interpretuje je wspomniany przez Ciebie Rafał

http://www.youtube.com/watch?v=I9gCdws6VPs

ale bardziej do mnie przemawia akurat tu: Marta

http://www.youtube.com/watch?v=2ry_-2edtJo
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 16:52:40 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #394 : Maj 30, 2012, 18:34:02 »

właśnie powiedzieli w TV, że będzie to Etiuda a-moll z op. 25. Jak się dowiedziałem, że jednak będzie Chopin, nasz Chopin to nie dałem rady ukryć emocji. Żona pyta czy aby mam katar powiedziałem że chyba tak
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #395 : Maj 30, 2012, 18:35:51 »

myślę Januszu, że Węgier to niezły wybór. A jeśli jeszcze to były sportowiec to w moim odczuciu bardzo dobry pomysł.
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #396 : Czerwiec 08, 2012, 10:12:36 »

Przeczytałem wczoraj nowelizowaną już parę razy ustawę "o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej"(z 1980 roku Uśmiech ). http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-05-235-2000

W szczególności zainteresowałem się art.12. Są w nim określone wymogi, jakie musi spełnić wykonanie hymnu. Chodzi o załącznik muzyczny(nr 5), w którym przedstawiona jest transkrypcja na fortepian z wokalem.
Poddałem się przy próbie szukania tego załącznika na stronie sejm.gov.pl ; albo w ogóle go tam nie ma albo jest bałagan. Jest tu: http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-31-stycznia-1980-r-o-godle-barwach-i-hymnie-rzeczypospolitej-polskiej/zal5/
Z powyższego wynika, że tonacja hymnu MUSI być F-dur (jeden bemol przy kluczu). Wcześniej w latach 70 grano Mazurek Dąbrowskiego w tonacji D-dur lub Es-dur. Podobno Chopin zrobił zapis na pianino w jeszcze innej tonacji - B-dur, ale został zagubiony.

Tymczasem znane są przykłady nieprzestrzegania formy, tonacji i instrumentalizacji hymnu:

1. Wersja Edyty Górniak i jej wykonanie z MŚ w Korei -> tonacja C-dur, zmiana zapisu nutowego linii melodycznej!!!(z punktu widzenia ustawy zaśpiewała jakąś pioseneczkę z tekstem Józefa Wybickiego)
2. Wersja Jarosława Kaczyńskiego oraz posłów -> totalny fałsz, tonacja D-dur na chybił trafił(czy w sejmie brakuje urządzeń audio?). Od nikogo nie wymagam słuchu absolutnego, więc w tym przypadku nie czepiam się tonacji.

Takich przykładów jest więcej...

Wyczytałem, że na meczu otwarcia Euro będzie śpiewał chór i jestem pewien, że będzie profesjonalnie czyli zgodnie z ustawą.

//Być może jestem zbyt drobiazgowy, ale mam poglądy konserwatywne w tej materii.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 10:16:23 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #397 : Lipiec 06, 2012, 14:02:45 »

Właśnie dowiedziałam sie od Naszej Beatki Nieocenionej(NBN),że jutro Agnieszka Radwańska gra w finale Wimbledonu.
Co za wspaniała wiadomość!!!Mam nadzieję,że nie przestraszy się Sereny Williams!!Trzymajmy kciuki!!
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #398 : Lipiec 06, 2012, 14:24:16 »

Ja też trzymam mocno kciuki za Agnieszkę! Pięknie wczoraj kontrowała  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #399 : Lipiec 06, 2012, 14:43:12 »

Tu wszyscy są N&N - Nasi i Nieocenieni  Duży uśmiech A za Isię trzymam kciuki jak za reprezentację kraju, oczywiście w piłce nożnej.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #400 : Lipiec 07, 2012, 14:16:02 »

W Miami w świetnym stylu Agnieszka pokonała siostrę Sereny - Venus Williams; teraz czas na młodszą!  Mrugnięcie
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #401 : Lipiec 07, 2012, 22:22:47 »

Radwańska w pierwszym secie została zdominowana przez
mocny serwis Sereny Wiliams  i jej mocne returny,
tym mocniejsze, im mocniejsze były serwisy Agnieszki. 
Przez pierwszy set do stanu 0 : 5, popularna Isia
nie istniała na korcie, jako równorzędny partner do gry.
Pierwsza jej myśl taktyczna przebiła się dopiero w następnym gemie,
który wygrała i była to iskierka nadziei, że znalazła sposób na Wiliams.
Set skończył się wynikiem 1 : 6.
Spadł deszcz.
Zrobiła się dłuższa przerwa między setami.
Drugi set zaczął się jako bardziej wyrównany, szło gem za gem, ale
po stanie 2 : 2, Serena znów dwoma gemami odskoczyła.
Wtedy Agnieszka zaczęła serwować słabiej, ale chyba trudniej technicznie tak,
że Wiliams wybita została z rytmu i biła piłkę w siatkę albo za linie kortu,
przestały też jej wychodzić jej silne serwisy.
Isia odrobiła stratę i wyszła na prowadzenie.
Trybuny Wimbledonu były za Radwańską.
Serena wprawdzie jeszcze wygrała jednego gema, ale Isia dwa. 
Wynik drugiego seta był 7 : 5.
Trzeci set zaczął się jako wyrównany, było 1 : 1 w setach, 2 : 2 w gemach i
wydawało się, że to Agnieszka jest bardziej pewna siebie, panuje nad sytuacją na korcie,
ale od tego momentu, silne asy serwisowe Wiliams,
które jej nagle powróciły,
spowodowały,
że całego gema wygrała ona tylko 4 serwisami nie do odbioru,
po których zrobił się stan 2 : 3.
W następnym gemie, przy równorzędnych wymianach,
decydującą piłkę wygrała właśnie Serena,
choć zwycięstwo Isi było prawie pewne bo
rządziła w tym momencie na korcie i do tego cały stadion był za nią
okazując to gromkimi brawami i wiwatami po wygranych przez nią wymianach.
Zrobił się stan pojedynku 2 : 4.
Druga taka sytuacja zdarzyła się już w następnym gemie, w którym Radwańska przegrała decydującą wymianę i
zrobił się stan 2 : 5.
Ostatecznie Radwańska przegrała tego seta 2 : 6, a mecz 1 : 2.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #402 : Lipiec 08, 2012, 10:04:32 »

Chyba nikogo mocno nie zmartwiła przegrana Agnieszki, wszak osiągnięcie pozycji "wice" to i tak ogromny sukces.
A wieczorem kolejna szansa na mistrzostwo, nasi siatkarze walczą z Amerykanami Uśmiech
Co za "wysyp" osiągnięć i sukcesów w sporcie.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #403 : Lipiec 08, 2012, 11:11:10 »

Jeśli któraś z sióstr Williams jest w formie, to może co najwyżej sama przegrać, bo pokonać jej się nie da. Agnieszka była w stanie powalczyć w chwilach dekoncentracji rywalki. Wtedy był piękny mecz - długie i momentami naprawdę robiące wrażenie wymiany, pokaz kunsztu na najwyższym poziomie. Ale kiedy Serena wracała do swojej gry, to już była masakra. Pamiętacie ten gem, który SW załatwiła ekspresowo - 4 asami serwisowymi. Returny sióstr W to też ewenement. W wielu wypadkach są to piłki kończące. To wiadomo od lat, ale zaprezentowane wczoraj returny krosowe SW to była klasa. Były to zresztą częstokroć returny odbierające chęć do gry - bite w miejsce, gdzie stała Agnieszka.
Na pewno jest sukces, a mecz finałowy poskutkuje doświadczeniem, które zaprocentuje dalszymi postępami.

Pięknie walczą siatkarze. Dziś finał LŚ z USA. Będzie ciężko, ale to w końcu finał. Niestety, po raz kolejny okazuje się, że przyznawanie imprez takim krajom jak Bułgaria to jakaś pomyłka. W tamtym kraju żadne mecze nie powinny się odbywać, nim autochtoni się nie ucywilizują...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #404 : Lipiec 08, 2012, 21:28:33 »

Mam wrażenie, może nieprawdziwe, wyobrażone, że to na fali Euro 2012 niesie się sukces Polaków.
Wygralim. Śmy  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 38   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

czesnorad grafikaztelenowel forumpolskiejzabawy fotowypadykielce fox