Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. A. Rubinsteina - Tel Aviv 10-26.05.2011  (Przeczytany 66764 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #75 : Maj 21, 2011, 10:19:40 »

Beatko, takie są tradycje granie kameralistyki. I nic tu po naszym rozumowaniu i dociekaniu. Kameralistyka, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się nie z wielkich koncertowych sal a z kameralnych pomieszczeń. Zatem, być może jest to tradycja rodem przeniesiona z domowych zaciszy, gdzie granie bez nut byłoby zbędnym utrudnianiem sobie rodzinnego muzykowania.
Co innego gra solo. Ta, tradycyjnie, zawsze była formą popisów, a tym jak najbardziej dodatkowo sprzyjała umiejętność grania (nawet!  Chichot) bez nut. I tak się utarło, ze wszelkie recitale solo (i konkursy) odbywają się bez partytur, a kameralne niekoniecznie. Ostatnio coraz częsciej staje się normą granie solo z nut... utwórów wspólczesnych. Ale tpo całkiem inna śpiewanka.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 10:26:57 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Maj 21, 2011, 12:38:59 »

Gdy solista gra z orkiestrą to jest ich dwoch: solista + orkiestra.I pierwszą rolę ma tu solista(zwykle)
W zespole kameralnym jest muzyków kilku (od trzech do ośmiu) i tu wszyscy są równorzędni.Dlatego te nuty.
Mogłabyś wysłać mi dzwonka jak Danil będzie grał??
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Maj 21, 2011, 12:57:08 »

[....] Gdybym była ptakiem, mogłabym powiedzieć, że zmęłłam w dziobie przekleństwo (to z jakiejś bajki chyba). Sprawdzałam na stronie Konkursu, sprawdzałam na FB, występ Trifonova miał się dziś rozpocząć o 13.30 czasu ichniejszego czyli o 12.30 czasu polskiego. Najwyraźniej coś się pozmieniało, o czym nikt nie raczył poinformować w formie pisemnej, mimo, że włączyłam występ trochę przed czasem obejrzałam i wysłuchałam zaledwie marną końcówkę. Czyżby się obawiali, że nie zdążą przed końcem świata?

Na pocieszenie - w Media Archive pojawił się występ Daniila z II etapu.

http://www.arims.org.il/competition2011/pages/english/media_archive.php?stage_id=4&competitor_id=66

Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Maj 21, 2011, 13:01:33 »

Swiatoslaw Richter gral czesto solowe koncerty majac nuty przed soba. Nie ma reguly.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Maj 21, 2011, 13:10:55 »

Swiatoslaw Richter gral czesto solowe koncerty majac nuty przed soba. Nie ma reguly.

Masz racje, bartusie, ja też zawsze gdy gram mam nuty przed nosem  Uśmiech Cieszę się więc, ze moja gra ma cokolwiek wspólnego z Richterem Chichot Duży uśmiech

A tak już serio: reguły potwierdzają wyjątki. Być może Richter jest takim. Z drugiej strony byłem aż 2 razy na jego recitalach i zawsze grał bez nut. Za trzecim razem grał z nutami, przy swiecach. Ale to był "tylko" akompaniament do pieśni Szymanowskiego. A tak nap[rawdę trudno mi przypomniec sobie, żebym choć raz w życiu był na recitalu, w którym ktokolwiek grałby z nut. Może miałem niefarta i stad moja opinia.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Maj 21, 2011, 13:31:58 »

Tak sobie siedzę i myślę...
Czy iść po bilet na Sokołowa...
I kiedy czytam, że Janusz dwukrotnie był na koncercie Richtera...
I kiedy Bartus potwierdza gazetową reklamę...
To się chyba zbiorę i nawiedzę kasy biletowe FN...
Mimo faktu, że w trakcie koncertu poniedziałkowego na żywo w Tel Avivie kolejny finałowy występ Trifonova...
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Maj 21, 2011, 13:32:25 »

Swiatoslaw Richter gral czesto solowe koncerty majac nuty przed soba. Nie ma reguly.


Richter w filmie "Enigma" mówi, że gra z nutami bo to pozwala mu na ścisłe trzymanie się
wskazówek kompozytora.Ale np. Glenn Gould nawet utwory kameralne grał bez nut, czym
zresztą wprawiał w zdumienie innych muzyków.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Maj 21, 2011, 14:58:58 »

Nie ma się Beatko nad czym zastanawiać.Flotylla ufo szczęśliwie nas omineła ale może tylko
na chwilę.
Posłuchaj jak magiczny jest Bach w jego wykonaniu

http://www.youtube.com/watch?v=Waul-tBFkc8&feature=fvsr

a na bis może zagrać Chopina

http://www.youtube.com/watch?v=YXhhYLMVMAc&feature=related
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 15:05:56 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Maj 21, 2011, 18:09:22 »

Na pocieszenie - w Media Archive pojawił się występ Daniila z II etapu.

http://www.arims.org.il/competition2011/pages/english/media_archive.php?stage_id=4&competitor_id=66

Dzięki Beatko, śliczne to jest... Pięknie zagrana pierwsza etiuda, tak delikatnie, jakby palce miał nie z ciała, a z porannej mgły, takie to zwiewne, jak prześwietlone słońcem obłoki... czwarta - jak strumyk pluszczący po kamieniach... tak, zupełnie inaczej niż Lukas, zupełnie inaczej, niż Ingolf..Uśmiech Wspaniale jest odkrywać wciąż nowe oblicza tych samych utworów. Muszę sobie jakoś poukładać czas na te finały:) Też będę trzymać za niego kciuki.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Maj 22, 2011, 20:49:45 »

W Media Archive także finałowy występ Daniila, ale nadal brak etapu I.
Podobno większość izraelskich gazet typuje Trifonova na zwycięzcę.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Maj 22, 2011, 21:19:58 »

Beatko,
dzięki za linki z odtworzenia zachwycającej gry Daniłła Trifonova.

Słucham teraz w podkładzie a
będę przesłuchiwał
takie to piękne.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 21:23:08 wysłane przez aro 49 » Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Maj 23, 2011, 13:27:32 »

Nareszcie występ Daniila w pierwszym etapie dostępny w całości w Media Archive, łącznie z bisem Uśmiech

http://www.arims.org.il/competition2011/pages/english/media_archive.php?stage_id=3&competitor_id=66

Dla wszystkich wielbicieli Trifonova  Buziak
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Maj 23, 2011, 20:19:01 »

Naturalnie posłucham. To wspaniałe, że i oni wpadli na pomysł, aby archiwizować występy uczestników.

A dzisiaj miód na serce dla wielbicieli Mozarta Chichot
Myślę, że Ilya dobrze sobie poradził z koncertem c-moll:)
Zobaczymy, jak będzie dalej;) Oczywiście najlepsze czeka nas na koniec Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Maj 23, 2011, 20:22:09 »

Dla mnie trochę przynudzał, ale w mojej płycie z tym koncertem w interpretacji Goulda juz się
niedługo zrobi dziura to pewnie dlatego to wrażenie.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Maj 23, 2011, 20:42:37 »

Oj wysoko postawił Zuber poprzeczkę Daniłowi. Piękny dzwięk, adagio prześlicznościowe.
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

westcraft darmowefora amtowaroznawstwo telenovelee magicbears