Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - III etap  (Przeczytany 11302 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Październik 14, 2021, 17:57:45 »

POLONEZ - No coz, PIĘKNIE!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 14, 2021, 17:58:25 »

Trio poloneza przypomina mi lot kamikadze.

Maniera częstych accelerandi i crescend na danym odcinku frazy - by ją zróżnicować, czy tez na przebiegach chromatycznych, chyba nie bardzo mi odpowiada.
Mozi mam odmienne zdanie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : Październik 14, 2021, 18:00:41 »

Ten asynchron prawa - lewa ręka, szukanie jakiejś polirytmii czy polimetrii wprowadza u naszego Samuraja zazwyczaj pewien chaos. W sonacie niepokoił mnie trochę zbyt przymazany dźwięk, zwłaszcza w Doppio movimento. Dotknął mnie nokturn - srodek Marsza. Piękna barwa dźwięku, jakby z innego świata.

To jest wspaniały muzyk, z wielkim zacięciem wirtuozowskim.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Październik 14, 2021, 18:01:46 »

Ten asynchron prawa - lewa ręka, szukanie jakiejś polirytmii czy polimetrii wprowadza u naszego Samuraja zazwyczaj pewien chaos. W sonacie niepokoił mnie trochę zbyt przymazany dźwięk, zwłaszcza w Doppio movimento. Dotknął mnie nokturn - srodek Marsza. Piękna barwa dźwięku, jakby z innego świata.

To jest wspaniały muzyk, z wielkim zacięciem wirtuozowskim.
Pelna zgoda
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : Październik 14, 2021, 18:02:27 »

Dziś mieliśmy już dwa imponujące Polonezy As-dur. Oba z Dalekiego Wschodu.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 14, 2021, 18:06:09 »

HAYATO SUMINO - Poeta - Muzyk na YouTube. Genialnie zdolny. Ma swoj ciekawy kanal Cateen, czy cos takiego
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Październik 14, 2021, 18:07:58 »

Bart, chodzi mi np. o te bardzo silne acceleranda w epilogu ekspozycji I części sonaty. Wprowadzały zabrudzenie narracji, były zbyt intensywne. Robił się z tego Trzeci Rachmaninowa, IMO.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Październik 14, 2021, 18:09:57 »

Bart, chodzi mi np. o te bardzo silne acceleranda w epilogu ekspozycji I części sonaty. Wprowadzały zabrudzenie narracji, były zbyt intensywne. Robił się z tego Trzeci Rachmaninowa, IMO.
Ale przeciez chodzi o niezla zawieruche w tym miejscu. Moze jestem teraz nastawiony bojowo (no, ktory, ktory )Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Październik 14, 2021, 18:11:09 »

Niedoczytalem - Sonaty? Tak. Zgoda
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Październik 14, 2021, 19:00:12 »

HAYATO SUMINO
AMAZINGLY MOCNY GOSCIU. FINAL
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Październik 14, 2021, 19:30:07 »

Znowu bardzo sie denerwuje. Trzymam kciuki
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #41 : Październik 14, 2021, 19:33:32 »

Andrzej umie w mazurki, jestem pewien.

PS. W filharmonii mały kongres Kuriera. Mozart, Aleksias, Goguś prawie w jednym rzędzie.
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Październik 14, 2021, 19:57:20 »

Andrzej umie w mazurki, jestem pewien.

PS. W filharmonii mały kongres Kuriera. Mozart, Aleksias, Goguś prawie w jednym rzędzie.

ale macie super! pozdrowienia !!!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Październik 14, 2021, 20:03:50 »

III etap, pierwszy dzień przesłuchań, sesja wieczorna.

5.) Kyohei Sorita, Japonia, fortepian Steinway nr 479, trzyma poziom, z trzech etapów najbardziej podobał mi się Jego drugi, ale dzisiaj też było dobrze. Marsz żałobny - tym do mnie przemówił.
PS. Zastanawiałem się nad tym, że gra w okularach (ale Alexewicz też  Uśmiech ), to chyba dodatkowa trudność, jak zjeżdżają. We wszystkich trzech etapach zaciekawiał.

Czy ja chcę, by Kyohei Sorita zwyciężył w XVIII KCH? biorę to pod uwagę (okolice szóstego miejsca).

6.) Hayato Sumino,, Japonia, fortepian Steinway nr 300, nie jestem fanem Jego gry (sposobu wyrażania emocji) i do występu podszedłem chłodno. .. ale jedno dzisiaj muszę Mu oddać, - finał sonaty b-moll ! dla mnie najlepszy ze wszystkich dotąd, którzy to grali. Szaleństwo i dzikość, a to jest to, na co ja w tym miejscu czekam (wszyscy graja to jakoś cukierkowo), ale kiedy widzę taką propozycje - to kwiczę. To mu zapamiętam i dzięki Hayato !! Jestem ukontentowany.

Czy ja chcę, by Hayato Sumino zwyciężył w XVIII KCH?- stanowczo nie chcę.

Przerwa

7.) Andrzej Wierciński, Polska, Steinway nr 300, na początku (chyba w scherzu) przywalił równo, ale chyba nie w to, co chciał, ale tak na poważnie, to nie wiem, czy to ma sens wyciągać na tym etapie pianistom takie wpadki. To byłoby bardzo ciekawe doświadczenie, tylko słuchać nie wiedząc, który z uczestników gra. Przyznam, że mam już bardzo ukształtowane subiektywne postrzeganie uczestników. Ten taki, a tamten taki. Fatalne to jest. Słucham pięknie granej sonaty i tylko to powinno się liczyć. Ta liryczna część fantastyczna.


.. teraz mam nadzieję na ucztę, nie ukrywam

8.) Piotr Alexewicz, Polska, fortepian Steinway 479, gdybym nie wiedział kto gra i nie patrzył myślę, że byłbym w stanie tylko po sposobie gry odgadnąć, że to Alexewicz.

Preludia op. 28 ! interpretacja, najwyższa klasa, szkoda wpadek - Seong-Jin Cho zagrał to chyba bez jednej.
oj! wydaje mi się, że mamy ucztę ..
jesteśmy w Jego świecie, a propozycję ma dla nas świetną,
bardzo równe wszystkie trzy etapy.

Czy ja chcę, by Piotr Alexewicz zwyciężył w XVIII KCH? - biorę to pod uwagę, (pierwsza piątka).
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2021, 22:45:26 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Październik 14, 2021, 20:11:06 »


Dlatego wole BACHA i jego genialna, konstruktywna rownowage w emocjach, ktorych piekno nie ma sobie rownych)

przeczytałem wszystko, co napisaliście dotąd, do jednego się odniosę,

pełna zgoda, BACH - szef wszystkich szefów na wieki !
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polskiserverrpg nighmare kursor darmowefora plastycy