Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 126537 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Październik 17, 2011, 21:52:09 »

Ba, w końcu mamy już tradycję... i świetnych fachowców:)
Joanna i Miki też chyba wypadły bardzo dobrze. Fakt, wszyscy grają pięknie, poziom jest bardzo wysoki i walka mocno wyrównana, skoro przeszło trzynaście osób zamiast dwunastu, a jurorzy przyznali, że właściwie równie dobrze mogło przejść osiemnaście:) - ale do finału przejdzie tylko sześciu. Wydaje się, że są trzy pewniaki - kto z pozostałych?? Kto dostatecznie zaczarował/zaczaruje jurorów?
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Październik 17, 2011, 21:53:08 »

ech Marku, wiele cierpkich słów można by rzec. Jak to możliwe, że ci młodzi ludzie muszą tak wiele pracować na swoją karierę. A niektórym wystarczy, że pupą pokręcą na wizji i zareklamują jakiś bank... Dziwny jest ten świat
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Październik 17, 2011, 22:31:30 »

Sławku, chyba zawsze tak było, co sprawiło, że Kohelet stwierdzał tak gorzko "a dalej widziałem pod słońcem, że nie chyżym bieg się udaje", chociaż może jednak nie jest aż tak źle;)
Na prawdziwą, wartościową karierę, opartą na tym, co w głowie i w sercu, zawsze trzeba zapracować porządnie i ciężko. A "kariera" pojmowana jako puste schlebianie tłumom lub władcom,  to "marność i pogoń za wiatrem"Uśmiech) Fakt, że owa marność może być solidnie opłacana - jednak w ostatecznym rozrachunku prawdziwy artysta chyba nie ma czego żałować. 
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : Październik 17, 2011, 22:33:19 »

... jednak w ostatecznym rozrachunku prawdziwy artysta chyba nie ma czego żałować. 
pod warunkiem, ze docenią go za życia.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Październik 17, 2011, 22:41:12 »

Januszu tak patrząc
nikt nie czułby się doceniony za życia
bo zawsze znajdzie się ktoś lepiej od niego doceniony  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Październik 17, 2011, 22:50:28 »

Marku, to prawda, Nigdy nikt nie bywa szczęśliwy do końca.
Ale między glorią a ubóstwem jest przepaść która rozdziela jednych artystów (spełniających się zawodowo, ale i w życiu), od drugich - niedocenianych i doświadczających nędzy. Historia jak pękata beczka pełna jest takich zestawień.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : Październik 17, 2011, 23:10:02 »

Stefan Niemiec chyba wygra...  Chichot
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Październik 18, 2011, 11:15:50 »

Też bardzo żałuję, że nie zagrają całych koncertów, a przynajmniej jeszcze moich ukochanych Adagiów Chichot Ale dobrze, że wybory rozłożyły się w miarę równomiernie  i czeka nas sześć wykonań KV216, trzy 218 i cztery 219, w dodatku niektóre z własnymi kadencjami wykonawców:)

i nie zagrają też Andante cantabile z D-dur KV 218  Smutny Zresztą ten koncert wybrało najmniej uczestników (chyba z powodu początkowej "fanfary" na strunie E   Chichot ) Stefan Tarara wspaniały, chociaż troszeczkę zbyt pewny siebie  Mrugnięcie 
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Październik 18, 2011, 11:20:50 »

Bardzo miło było usłyszeć na antenie TVP Kultura wypowiedź "internauty Bodek1" cytowaną przez redaktora Hawryluka  Duży uśmiech
Ja, barbarzyńca skrzypcowy, po wysłuchaniu pierwszych trzech występów mniej więcej w całości, przełączyłam na Jedynkę i obejrzałam z wielkim zadowoleniem (i ulgą) dobry teatr telewizji ("Getsemani"), na Kulturę zaledwie zerkając co kilka minut. Bardziej "obserwowałam" niż słuchałam. Pierwszy uczestnik, Japończyk, przed wejściem na scenę uprawiał gimnastykę, co dziwne, rozciągał mięśnie nóg na schodkach. I robił dużo min. Maria Włoszczowska miała cały czas niemal zamknięte oczy, jakby chciała się wyłączyć z okoliczności i zatonąć po uszy w muzyce i tylko w niej. Denerwowało mnie, że była tak bardzo rozebrana, w wywiadzie z nią wyglądało, jakby była nago. Kolejna uczestniczka w żółtej sukni z calutkimi gołymi plecami (to dla mnie straszne, po co?), ćwiczyła do ostatniej chwili, nawet już stojąc w drzwiach na scenę, cały czas biegały jej paluszki po strunach. Zauważyłam jeszcze chusteczkę pod brodą Rosjanina. Zastanawiam się, jakie to uczucie przytulać do siebie twardy instrument, czy nie można tu zastosować jakiegoś trwałego "umilenia" kontaktu ciała z instrumentem? Nie wiem też dlaczego pani Agnieszka Duczmal łapała każdego uczestnika za paluszek tuż przed wejściem na scenę. "Aktówka" faktyczne była doskonała. Przy okazji, kim jest pani prowadząca? Bardzo ładna.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Październik 18, 2011, 11:52:15 »

Zastanawiam się, jakie to uczucie przytulać do siebie twardy instrument, czy nie można tu zastosować jakiegoś trwałego "umilenia" kontaktu ciała z instrumentem? Nie wiem też dlaczego pani Agnieszka Duczmal łapała każdego uczestnika za paluszek tuż przed wejściem na scenę.

A zauważyliście jaką skrzypce zostawiły "malinkę"  Chichot na szyi Stefana?

Beatko, to łapanie za palec to zapewnie taki rytuał a la kopniak na szczęście. Dało się zauważyć, że pani Agnieszka Duczmal to nie tylko wspaniały muzyk, ale też bardzo ciepła i serdeczna osoba  Uśmiech


Ciekawa jestem, czy Ola Kuls, którą pociąga także kompozycja zaprezentuje własną kadencję do G-dur KV 216 czy będzie to jedna z cudownych, choć trochę już osłuchanych kadencji Sama Franko. Miałam okazję usłyszeć kiedyś Olę z jej kwartetem i trzymam za nią kciuki  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Październik 18, 2011, 12:04:09 »

Stefan Niemiec chyba wygra...  Chichot

Wydaje mi się, że oczko puszczone przez jednego z jurorów do Vengerova, po występie Stefana, było baaaardzo wymowne! Chichot
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : Październik 18, 2011, 13:29:08 »

Czy kadencja to coś w rodzaju transkrypcji?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : Październik 18, 2011, 14:34:20 »

Za Wikipedią:
Kadencją w muzyce nazywany jest fragment koncertu na instrument solowy z orkiestrą stanowiący popis solisty-wirtuoza, dawniej improwizowany, później najczęściej stanowiący integralną część kompozycji.

Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Październik 18, 2011, 14:35:48 »

Waldorff "Sekrety Polihymnii" w antykwariatach za grosze:

Kadencja-1.Zgodnie z zasadami harmonii, kolejne zestawienie akordów takie, aby prowadziło do
prawidłowego harmonicznego rozwiązania utworu.
2.Umieszczany pod koniec arii koloraturowych, lub pierwszej częsci koncertów, fragment o charakterze
improwizacyjnym, mający na celu danie popisu technicznego soliście.
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Październik 18, 2011, 14:53:30 »

 Duży uśmiech To cytowanie na antenie tvp moich komentarzy stało się chyba tradycją - następnym razem dołączę coś o Naszym Forum  Mrugnięcie (nie dzisiaj - bo będę w pracy i obejrzę sobie konkurs z odtworzenia). Beatko fajnie, że poprawiłaś imię naszej młodej skrzypaczki - bo Maja Wł. to znana Polska...kolarka górska. Komentarz wpisałem przed obejrzeniem występu Koreanki - trudno porównać obie dziewczyny - bo dzieli je duża różnica wieku (7lat) a to już inna klasa, inny rodzaj dźwięku, obycie estradowe... Co do stroju nie wypowiadam się - widocznie taka jest teraz "moda koncertowa" - właściwie mi nie przeszkadza Mrugnięcie.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

swietageometria pl8s tusnovelas batawia republikasarmacka