Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Życzenia Świąteczne  (Przeczytany 90218 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : Styczeń 01, 2012, 13:53:17 »

Kolejny, pierwszy w roku, wspaniały Koncert z Wiednia. Znów tym roku Filharmonicy pokazali nam coś zupełnie nowego - chór chłopięcy śpiewający polki. Przecudnie to brzmi! Dzięki Ci radiowa Dwójko, że możemy jak co rok (dla mnie od zawsze!) przeżywać ten świąteczny poranek z muzyką Straussów i nie tylko. Uśmiech

Znów, niestety, naszła mnie smutna refleksja: odkąd pamiętam, koncert noworoczny był wydarzeniem kulturalnym w Tv. Dziś 30 minut transmisji zepchnięte do tvp Kultura - to jest misja publicznej TV! Smutne!
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Styczeń 01, 2012, 14:28:18 »

W TVP2 jeszcze trwa transmisja I części koncertu.
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #287 : Styczeń 01, 2012, 14:33:28 »

Właśnie  filharmonicy  wykonują "Nad pięknym modrym Dunajem". Chyba coś przeoczyłaś Ewo. Podoba mi się program tegorocznego koncertu.  Brakuje mi tylko dyrygenta we fraku Język. Kiedy II część nie wiem, ale poszukam.
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #288 : Styczeń 01, 2012, 14:47:49 »

Nie wiem o co chodzi z tą II częścią koncertu ( tak jest napisane w programie TVP), bo właśnie jest grany Radetzky March, więc wygląda a to, że o 23,50 w TVP2 koncert będzie po prostu powtórzony.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : Styczeń 01, 2012, 16:53:02 »

Meliso, koncert zaczął się o 11,15. Bezpośrednio, początek transmitowała TvKultura. Wydaje mi się, że TvP II retransmitowała początek, ale nie wiem, bo nie oglądałam. A może rzeczywiście to była druga część, bo przecież Nad pięknym modrym... był przedostatnim bisem? Jeśli tak to obejrzę wieczorem powtórkę. Dzieki.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #290 : Styczeń 01, 2012, 22:38:22 »

Kochani, w tym roku było to nieco skomplikowane  Mrugnięcie

Jak zwykle całość koncertu transmitowała niezawodna radiowa Dwójka:) Natomiast w telewizji transmisja została podzielona:
Najpierw w TVP Kultura można było obejrzeć I część koncertu, potem należało przestawić kanał na TVP 2, gdzie o 12:15 rozpoczęła się część druga:)
Na pocieszenie dla widzów programu drugiego telewizji pierwszą część powtórzą późnym wieczorem:) (chyba o 23:50)

Tym sposobem żaden z kanałów nie został obciążony nadmierną ilością klasyki naraz, co widocznie uznano za przekraczające możliwości przeciętnego widza Mrugnięcie Jednak bezpośrednia transmisja to już jest zdecydowany postęp w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #291 : Styczeń 01, 2012, 23:32:45 »

"Skonał rok stary; z jego popiołów wykwita
Feniks nowy, już skrzydła roztacza na niebie;
Świat go cały nadzieją i życzeniem wita. (...)"

Życzę Wam wszystkim spełnienia nadziei i marzeń, niech to będzie po prostu dobry rok Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : Styczeń 02, 2012, 14:06:16 »

 *** Forumowicze Drodzy, wszystkiego najlepszego w 2012 Uśmiech ***

TVP Kultura mnie rozczarowuje, pojawiła się jakaś "sztuczna" pani z wystudiowanymi gestami, odziana plastikowym uśmiechem jak maską i "zapowiada zmiany". Wiem, że nie strzela się do posłańca, ale czy nie mogli wybrać jakiejś mniej odrzucającej prezentacji "nowego"? Chyba, że owo NOWE będzie tak samo nieciekawe, jak zapowiadająca pani. Nie wiem, co będzie, bo nie zdzierżyłam i przełączyłam.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #293 : Styczeń 02, 2012, 16:57:58 »

Dołączam się do życzeń noworocznych - wszystkim również życzę samych radości, pomyślności, spełnienia wszelkich marzeń, niezapomnianych wrażeń artystycznych, kibicom wielkich emocji podczas Euro Mrugnięcie, a pozostałym uroczych spacerów, spotkań, pogody ducha... Uśmiech Buziak
Uff...wreszcie trochę odpocząłem po Sylwestrze - grałem z siostrą do 4tej...potem "zabawa dla młodzieży" do 6tej. W Boninie mamy tu niesamowitą młodzież (do której ja się również zaliczam Mrugnięcie) - nie do zdarcia - chcieli się tak bawić do południa (zabawa była wyjątkowo udana) - ale dali odpocząć organizatorom - bo będzie "dogrywka" w Walentynki Duży uśmiech. Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #294 : Styczeń 02, 2012, 20:48:37 »

ja również życzę wszystkim przyjaciołom spełnienia marzeń, realizacji planów (tych realnych i tych zwariowanych). Nie było mnie kilka dni więc śpieszę jak najszybciej złożyć Wam życzenia.
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #295 : Luty 14, 2012, 15:41:48 »

Miłość niesie ze sobą większe szczęście niż największa nawet wygrana materialna.
Miłość  jest stanem ducha. Takim samym, jakiego się doświadcza, na przykład po wysłuchaniu Dziewiątej Symfonii Beethovena. Ten stan może przerodzić się w coś permanentnego…
Autor Janusz Leon Wiśniewski
Miła duszo, nie szukaj nieśmiertelnego żywota,
podejmij się dzieła, którego możesz dokonać.
Autor: Pindar, Definicja miłości, tłum.S. Barańczak
Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.
Autor Jan Paweł II
Ludzi trzeba szukać nie z latarnią, ale z sercem, bo tylko na miłość otwierają serca.
Autor Peter Rosegger
Dzięki miłości człowiek może rozwiązać ogólny problem swego istnienia – przezwyciężyć uczucie osamotnienia.
Autor Erich Fromm
Miłość i czynienie miłości to jedno. Bez czynienia miłości, miłości nie ma.
Autor: Edward Stachura,
Miłość jest chorobą, z której nikt nie pragnie się wyleczyć. Ten, kogo dotknęła, nie chce wrócić do zdrowia, kto cierpi z jej powodu, nie szuka lekarza.
Autor: Paulo Coelho, Zahir
Miłość jest stanem, w którym szczęście innej osoby jest niezbędne dla twego własnego.
Autor: Robert A. Heinlein, Oby w obcym kraju
Miłość musi być próbowana jak złoto w ogniu prób; tylko mała miłość w ogniu prób kruszeje. Wielka oczyszcza się i rozpala.
Autor: Stefan Wyszyński
Miłość to dwie samotności, które spotykają się i wspierają.
Autor: Rainer Maria Rilke
Miłość to nie staw, w którym można zawsze znaleźć swoje odbicie. Miłość ma przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okręty, zatopione miasta, ośmiornice, skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko.
Autor: Erich Maria Remarque
Miłość wchodzi mężczyźnie przez oczy, a kobiecie przez uszy.
Autor: Ludwika Godlewska
Może jestem głupi, ale wiem co to miłość.
Autor: Forrest Gump
Miłość to jedyne czego przybywa, gdy ją rozdajemy.
Autor: Ricarda Huch
Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.
Autor: Antoine de Saint-Exupéry
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
Autor: Margit Sandemo
Wiek nie chroni cię przed miłością, ale miłość, do pewnego stopnia, chroni cię przed wiekiem.
Autor: Jeanne Moreau
Z miłością jest jak z masłem. Od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje je w świeżości.
Autor: Marcel Achard
Znikomym staje się płomień miłości w sercu kobiety, skoro względy i pieszczoty przestaną go zasilać.
Autor: Dante Alighieri
Zwyciężajcie nienawiść miłością, nieprawdę – prawdą, przemoc – cierpieniem.
Autor: Mohandas Karamchand Gandhi
– Zrobiłbym dla Ciebie wszystko.
– Ja nie chcę wszystko.
– Tylko co?
– Tylko mnie kochaj
Źródło: film Tylko mnie kochaj. Rozmowa między Michałem, a jego córką Michaliną.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #296 : Luty 14, 2012, 15:47:48 »

A co Ty, Marku, tak dużo dziś o miłości? Czyzby była jakaś szczególna okazja?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #297 : Luty 14, 2012, 16:46:56 »

 Chichot Chichot Chichot Duży uśmiech
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*